Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Warton #37740 üzenetére

    Igazad van, nincs vitám veled. Viszont "legtetejéről" nem volt szó, egy 6D, 5D nem mondható csúcsgépnek a Canonnál sem.

    A saját esetem alapján írtam. Az elmúlt 15 évben 3x cseréltem gépet és 2x teljes objektív parkot, ami nem kevés anyagi bukta volt, pedig végig Canonos maradtam, tehát nem rendszercsere történt. De nem is a pénz az érdekes, hanem hogy aki velem együtt kezdte a hobbit és néhány kezdetleges lépés után szinte azonnal beleugrott egy komoly masinába, neki már sok éve igen jó képei vannak, míg én a félgagyi masinákból próbáltam - sikertelenül - kisajtolni azt a minőséget. Ő bátran mutogathatja a 6-8 évvel ezelőtt készült képeit, amiket én meg alig győzök törölgetni, eltitkolni, annyira zajosak, életlenek, pedig ugyanott készítettük őket. Szóval ha már az elején megveszem a profi technikát, anyagilag is kevesebbet bukok és már az első években is annyi élvezetem lett volna a hobbiban, amennyi csak mostanában adatik meg. Így hát én azt javaslom a kezdőknek, hogy saját tudásuk fölé lőjék be a technikát, mert az erősen tudja felfelé húzni az embert. Egy zenészpalántát is meg lehet ölni azzal, ha gagyi hangszert adunk a kezébe.

    Persze benne van a pakliban, hogy nem jön be neki a hobbi, de a komoly cucc eladásán akkor is kevesebbet bukik, mint 3-4 gép cseréjén.

Új hozzászólás Aktív témák