Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi77

    senior tag

    válasz SilverToM #17246 üzenetére

    Most így vannak a Canon gépek:
    - 1000/1100D
    (- 100D)
    - 600/650/700D
    - 40/50/60D
    - 7D
    - 6D
    - 5D MarkII/III
    - 1D C/X MarkIV

    Ezek közül a legújabb a 700D/100D páros. A 100D-t azért raktam zárójelbe, mert nincs neki igazi elődje. Úgy reklámozzák, mint a világ legkisebb tükörreflexes gépe. Egyébként tényleg kicsi, leginkább azt mondhatnám, hogy cuki. Előnye, hogy bármilyen EF/EF-S obi rátekerhető és neki van a legújabb hibrid AF-je.
    Az 1000/1100D már jó régi páros, de azért használható. Elég rossz a kijelzője és a keresője is és hidd el nem korlátoz az a 12 MP.
    Amit szerintem most érdemes megvenni, az a 600/650D vonal. Nekem 700D-m van, de annak az ára még biztos fog lejjebb menni. Itt már a kijelző is nagyon szép, bár a kereső - mivel pentatükrös - sosem lesz nagy és fényes.
    A kétszámjegyű vázak már más kategória, nagyok, masszívak, jók sorozatban, dedikált gombok garmadája vár és van felső státusz LCD. Talán a 40D-től használtan érdemes már megvenni, ebben a kategóriában a 60D a legújabb modell, bár már az is 2010-es. Ha minden igaz júliusban jön az utódja, de biztosat persze nem lehet tudni.
    A 7D még régebbi 2009-es, de az aztán profi szint. Remek fókuszrendszerre, gyors sorozattal, státusz LCD-vel és minden nyalánksággal. Videóban is nagyon jó, ha az szempont.
    A 6D az első full frame szenzoros gép a sorban annak minden előnyével és hátrányával. Itt már a 600 eFt+ zónában mozgunk. Az %D ás az 1D pedig olyan magas régió, hogy már nyilatkozni sem tudok róla.
    Szóval talán lesz 1200D, de nem biztos, mert a Canon letudja a 100D-vel. Ha most jó áron akarsz gépet venni, akkor a 600D-t vejeted meg, láttam már 18-55 IS obival 136 eFt-ért, ami durván jó vétel érte. Ha a videó is fontos, akkor a 650D/700D vonalon mozogj, ott a hibrid AF és az érintőkijelző nagyon megkönnyíti a dolgodat. Persze videózni az 1100D-vel is lehet (akárcsak a 60/600/650/700/100D stb. is), de tapasztalatból mondom, hogy a 650/700D vonal nagyon jó.
    Hát talán ennyi. Ha kihagytam valamit majd kijavítanak.

    Öreg fater megoldja!!!!

Új hozzászólás Aktív témák