Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz Dictator^ #11524 üzenetére

    Nah... én azt hámoztam ki, hogy nem jelölt ki Dictator fókuszponto, hanem az "összes fókuszpont aktív" beállítást választotta.

    Ebben az üzemmódban átnézi az összes fókuszpontot és a legközelebbi távolságot veszi. Ez lesz az aktív fókuszpont.
    AI servo követő fókusz 9 fókuszpont esetében az aktív fókuszpontot végig rajt kell tartani a témán, a fókuszrendszer meg megpróbál jósolni.

    A fókuszpontok átadása egymásnak a több fókuszponttal rendelkező gépek kiváltsága Like 7D, 1D, 1Ds sorozatok...

    DE... ott is az AI Servo helyes működéséhez exponálás előtt legalább 2-3mp-ig követned kell a témát!!! (Ezt jó nehezen találtam meg pár neves fényképész 1D sorozatlövés leírásánál.) Utána müxik jól.
    Szálló madarak esetében ez így müxik.

    És egy kicsit jobban ki kellene tölteni témával a képet. Úgy értem ezt a funkciót a feléd futó atlétákra, a feléd közeledő autókra találták ki. A példákban mindig normálisan kitöltik a képet, nem a kép közepén két kis pálcika szerű alak futkározik, akiknek a mérete összemérhető a fókuszpont nagyságáva -> nagy az esély, hogy le fog csúszni a témáról..

    Én a te gépedhez ilyenre a középső fókuszpont és One Shot üzemmódot ajánlanám!

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák