Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    Hello,

    számomra érthetetlen dolog történt ma. A vízhűtésem pumpája 220V-os, mivel elég buta megoldás, hogy külön kell bedugni a hálózatba, ezért ma kicsit megbontottam a bluestormot és a kapcsoló után ráforrasztottam a fázist és a nullát(földje nincs, műanyagházas). A nulla vezetéken van egy 12V-al kapcsolt relé, hogy ne menjen folyton a víz. Tehát össze-vissza 2 pötty lett a tápon. Összedugdostam a gépet és bekapcsoltam a tápot. Már itt gyanús volt a dolog, mert nem világított a bekapcsológomb, pedig szokása volt idáig. Power gomb benyom, venti felpörög, pisszenés és leáll minden. Szétszedtem a tápot újra, belehallgattam és bekapcsolt állapotban szépen sercegett. Levettem az újonnan bekerült vezetéket. Táp bekapcs, sípolás... :U Gondoltam megpróbálom mégegyszer, hátha, rádugtam a lapra, power, na akkor már villant is vlmi a táp alján :(
    Egy 400as codegány volt még itthon azt gyorsan ráfeszítettem a gépre és beboot-olt. Ellenben az FSP-vel meg sem nyekken.
    Egyrészt örülök, hogy nem az egész gép füstölt el, viszont nem értem, mi baja a tápnak :U
    A multiméterben persze lemerült az elem, úgyhogy mára az is kiesik.
    Ha valakinek lenne tippje, esetleg egy ügyes szakira vonatkozóan is, azt nagyon megköszönném :R

Új hozzászólás Aktív témák