Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    üdv

    Eléggé nagy bajban vagyok itt a laborban egy méréssel kapcsolatban.

    Egy HBM gyártmányú elmozdulásmérő <dehungsaufnehmer D3> beállítását nem találom sehol.

    Részletesebben, hogy érthető legyen:


    Adott egy MGC mérési adatgyűjtő, egy erőmérő cella, egy hordozható számítógép, és a fent említett eszköz<részletes adatokat lentebb>.

    Nem vagyok villamosmérnök, ezért bocsájtsatok meg ha hibásan használok néhány kifejezést.

    Mérési összeállítás:

    MGChez hozzákötve 1 csatornán az erőmérrő cella <nyúlás mérő bélyegekkel, teljes winstone híddal>, valamit az induktív elmozdulásmérő <fél híddal>. Az MGC összekötve a számgéppel.

    Elvileg a mérési adatokat a számgép rögzíti a CATMAN 4.5-ös szoftverrel.

    Probléma: Elvesztek az eredeti beállítások a számítógépről <az MGC konfigurációs fájlja>, így ismételten be kell állítani mindent.

    Amit tudok:

    azt hogy fél híd kell az elmozdulásmérőnek, 1 mm tartományban mér, viszont nem tudom, hogy ehez az 1 mm-hez mennyi mV/V-ot kell beállítani.

    Ha valaki használt/használ ilyet, vagy csak tudja a szükséges beállítást, az legyen szives minnél hamarabb segíteni :R

    Technikai infó:

    HBM
    Dehnungsaufnehmer D3
    G.nr 110.30
    F. nr 1132


    Google nem segített, HBM-m honlaján nincs fent ez a műszer, mert annyira öreg, hogy szerintem megszüntették a supportot. Németül nem tudok, szal az sem megoldás, hogy felhívom az üfeszt <szombaton? :F>.

    Köszönöm a segítséget.

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák