Új hozzászólás Aktív témák

  • #90996736

    törölt tag

    válasz Solicidium #742 üzenetére

    Toldynak meg neked meg a többieknek is köszi a tippeket, főleg a MINIX lapról (meghát a Shurikenről)

    végül ez állt össze:

    Codegen MX31 ház (sötétszürke, szálcsiszolt mintázatú előlapos) 7400 .-

    - kicsit oldschool az összeszerelése, de nagyon hasznos (nekem pl.) az elrendezése

    FSP 350PNF táp (Codegen egyelőre tartalék, több mint valószínű h eladom) 5885 .-

    - ezt ajánlották (tápos topic), egy legkisebb még halk tápot akartam a házhoz kapott helyett

    AMD Athlon II 235e CPU 18840.-
    - ezt már kismilliószor kitárgyaltuk itt, megrendeltem és 1 hét múlva megjött. Egyelőre elég lesz sztem

    Scythe Big Shuriken hűtő 10000.-
    - ezt egyértelműen túlméretezésként vettem, meg mert elfér. Mindenképp lejjebb akarom tekerni a fordulatszámát hogy minél csendesebb legyen a kocka

    2*2GB DDR2 800 MHz SO-DIMM (ez volt)
    - ez nekem volt, a laptopomból szedtem ki, az meg majd valszeg marad letöltő gépnek

    J&W MINIX 780G SP128M (edigital, 25900.-)
    - ő is nagy topic favorit, pár dolgot hiányolok vele kapcsolatban. a tapasztalatok:
    plusszok
    + igényes csomagolás, van hozzá sok csatlakozó (pl én nemtudtam, de a slim DVD meghajtók mennek 5Vról, és ezekhez pl adnak csatlakozót)
    + sok-sok alaplapi lapkakészlet hűtőborda
    + miniITX - nekem a célre megfelel méretben
    + fogad AM3-as CPU-t - nekem ez is szempont volt
    + integrált VGA HD3200, amíg nem lesz komolyabb(ra igényem) addig tökéletes
    + DVI+HDMI (ugyan csak DVI-s a monitor, de akkor is jövőbe mutató h van)
    mínuszok
    - USB-ról nem lehet bootolni?? nemtaláltam meg a BIOSban (ha megtalálom, előfordulhat h nem raktam volna bele DVD írót)
    - lapkakészlet eszméletlenül melegszik (a hozzáadott kis 4cm-es ventit még mindig nem raktam fel, gondoltam a Big Shuriken csak halkabb lesz és vhol ellátja annak a feladatát is. Eddig egész jól)
    - nekem nem volt gond a notebook RAM foglalat mert volt itthon mit beleraknom, másnak lehet h az lesz
    - BIOS kicsit fapadosnak tűnik (elsőre, még méllyebben bele kell ásnom magam hogy hol s mit lehet állítani)

    Samsung 500GB HD103UJ 9000.-
    Samsung S083C SATA slim DVD RW 8300.-

    A Big Shuriken tényleg elég kezes volt, leszámítva a felszerelését. Elég szűk a hely a kis MX31 belselyében, és amíg 2-3 szor nem szedtetek még szét házat meg konfigot mert a táp felül lévő ventinyílásába beleesett 1-2 kis csavar, addig nem tudjátok mi is az igazán idegesítő. Itt ugyanis a táp kiszedéséhz mindent ki kell vackolni a házból. Szóval a venti simán elfér a RAMok mellett, sztem még kivenni is ki lehet a belső RAM modult - bár ezt még nem próbáltam.

    A fagyásokkal nekem is gondok volta. Gondoltam, Windows 7 RC meg se fog neki kottyanni, de olyan szép kék halálos kijelzőket dobott nekem, hogy öröm volt nézni. Eszembe is jutott a beszámolód, és én is levettem a RAMok feszültségét. Az segített kicsit, de nekem utána is szétesett a Win 7 úgyhogy kicsit ránéztem a hőmérsékletekre BIOS-ban (mivel a fagyások legtöbbször bizonyos idő után jöttek (mondjuk néha meg amikor DVD-t akartam használni)) és láttam, hogy az északi híd 54 fokos (és ekkor még semmivel sem volt meghajtva (játékok, HD videó stb)). Ekkor került le a gyári - egyébként nagyon csendes - AMD hűtő és raktam fel a Big Shuriken-t. Ez pont minden fölé lóg - lesz normális fényképezőm rakok fel képet róla - és ad egy kis szellőt. Sehol sem lóg le az alaplapról, és még a notebook RAMokkal a helyükön is beszerelhető. Az ujjam majd letört mire a felrögzítését sikerült a helyére zárnom. Fogalmam sincs hogyan fogom kivenni :) ugyanis szinte lehetetlen benyúlni a táp és a venti bordája között úgy, hogy egyrészt hozzá lehessen férni újra, másrészt meg hogy olyan irányba erőt lehessen kifejteni ...

    Ami még hiányzik az egy jó csendes házventi, esetleg egy notebook vinyó a 3,5-ös helyére - csak h még csendesebb legyen. Bár ha a Shuriken jól hűvösen tart mindent - mert az MX31 oldalán van szellőzőnyílás bőven - akkor marad így ahogy van.

    Fagyásokat leszámítva azért meg kell hagyni, a gép pöccre indult. Sajnos nincs olyan halk mint egy HP 7400NX notebook (az elődje) de eddig - természetesen - videóban veri annak az integrált GMA950-esét (azt hiszem az van abban a notiban) és erre volt főként szükség hogy rendesen lehessen élvezni egy nagyobb (Samsung 2243SW) monitor előnyeit.

    Kábelezés kész kihívás ilyen kis házban, én nem harisnyáztam semmit sem ... még próbálgatnom kell a ventivezérlést, hogy kevésbé suhogósan döcögjön a kocka. Addig is nézegetem itt a többiek dobozait meg hogy ki mit szerez be :)

    Még utólag előfordulhat hogy kap egy MINIX LX-01-es kabátot ... de ez majd elválik. Sztem a Big Shuriken még abba is elférne.

    kb 85e HUF lett a vége. Drágább mint gondoltam, de sok potenciál van benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák