Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Üdv néktek! :R

    Továbbra is gondolkozom, hogy milyen ITX-es lapocska legyen, és lassan meghozom döntést.
    Az első kérdésem mindjárt egy láma kérdés lesz :B
    A mini-ITX lapok beszerelhetők ATX, és mATX házba is, vvagyis az alaplapi legfogató csavarhelyek stimmelnek, ugye?
    Az első gondolatom, ahogy azt már írtam is, egy Atomos lapocska lett volna, de...
    De ION-os lapot az a bolt, akivel üzletelek, nem tud szerezni, csak Intel lapokat.
    Így tehát a következő lenne a helyzet:
    Vittem be cuccot, amit beszámítanak (Asus P5B alaplapot+C2DE6400 procit).
    A variációk az alábbiak:
    Az Intel D510MO lapra 5000.-Ft-ot kellene ráfizetnem.
    Lenne még lehetőségem LGA775-ös ITX lapokat vennem, ebben az esetben megtartanám a C2DE6400 procit, és csak alaplapot cserélnék.
    A lehetőségek így a következők:
    Intel GD45FC alaplapot veszek és 21.000.-Ft-ot adok a boltosnak,
    vagy egy kissé öregecske
    Intel DG41MJ alaplapot veszek, ami nekem 14.500.-Ft-ba lenne.
    Vagy, elfelejtem az LGA775-öt (hisz előbb, vagy utóbb úgyis le akarom cserélni a mostani AMD-met, és akkor már DDR3 ramokat kellene vennem, valamint új vinyó is kéne lassan, vagyis ha meg is veszek egy LGA775 ITX lapot, akkor a procin kívül egyelőre nem lenne hozzá más) és veszek egy i1156-os lapocskát és majd később procit, meg ramot hozzá, és azt tartom meg magamnak, az AMD meg megy a páromnak másodgépnek, így később nem kell azt is eladnom olcsóbban, mint ahogy vettem.
    Ebben az esetben egy Intel DH57JG alaplapot vennék, és 17.000.-Ft-ot hagynék a boltban.
    Szerintetek mit tegyek, mit vegyek, és mennyire érdemes mostanság még az LGA1156-ban gondolkozni, ha 2-3 évig meg akarom tartani a jövőbeli gépemet? :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák