Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz lanszelot #69596 üzenetére

    A ventit én a magam részéről elfelejteném.

    Legyen rajta megfelelő borda, illetve legyen egy alap átmenő légmozgás a házban és az SSD ne legyen a légmozgás elől kitakarva. Gen3-nál ez biztosan elég. Gen4-gyel még review szinten is keveset foglalkoztam, nem tudom a hőtermelésük hogy aránylik egy Gen3-hoz képest.

    Nekem egy a linkeltnél egyszerűbb feketére lakkozott sárgaréz (egyoldalú-)borda van, a borda alatt öntapadós hővezető csík, a borda pedig O-gyűrűvel rá van fogatva az SSD lapkára. Ez így a tipikus munkamenetemben kb 60C-on fogja meg minimális légmozgás mellett.

    Az első borda amit linkeltél az nagyon extra.

    A másodiknál ezt írják:
    20x20 FAN: 10000 rpm high-perfermance fan, low noise and no vibration,

    Nem tudom elképzelni, hogy egy több ezer rpm-es venti ne legyen zavaró egy amúgy csendes házban
    ===

    Az eredeti hsz-em a Crucial P5-re vonatkozott, nem a P5 plus-ra. P5 plusról még a reviewt is csak átfutottam, nem hasonlítgattam sebességben a többiekhez pld az SN850-hez. Én egyébként azért szoktam a Crucialt preferálni, mert velük (kis minta) én még nem fürödtem be sem SSD sem RAM fronton (szemben a Samuval). De ez egyéni tapasztalat és ellenérzés a Samuval szemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák