Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Hali!

    Életem első saját SSD-jével ismerkedem (V300 120GB), és némi sorrendiségbeli hibát követtem el.

    Gépbe be, Win7 telepítő indít..., első beboot után jöttem a fórumra, mert tegnap lefekvés előtt nézegettem a nyitó/összefoglaló postot, rengeteg infóval.

    Win7 telepítés előttre van ajánlva a lapomhoz, BIOS következőkre való beállítása:

    Gigabyte GA-990FXA-UD3 (rev. 1.2)
    Advanced BIOS Features
    HDD S.M.A.R.T. Capability -> Enabled

    Integrated Peripherals
    OnChip SATA Controller -> Enabled
    OnChip SATA Type -> AHCI
    OnChip SATA Port4/5 Type -> As SATA Type
    OnChip SATA3.0 Support -> Enabled
    Onboard SATA/IDE Ctrl -> Enabled
    Onboard SATA/IDE Ctrl Mode -> AHCI

    Integrated Peripherals/OnChip SATA Port as ESP
    Port0 as ESP -> Disabled
    Port1 as ESP -> Disabled
    Port2 as ESP -> Disabled
    Port3 as ESP -> Disabled
    Port4 as ESP -> Disabled
    Port5 as ESP -> Disabled

    Fogalmam nem révén hogy ezek a beállítások megvannak-e, reboot, majd azt tapasztaltam hogy kb minden rosszra volt állítva, Native IDE kezelés volt stb.
    Fogtam magam és a kívántak szerint állítottam be mindent, rebootot követően egyik háttértáram se látja még a BIOS se. Két HDD és a felül írott SSD, minden SATA.
    Játszottam a beállításokkal hogy kiderüljön mi generálja ezt, ki is derült, amennyiben az OnChip SATA Type -> AHCI -ra van állítva nem Native IDE-re.

    Mi a megoldás? Az utolsó nem beta bios van a lapon (F9)
    Esetleg egy új Win7 telepítés a proper beállításokkal és ha igen akkor elég-e a frissítés vagy dozeroljam be teljesen a mostanit?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák