Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Daywalkerke #89670 üzenetére

    Majd kíváncsian várjuk az eredményt.

    Most röviden - ahogy írtam az egyszerű és legolcsóbb kategóriás SOHO routerek igazából egy lakásnyi területre vannak optimalizálva és igazából a vízszintes irányokban "tündökölnek". Most meg igazából szinte a tér minden irányában gyakorlatilag egy 3 emeletnyi lakótömböt kellene lefedni a felső széléről. Amennyiben még extender -el is súlyosbítjuk a helyzetünket az nyilván nem fog hozzáadni sokat a történethez. Úgy egyébként nem leírva úgy gondolkodtam, hogy amennyiben mindenképpen akarunk extendert, akkor azt a fentebb leírtak mellett esetleg a legalsó szinten lehetne bepróbálni ...

    Ugye ezért is tartottam lényegesnek, hogy legalább a két felső szinten ahol a lakások és feltételezhetően a klienseszközök 80% -a (4/5 lakás) található. Azokat két WiFi -s eszköz vízszintes irányban még meg tud szórni WiFi -vel valamennyire.

    Ez a TP-LINK TL-WA850RE extender csak 2.4 GHz -en N -es WiFi -t tudó jószág. Ide inkább kétsávos dolog kellene - mondjuk TP-Link RE205 (AC750), RE305 (AC1200) - 11-12K HUF. Inkább az utóbbi, ha már ugyanannyiba kerülnek.

    Úgy beállítva, hogy mindegyik extender csak 2.4 GHz -en csatlakozzon a főrouterhez. A továbbadás az illetékes lakásba pedig csak 5 GHz -en legyen. Klienseszköz nem csatlakozhat közvetlenül a főrouter 2.4 GHz -es sávjához. A főrouter lakásában a főrouter 5 GHz -es sávjára csatlakozzanak a kliensek (az előző mondat értelmében is a 2.4 GHz -et hagyják békén). Ha kell cseréljék le azt a klienst ...

    Főrouternek valami olyasmit lenne érdemes választani, ami 2.4 GHz -en sok (2 -nél több) spatial stream -et támogat. Na ilyenből nem lesz egyszerű olcsót találni, de itt most teret adok az ötletelésre másnak is ...

    Persze eszembe jutott olyan "hülyeség is", hogy a legfelső szinten egy lefelé fordított CPE210 -el (ugye ez a 2.4 GHz -es variáns) lehetne variálni AP módba állítva (akár multi SSID -val). Persze sok spatial stream ebben sincs, de legalább irányítottan sugároz/hallgatózik ... Persze ekkor kellene a legfelső szobába is extender amit meg AP módban (kábelesen) csatlakozna a CPE510 -ből jövő UTP -n lógo switch -be ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák