Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    anyósom lakásába keresek routert.
    A lakás egy tégla építésű, 2 szintes épület, de a routert csak a padláson lehet elhelyezni és a födém vasbeton. Tehát ha a földszinten szeretnénk netezni, akkor 2 födémen kell átmennie a jelnek. Szerencsére a padlásfeljáró közelében van, és az pedig a lépcsőház fölött, tehát tulajdonképpen függőlegesen nincs a jel irányában vasbeton.
    A net egy mikrós 7 MBps sebességű minimál net. Tehát nincs szükség nagy sebességre.
    A házban csak wifi-vel csatlakoznak a készülékek, egy régi ASUS laptop, egy tablet és pár telefon. De egyik sem 5GHz-es.
    Sajnos a közelben nagyon sok 2,4GHz-es hálózat. Kb 20-at számoltam és lefoglalják a csatornákat is.

    A lényeg az lenne, hogy jó árban, egy erős wifi-s routert vegyek..
    Nincs szükség 1000-es LAN/WAN portra, sem USB-re.
    Eddig 2 fajta Tenda routerrel próbáltam, de állandóan újra kellett indítgatni őket. (Az egyik éppen tegnap halt be, azért is kezdtem nézegetni most újat)
    Egy TP-Link WR841ND-vel is próbáltam, amin custom FW volt, de azzal is sok újraindítási probléma volt. Nem tudom miért mert most otthon nekem ez adja a netet és egy éve nem kellett újraindítanom.

    Az itteni tanácsok alapján a TP-Link WR1043ND-t néztem. Picit azért drága egy ilyen hálózathoz (12k körül van).
    Tudnátok egy megbízható routert ajánlani, aminek elég erős a wifije? És esetleg 10k alatt van?

    Köszi
    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák