Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    anyósom lakásába keresek routert.
    A lakás egy tégla építésű, 2 szintes épület, de a routert csak a padláson lehet elhelyezni és a födém vasbeton. Tehát ha a földszinten szeretnénk netezni, akkor 2 födémen kell átmennie a jelnek. Szerencsére a padlásfeljáró közelében van, és az pedig a lépcsőház fölött, tehát tulajdonképpen függőlegesen nincs a jel irányában vasbeton.
    A net egy mikrós 7 MBps sebességű minimál net. Tehát nincs szükség nagy sebességre.
    A házban csak wifi-vel csatlakoznak a készülékek, egy régi ASUS laptop, egy tablet és pár telefon. De egyik sem 5GHz-es.
    Sajnos a közelben nagyon sok 2,4GHz-es hálózat. Kb 20-at számoltam és lefoglalják a csatornákat is.

    A lényeg az lenne, hogy jó árban, egy erős wifi-s routert vegyek..
    Nincs szükség 1000-es LAN/WAN portra, sem USB-re.
    Eddig 2 fajta Tenda routerrel próbáltam, de állandóan újra kellett indítgatni őket. (Az egyik éppen tegnap halt be, azért is kezdtem nézegetni most újat)
    Egy TP-Link WR841ND-vel is próbáltam, amin custom FW volt, de azzal is sok újraindítási probléma volt. Nem tudom miért mert most otthon nekem ez adja a netet és egy éve nem kellett újraindítanom.

    Az itteni tanácsok alapján a TP-Link WR1043ND-t néztem. Picit azért drága egy ilyen hálózathoz (12k körül van).
    Tudnátok egy megbízható routert ajánlani, aminek elég erős a wifije? És esetleg 10k alatt van?

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz KisApám #59540 üzenetére

    Én is nagyon hajlok a 1043-ra, de anyósom fizeti és nem akart ennyire sokat költeni :)
    Lehet, hogy jófej leszek, és egy részét átvállalom. Mégis csak sokat vannak ott a gyerekek, főleg az ő kedvükért kell a wifi ;)

    Vagy még láttam aprón v1-es 5-6k-ért. Lehet, hogy azt kéne megvenni nekik (magamnak meg egy v4-et :P )

    Bár a korábbi hozzászólók a Xiaomi routert is istenítették. Itthonra lehet, hogy jó lenne. (hasonló lakás, vasbeton födémek, de nekem a földszinten van a router)

    Köszi a segítséget!
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz Core2duo6600 #59543 üzenetére

    Igen, ezt értem, csak az anyós faxnis a kábelezéssel, meg, hogy mi látszik.
    Elméletileg voltak kábelek falban, a szobákban, de mivel nem tudtunk IP TV-t és kábeles netet beköttetni (a szolgáltatóknak nincs kapacitásuk) ezért maradt a mikrós net és a MindigTV. Ehhez viszont a falból ki kellett húzni a cat5-ös kábeleket és koaxot behúzni :(

    De azért nem reménytelen, és igazából használható volt így ezzel a TENDA routerrel is, csak az sokszor igényelt újraindítást.
    Remélem egy "márkásabb" router megbízhatóbb lesz.

    Valószínűleg a 1043 lesz belőle ;)

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    egy AP-t szeretnék venni a meglévő wifi-s router helyére.
    Egy 45+45 m2-es házba kellene, a földszinten van a router és egy vasbeton födémet kell átvinnie.
    Szombaton vettem egy 1043nd-t v4 (anyósomnak terveztem) és elég jól megoldja a dolgot. (de ez hamarosan átkerül a mamához ;) )
    De telekom-os IP-tv-m van és volt olyan probléma korábban, hogy ha a telekomos router-en kívül más router van a hálózatban, akkor akadozott a tévé adás.
    Ez a router csak a wifi-t biztosítja, tehát nem is kellene router elég lenne egy AP is.

    A kérdésem az, hogy milyen AP-k ajánlottak, amik hasonló teljesítményt nyújtanak, mint a TP-Link 1043ND?
    5 GHz-re nincs igazán szükségem. Semmilyen eszközöm sem támogatja, ezért elég lenne a sima 2,4 GHz-es. De ha hasonló árban olyan van, ami mind a kettőt tudja, akkor nem zárkózom el tőle.

    A net 20/5 MBps-es, aszóval nem kell nagy sebesség. Esetleg, ha lenne az AP-n USB (nyomtató szerver, média szerver) akkor az előny lenne.

    Előre is köszönöm!
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #59617 üzenetére

    Igazából azért gondolkodtam rajta, mert a router-ek többségében a gyári szoftverrel nem lehet kikapcsolni a WAN kapcsolatot.
    És akkor hiába van csak a LAN-on csatlakoztatva a hálózathoz, azok az eszközök, amik erre vannak kapcsolódva (a wifi kapcsolaton keresztül) meg próbálnak kommunikálni a WAN porton keresztül, és ez akadást, késést okoz. (benne is van a routing táblában, hogy a WAN porton keresztül menjen az útvonal a 0.0.0.0 hálózatra)
    Ez okozott korábban gondot az Telekom-os IPTV-nél. Ott percenként akadozott a kép, ha így volt benne egy router a hálózatban.
    Egy 841ND volt így, de miután feltettem egy CFW-t rá, ki lehetett kapcsolni a WAN portot, és csak mint egy AP viselkedett. Így jó volt, de most kicsit fellángoltam, hogy lecseréljem, mert gyenge a jele az emeleten.
    De most kipróbáltam a 1043nd V4-et és ezzel (bár nem lehet kikapcsolni a WAN portot és nem is lehet AP módba kapcsolni a gyári szoftverrel) nem csinálja az akadást. Elképzelhető, hogy jó lesz egy sima router is.

    Köszi a segítséget, egyenlőre tesztelem otthon a 1043nd-t és ha megfelelő, akkor lehet, hogy ilyen lesz.

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz woodworm #59638 üzenetére

    Ez az igmp, ugye csak akkor számít, ha ezen a routeren keresztül megy ki az IPTV?
    Tehát a a Xiaomi router csak benne van a hálózatban, mint egy AP, akkor nem okoz gondot az IPTV-nek?
    Jelenleg egy Speedport Entry .... router van, amit a szolgáltató adott, és e mellé néztem a Xiaomi-t, mint AP (ezért nem jelent gondot, hogy csak 2 LAN port van rajta ;) )

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz krealon #59643 üzenetére

    Ez biztos? Mármint hiszek neked, de honnan lehet tudni, hogy egy eszköz tudja-e az igmp snooping-ot?
    Jelenleg a hálózatomban a következő eszközök vannak:

    - Telekom-os Speedport router/modem (ez biztos, mivel ez adja az IPTV-t.
    - TP-Link WR1043ND v4, ez adja a wifi-t, AP ként, tehát a WAN portjára nincs dugva semmi.
    - Egy Asus 8 portots 10/100 -as switch. Valami egyszerű, pontos típust nem tudok
    - Egy Tenda (talán F300) router, ami switch-ként működik (Wifi off, WAN portban semmi)

    Az egyik box as Asus switched keresztül van rádugva a Speedport routerre, a másik pedig a Tenda routeren keresztül.
    És jelenleg teljesen jól megy minden a hálózaton. Nem akad az IPTV, nem lassul be a net, stb)

    Néztem a 1043ND specifikációit, de ott sem látom, hogy lenne IGMP feltüntetve.
    Az Asus switch sem egy mai darab és nem is komoly.

    Szóval elképzelhető, hogy ezek a régi eszközök támogatják az IGMP-t, de a Xiaomi router nem?

    Még nem nyomtam rá a vásárlás gombra az Ali-n de akkor még várok is vele, nem akarok rosszul járni ;)

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz krealon #59683 üzenetére

    Aha. Ez már ismerős. Ha az emeleti Tenda router wifijét is bekapcsoltam, akkor elég akadozó volt. De azt gondoltam, hogy annak rossz a wifije. Ezért került ki napi használatból. De akkor inkább emiatt lehetett.
    Oké, akkor viszont marad a 1043nd, mint AP, azzal most nem akadozik semmi.

    Más kérdés:
    A 1043-ak van 3db 5 dBi-s antennája. Nekem van 2db 9 dBi-s antennám. Fel lehet szerelni azokat valahogy, hogy erősebb legyen a jel?
    Milyen párosításban vannam az antennák a routeren?

    Köszi
    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák