Új hozzászólás Aktív témák

  • fraba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy ház, amibe a bejövő maximum 100 Mbites netet (még nincs bekötve, ezért nem tudom pontosan a sebességét) szeretném wifivel szétszórni. Rajzoltam egy Móricka rajzot a ház alaprajzáról, az emlékek alapján. Erősen vázlatos, és nem feltétlen méretarányos, de azért igyekeztem! Bejelöltem rajta a wifi router helyét, hogy én hova raknám. Pontosabban ott lyukad ki a kábel. A ház ugyan emeletes, de csak az alsó szint okoz problémát. A cél az lenne, hogy még a medencénél is lehessen - ha nem is youtubeon 1080p videot streamelni, de - internetezni. A költségvetés az emeleti routerrel együttvéve olyan 20 000 Ft lenne. Az emeleten egyébként gipszkarton illetve ytongfalak vannak, 4 hasonló méretű szobával és egy fürdővel. Azért esetleg erre is jöhet ötlet. Mivel a két szintet elválasztó födém vasbeton, ezért álmodni sem merek, hogy egy routerrel megoldható a történet, de nem is cél. A két router lenne az ideális. Összesen egyszerre MAXIMUM 10-15 eszköz lenne felcsatlakozva a két eszközre, de átlagosan kevesebb.
    Tudnátok valamit tanácsolni, hogy mit vegyek meg? Gyártó, pontos típus lenne a legjobb.

    Alaprajz

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák