Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Songo #16796 üzenetére

    Megértem a dilemmádat, én gyári NAS vásárlás után fogtam az építésbe és csak akkor javaslom az építést, ha van időd az építéssel komolyan foglalkozni, utánaolvasni, időt és energiát belefektetni.

    A gyári 3-4 lemezt fogadó NAS-ok már nem olcsók, főleg, ha később esetleg több lemez kell.

    Ha az első soraim igazak rád, akkor inkább építs.

    1. Félig D.I.Y. javaslatom: HP MicroServer G8 + OMV vagy XPenology, vagy más ingyenes NAS szoftver. (XPenology-hoz van topik)

    2. Javaslatom: Fractal Desig Node 304-es házba max. 6 HDD-t tudsz rakni, és egy kompakt házban fog lakni a szervered és a fogyasztása sem lenne túl nagy. Én is ilyen projektbe fogtam, mostanában akarom élesben szoftverezni, csak még meg kell találnom a kecóban a helyét. Viszont ez a megoldás már kb. közelíti azt az árat, amit egy gyári 4 lemezes NAS-ért kérnek, csak az enyém minimálisan több energiából jóval nagyobb teljesítményre képes.

    3. lehetőség, ha még több lemez kell, akkor építés esetén már igen csak meg tudnak ugrani az összegek, főleg, ha kompakt házat akarsz (pl. U-NAS NSC-800, vagy SilverStone DS-380), de ezekbe a megfelelő alaplap és/vagy RAID vezérlő kártya megtalálása és beszerzése sem lesz egyszerű és olcsó.

    Kimondott NAS építéses topikról nem tudok, több fórumból szedtem össze én is a "tudásomat". :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Borisz76

    veterán

    válasz Songo #24898 üzenetére

    Szia.

    Duplázd meg ( majdnem...) az összeget és szerezz be egy Synology DS918+ modellt.

    Tegyél bele 4 db lemezt SHR kötetben ( 3 lemeznyi tárhely + 1 lemeznyi védelem )
    Ha jól emlékszem díjmentesen 2 db kamerát kezel.

    Kedvcsináló összefoglaló.

    Ahogy nézem azért 100 EFt alatt létezik 4 fiókos NAS más gyártóktól de azokkal nekem nincs tapasztalatom.
    A Synology-nak viszont nagyon jó a szoftveres támogatása.
    Mindenre van kész programjuk amit könnyen lehet telepíteni, használni.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Patice

    nagyúr

    válasz Songo #24898 üzenetére

    Ezekre az igényekre - szerintem - QNAP vagy Synology NAS a jó ajánlat, leginkább a szoftverük miatt.

    4 lemezhely esetén megvalósítható egy 3 lemezes RAID5 tömb a médiának, amivel így van védelem és tárhely is (3 db ugyan olyan méretű lemez az ajánlott, ebből kettő kapacitása fog látszani, egy lemez tárhelynyi rész kell a redundáns tárolás miatt). A negyedik lemez lehet akkor a letöltős, ez külön kötetként kell majd létrehoznod.

    4 lemezes NAS-ra elég szűkös a 100-as keret. QNAP TS-431P lehet ebben az ársávban az egyik alkalmas példány, vagy Synology DS418j. Ezekkel csak az a baj, hogy nem túl acélos a proci bennük és idővel nagyon lassúak lehetnek majd. Már Intel procival szerelt modellek: QNAP TS-453BE-2G, vagy Synology DS418play.
    Ha hosszú távra tervezel, és most beleférne a költségvetésbe, akkor én is a Synology DS918+-ra voksolnék. Igaz, ez közel kétszer annyi, mint amit keretnek mondtál, de hosszú távon is elég erős lesz. Synology esetén a terméktámogatás sokáig él, szomszéd fórumban láttam példát közel 10 éves vasra is, amire érkezett biztonsági frissítés.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák