Új hozzászólás Aktív témák

  • Solymi81

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnék játékra egeret venni és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
    Leírom a kért dolgokat illetve még kiegészítem amivel tudom.

    1. Mennyi a keret? - 10ezer körül szeretném megvásárolni, de alapár lehet 25-30k is, használtan, online boltból olcsóbb sokszor
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? Igen, lehet
    3. Mire használnád az egeret? Játék miatt venném, MMO, Mechwarrior Online
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? A próbálgatások alapján inkább a palm ami fekszik. Ujj-tenyér: 20 cm, középső ujj: 8,5 cm, tenyérszélesség: 9 cm
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Passz, nem tudom.
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) A jelenlegi és esetleg későbbi játékok miatt egy 5-7 gombos lenne a jó

    Jelenleg általánosan használt egér: [Lenovo M-U0025]
    Igazság szerint nem annyira jó nekem, mivel a fogási mód miatt egy adott idő múlva elkezd fájni a csuklóm.

    A kisebb egereket, fingertip módban, Churchill styleban fogom, a nagyobbakat palmmal, de akkor is csuklóval irányítok.

    Amiket a bp-i Árkád Media Marktban nézegetve fogásra, gomb keménységre, elrendezésre jónak találtam (próbáltam sorrendet felállítani):

    Roccat Kone Pure / Naval - Ez mindegyik feltételnek jól megfelelt.
    Logitech G402 - Méret megfelelő, jól simul a tenyérbe gombok érzékenysége/keménysége jó. Jobb felső gombok zavaróak
    Asus Strix Claw - Méret jó, keménység nagyjából megfelelő
    Asus GX1000 - Méret jó, keménység megfelelő

    A bal oldalsó gombok használatakor hajlamos vagyok a jobb oldalra nagyobb nyomást kifejteni, emiatt sokszor aktiválni a jobb oldali gombot, ezért is figyelek a keménységére.
    Méretben ezeket találtam megfelelőnek, így szeretném ha segítenétek abban, hogy van-e még esetleg hasonló egér ami ezeknek a feltételeknek megfelel ill. ha lehetséges valahol Bp-n ki lehet próbálni.

Új hozzászólás Aktív témák