Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Worker

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új patkányt szeretnék venni, a segítségeteket kérem.
    Immárom vagy 6-7 éve nyúzok egy Logitech G5 Laser egeret, de lassan megérett a cserére... :)

    Személy szerint a lézerrel meg voltam elégedve, de valószínűleg egy új optikai egér használatánál el fogok hűlni hogy mennyivel jobb az általam már agyonnyüstölt rágcsáló.

    1. Mennyi a keret?

    15-20k

    2. Használtpiac, és / vagy eBay?

    Nem, újat szeretnék, Magyarországi üzletből.

    3. Mire használnád az egeret?

    Játék, játék... és netezés :) FPS-eken át RTS-ek, MOBA-k (Dota 2 igencsak sokat), RPG-k, de gyakorlatilag szinte minden megfordul a kezem alatt.

    4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?

    Jobbkezes-tenyeres. Közepes-nagy kezem van, aránylag hosszabb ujjakkal, de a G5 meglehetősen kényelmes nekem, de pl. a Razer Deathadder 2013 "féle" egerek, kicsit "süllyesztett" egérgombokkal talán még kényelmesebbnek tűnt mikor fogtam. Mindenképp nagyobb egérre lenne szükségem, amire kényelmesen ráfekszik a kezem.
    1-3-1-es fogásom van, a görgőt is a mutatóujjammal szoktam használni (játékban középsőujj is befigyel persze).

    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?

    Az elmúlt években ~2000 DPI környékén használtam, az utóbbi időben lejjebbvettem 800-ra, de nem vagyok biztos benne, hogy sokkal jobb lett, igazából elég precízne tudtam használni 2000 környékén is (abnormális dolog?! :D).

    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

    Bal oldalt mindenképp (min.) 2 extra gombot szeretnék (többel nem tudom el tudnék-e bánni úgy hogy ne hibázzak sűrűn), a G5-ömmel ez volt az egyik legnagyobb bajom, hogy csak egy extra gombom van (a kék kiadás jobb lett volna...), ha lenne a jobb oldalon gomb, enm tudom mennyire tudnám kihasználni, jelenleg kicsit kényelmetlennek tánik elképzelni hogy a kisujjammal is nyomkodnám az egér jobb oldalát...

    A SÚLY: az elmúlt hétig sok éven keresztül plusz súlyokkal használtam a G5-öt, szóval számomra annyira nem szempont az a pár gramm, hogy könnyebb vagy nehezebb...

    A HANG: jó lenne ha minél halkabbak lennének a gombok, hogy párom tudjon aludni ha én még játszanék egy kicsit... :)

    Az ajánlóból végignéztem az összes egeret.
    Sajnos fogni/kipróbálni nem nagyon volt lehetőségem őket, vakon fogok vásárolni.

    Az alábbiak tetszettek meg:
    - Logitech G400S (Majdnem ugyanaz mint a G5, főleg formára; viszont egyetlen boltban láttam csak hogy árulják...)
    - Razer Deathadder (rövid ideig volt a kezem alatt, nagyon kényelmesnek tűnt, viszont 20k felett van...)
    - Mionix Avior 7000 (talán a legesélyesebb nálam jelenleg, árban is pont jó, viszont nem tudom hogy mennyire használhatóak/zavaróak a jobb oldali extra gombok)
    - Roccat KONE PURE Military (kellemesnek tűnik...)
    - ROCCAT Kone Pure Optical (sajnos bőven 20k felett, kevés boltban kapható...)
    - Logitech G402 Hyperion Fury (a dizájnja nem tetszik, viszont az extra gombok száma tetszik a bal oldalon, elég jól elkülönülnek, sztem menne hiba nélkül a használatuk; kényelmesnek tűnik)

    Ha ezeken kívül tudnátok olyat ajánlani, ami nincs az ajánlóban, az is jöhet értelemszerűen!!!

    [ Szerkesztve ]

    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés