Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz silmatauki #25844 üzenetére

    (#25844) silmatauki

    "...vagy Sony APS-C (de annak nem a legjobb az objektívkínálata, így én személy szerint nem arra indulnék el)"

    Az érdekesség (és némi katalógushuszárkodás :) ) kedvéért kigyűjtöttem a DxOMark oldaláról a legtöbbre értékelt objektíveket Micro 4/3 vs. Sony E Mount összevetésben. Íme a lista erősorrendben:

    1. Sony FE Carl Zeiss Sonnar T* 55mm F1.8 ZA
    2. Sony FE Carl Zeiss Sonnar T* 35mm F2.8 ZA
    3. Panasonic Leica DG Nocticron 42.5mm F1.2 ASPH
    4. Sony FE 70-200mm F4 G OSS
    5. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm F1.8
    6. Sony FE Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-35mm F4 ZA OSS
    7. Sony E 50mm F1.8 OSS
    8. Sigma 60mm F2.8 DN A Sony E
    9. Sony FE Carl Zeiss Vario-Tessar T* 24-70mm F4 ZA OSS
    10. Carl Zeiss Planar Touit 1.8/32 Sony E
    11. Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA
    12. Panasonic Leica Summilux DG 25mm F1.4

    Ennek és a Sony E-re elérhető objektív kínálat alapján azért erős túlzásnak tűnik az az elsősorban Micro 4/3 tábor által rendszeresen hangoztatott vélemény, hogy a "Sonynál nincsenek minőségi objektívek", vagy hogy "hiába jók a vázak, ha egyszer nincs mit rá tenni". De, van. :D

    Utána összevetettem a szenzorokat is. Ott sincs akkora probléma, úgy látom. :N

    Nekem egyébként a Micro 4/3 kínálat is nagyon bejön és annak is örülök, hogy mind a gyártók (és a hozzájuk kapcsolódó irányvonalak), mind a rendszerek között igazi választék és igazi verseny van. Ahhoz pedig, hogy egyes termékvonalakat a vásárlók egy részének már-már vallásos áhítata leng körül, az iPhone-ok kapcsán hozzászokhattunk már. :D

Új hozzászólás Aktív témák