Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee3000

    tag

    válasz Milka 78 #83495 üzenetére

    Sajnos az i7 már kiesik a keretemből, meg nincs is értelme az én felhasználási körömhöz szerintem. Mivel nem játszom, a c2d-val is elvoltam 9 évig, és csak azért kezdett kevés lenni, mert egyre többet dolgozok HD anyagokkal. Az említett alaplap-haldoklás miatt meg amúgy is kénytelen lennék váltani, illetőleg emiatt kicsit sürgős is a dolog. De mindenképp maradnék az Intel vonalon, az AMD nem az én világom.

    Árérzékenység ide vagy oda, a legolcsóbb belépő modellt sosem szerettem megvenni semmiből, ezért nem számoltam pl. a PC Mate-tel (Asusn-ál a Plus/Pro-val etc.) sem. Érdekes amúgy, hogy az azonos lapkakészletes modellek között mi indokolja az 5-7k-s árkülönbözetet. A specifikációs leírásokat nézve a szokásos paraméterekben, felszereltségben (csatlakozók, bővítőhelyek száma, típusa etc.) nincs nagy difi. Így csak a picivel jobb anyaghasználatra, fejlettebb chip-ek, jobb minőségű kondenzátorok, több hűtőborda alkalmazására tudok gondolni a felsőbb szegmensben. Persze, az igénybevétel sem lesz olyan nagy, mint hardcore játék/OC esetén, de megnyugtató a tudat, hogy nem a legfapadosabbat vettem (még ha ez részben placebo is).

Új hozzászólás Aktív témák