Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    cAP ac (RBcAPGi-5acD2nD) teljesítményével kapcsolatban mik a tapasztalatok?

    Kb egy hete telepítettem le szülőknél a korábbi Linksys E2000 helyére. Egy hét elteltével rákérdeztem, hogy mik a tapasztalatok, de nincsenek elragadtatva tőle. Egy szinttel fentebb (emelet) és egy szinttel lentebb (pince) is csökkent a jelszint valamint a sebesség, a pincéből időnként nem is lehet csatlakozni, holott a kliens eszközök nem változtak. (csatlakozáshoz szükséges minimum jelszint nincs beállítva)

    A cAP ac egyelőre az E2000 helyére került, de terveim között szerepel az áthelyezése, ha elkészül a kábelezés. Mivel igen előnytelen helyen van, lényegi javulást egyelőre nem vártam, az viszont határozottan meglep, hogy nem hozza az E2000 szintjét. A Linksys antennakarakterisztikáját nem ismerem, a MikroTik-et plafonra célszerű rakni, de minimum vízszintesen.

    cAP ac:
    Támogatott wireless szabványok: 802.11a/b/g/n/ac
    Antennák száma: 2db 2.4G, 2db 5G
    Antenna nyereség: 2.0 - 2.5 dBi
    Max TX power: 20 dBm

    E2000:
    Támogatott wireless szabványok: 802.11a/b/g/n
    Antennák száma: 3
    Antenna nyereség: 1.5 - 2.2 dBi
    Max TX power: 17 dBm

    A kliensek között akad 1-2 korosabb darab, de az n szabványt már azok is bőven támogatják.

    Beállítások a cAP ac-n:
    Csatornaszélesség 2.4GHz-n: 20 Mhz
    Csatornaszélesség 5GHz-n: 20 MHz
    TX power: 20 dBm

    Mindkét rádióhoz létrehoztam ugyanazt a wlan hálózatot ugyanazzal az SSID-val és titkosítással/hitelesítéssel, de azt látom, hogy minden kliens a 2,4GHz-t használja, ezen még majd javítani kell. Mivel kertvárosi környezet, a szomszédok eszközei sem lógnak be túlzottan a házba, -80dBm-nél erősebben nem látszik más hálózat.

    Ezen fórumtéma alapján korábban igen sok probléma volt a cAP ac teljesítményével.

    Tehát érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák