- Hatalmas hiány lesz a Nintendo Switch 2-ből, rengetegen vinnék
- Vacsora az elnökkel: kilőtt Trump mémcoinja
- Tényleg megbüntette az Apple-t és a Metát az EU, jön a megtorlás?
- Az IMF szerint az AI növelheti a GDP-t, és ez fontosabb, mint az emissziók
- Az ausztrálok kitartanak a közösségi média életkori korlátozása mellett
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- A Microsoft beszállt a világ legnagyobb karbonmentesítő projektjébe
- Tényleg készül az OpenAI-féle X-rivális
- Proxmox VE
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux kezdőknek
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Microsoft Excel topic
- Videó stream letöltése
- Mesterséges intelligencia topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
szallasi007
őstag
Frankón csatlakozni lehet egyik előfizetésből a másikba? Én most lehet el vagyok veszve de ez biztos így van?
Ha a tiéd lejár 30 napig tárolja a Onedrive-od tartalmát, és erről szerintem levelett is kapsz. Ha 30 napig nem hosszabbítod meg akkor meg törli a fiók tartalmát.
Szerintem akihez "csatlakozol" csinál neked egy új felhasználó nevet és jelszót.Ha viszont valóban ez így van akkor viszont írd le hogyan csináltátok meg mert roppant mód érdekel
-
szallasi007
őstag
Szia, szerintem igen viszont nem tudom hogy árban neked mi fér bele, a céges előfizetések drágábban mint az otthoni előfizetések.
Regisztrációnál hasonló nevet adj meg mint az egyedi domain neved.
Pl.: kis.bela@sajatdomaintakarok.hu akarsz majd beállítani, akkor mikor céges csinálsz alapból én egy ilyet csinálnék, hogy sajatdomaintakarok.onmicrosoft.com. Ha ezzel meg vagy akkor irány a domain regisztrátor vedd meg a saját domain-ed.
Vissza az O365 admin portálra, add custom domain itt írd be a sajatdomaintakarok.hu-t, erre MS kiír egy TXT rekordot amivel igazolnod kell hogy valóban a tiéd a domain. Ezt beállítod a domain regisztrátorodnál.
Ezután lehetőséged van beállítani az MS name server-ét a saját regisztrátorodnál, ha ezt megteszed akkor az MS minden további rekordot kezel, ha ezt kihagyod akkor a következő képernyőkön leírja az MS milyen DNS bejegyzések kellenek a különböző szolgáltatásokhoz.Ha neked csak az email cím kell akkor Office csomag nem kell. Én azt ajánlom hogy Exchange Plan 2-öt vegyél 1 darabot. Ez 50GB aktív postafiókot és végtelen méretű archiv postafiókot enged. Ha komplett office csomag is kell akkor viszont nézd meg neked melyikre van szükséged
-
szallasi007
őstag
Szia,
nem tudom hogy csináltad de itt igazából egy imap migration kellett csinálnod
Gondolom így csináltadEddig a gmail-es levelezést outlookban használtátok? Ha igen akkor kontakt export-ot csináltál Outlookból?
Csv fájt vagy vcardot exportálsz?Rendszergazda topikba gyere át hátha valaki már megfutotta ezt a kört és van vmi megoldása
Rendszergazda topik -
szallasi007
őstag
válasz
gergobaby #3221 üzenetére
Szia,
Jelenleg a két kilépett felhasználóhoz társíts olyan előfizetést amihez tartozik exchange fiók (online plan1 vagy 2 vagy az essential előfizetés)
Belepsz az O365 admin centerbe, majd onnan az Exchange online felületre.
Recipients - mailboxes és keresd meg a két emberkét. Jobb oldali menüben convert to shared mailbox. Így a postafiókot megosztottra teszi. Ezután adj full Access jogot a fiókokhoz egy olyan személynek akinek szükséges hogy lássa a fiókok leveleit. Akit itt beállítasz annak az outlookjába automatikusan felcsatolódik a meg osztott fiók.
Ha nem megy vagy elakadsz írj privátba és küldök képeket -
szallasi007
őstag
-
szallasi007
őstag
Elég durva helyen melózhatsz, ha vpn kell a netezéshez
Egyébként van még olyan migráció aminek az a lényege hogy kimásolják az összes fiókot pst-be és elküldik az MS egyik datacenterébe - PST migration
-
szallasi007
őstag
Nekünk POP3 volt, kb 130 db postafiókkal.
Outlook-ot használt korábban is mindenki, tehát pst fájl volt minden gépen.
Átállásnál, átraktuk péntek délután a dns beállításokat Mikor már a dns átállt rendesen (kellett neki kb másfél óra, de ténylegesen 24 óra után már nem buzizott semmivel, addig voltak érdekes hibaüzenetek a kliens oldali outlookban).
Mindenhol letöröltük a korábbi pop3-as fiókot, majd felvettük az új o365-ös fiókot.
Ezután csináltunk simán egy pst importot, arra kell csak figyelni hogy a gépeknél a windowsban az alvást ki kell kapcsolni mert amikor alszik a gép akkor sem az import sem a felhőbe való feltöltés nem megy!Nálatok ha imapos fiók van akkor simán kell egy full postafiók export-ot csinálni pst-be, majd ezt az új o365 fiók beállítása után importálni kell.
Egyébként meg van az o365 egy külön imap migrálási eljárása:
MS féle leírások
MS mi kell az imap migráláshoz
MS hogyan kell migrálniEz meg egy működő leírás elvileg
Step by step guideNa most látom thunder van. esetleg a kódolással nem lehet baj? Unicode és társai?
-
szallasi007
őstag
-
szallasi007
őstag
válasz
Csabroncka #3109 üzenetére
Szia,
innen vásárolt már egy kollégám jó néhány darabot windowsból és officeból is.
Teljesen legális. A matrica legtöbbször németektől jön, ha a regisztráláskor használtat ír a kulcsra akkor hívd fel őket és készséggel segítenek majd.
Új hozzászólás Aktív témák
Microsoft Office szaktopicok:
● Microsoft Word topic
● Microsoft Excel topic
● Microsoft Powerpoint topic
● Microsoft Access topic
● Microsoft Outlook topic
● Microsoft Outlook Express topic
Archívumok:
● Microsoft Office 2010
● Microsoft Office 2007
● Microsoft Office 2003
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- World of Tanks - MMO
- Robot fűnyírók
- Milyen processzort vegyek?
- Információbiztonság, kiberbiztonság, adatvédelem
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 5K-s monitor a ViewSonic portfóliójából, akár Mac-ekhez is
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bomba ár! Dell Vostro 15 3558 - i5-5GEN I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C/A Universal Dock G2 dokkoló (5TW13AA) (DisplayLink)
- Csere-Beszámítás! Gari:2027.04.02 Playstation 5 Slim Digital edition + Ajándék Venom töltő állomás!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest