Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Polacheck #7588 üzenetére

    Az egész pénzpiacon szinte minden a kockázat-hozam arányról szól.

    De még ha csődbe is megy, és felszámolják, akkor is van esély a teljes, vagy részleges kifizetésre. Nem tudom, hogy vállalati csődeljárás esetén a hitelezők kifizetésének a sorrendjében hol állnak a kötvényesek, és hogy azon belül pl van e különbség intézményi, és magánbefektető között.

    Kamatadó ugyanúgy vonatkozik rá. Megvásárlása a kibocsátást végrehajtó brókercégen, bankon keresztül történik. Tehát számlát kell nyitnod, és ott is kell tartanod a papírt (hacsak nem akarsz méregdrága transzferelésért fizetni), vagy pedig ha nem jegyzéskor veszed, akkor másodlagos piacon másodkézből vehetsz más számlavezetőnél is. Akár az is lehet, hogy egy bank nagy tételben jegyzett, és "némi" kamatlecsippentéssel megkapod tőle is. (államkötvényeket biztosan kapsz minden nagyobb bankban)
    Az értékpapírszámla vezető fogja "beszedni" és jóváírni a kamat és tőketörlesztést, és le is vonja a kamatadót, ha nem TBSZ alatt nyitod. (legalábbis államkötvényeknél így van).

    Egyébként 4-5 év alatt sok minden történhet. Illetve futod még a kamatkörnyezet kockázatát, vagyis azt, hogyha időközben emelkedik a hozamszint, akkor bent ülsz egy alacsonyabb és mégis magasabb kockázatú befektetésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák