Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Sziasztok!

    0 tudással kezdtem bele pár hete a befektetési lehetőségekről olvasgatni. Kb. 2 évig csak banszámlán gyűlt a pénz, mert magam sem tudtam, hogy mikor és mire fog kelleni, csak azt, hogy bámit is akarok kezdeni, gyűjtenem kell. A helyzet továbbra sem változott, de szerencsére ez az én döntésemen múlik, szóval nincs kényszer, hogy ingatlanra KELL, vagy egyébre. Ahogy meglódult az infláció, megadta a végleges lökést, hogy legalább ne a számlán égjen a pénz, így a kb 3 millió forint bement állampapírba, prémiumba és prémium euroba. Mostantól a havi 150-200k befektése a kérdés, hogy mikor hova menjen. Egyrészt nem akarok ugye egy kosárba pakolni, szóval nem csak állampíprba szeretném. A tudás és tapasztalat hiánya miatt komoly tőzsdézés kizárt, de azért szeretném oda is pakolni a pénzt. Erre az ETF lenne a megflelő olvasmányaim alapján, és a kezdőknek nagyon sok ajánlás az All World ETF-re, azon belül is a Vanguard termékére. Konkrétan ez: Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating. Ezzel nem kell tovább foglalkozni, ezt kell venni és kész az iránymutatások alapján. Többször írtátok, hogy kezdőnek ez az etf + állampapír tökéletes kombó, kezdés. A Random Capital-nél nyitnék számlát, és TBSZ-re venném. Összevárnék kb. 6 havi megtakarítást és egyben menne, nem havonta, a díjak miatt. Revolutról menne az eur, szintén a költségek miatt. Azt olvastam, hogy online számlanyitás esetén revolutról nem mehet be pénz, csak személyes azonosítás után, de azt is olvastam, hogy ez csak papíron van így. Azt tudom, hogy kifelé nem jöhet revora pénz. Ha minden így van, akkor eleve a számlanyitást is személyesen csinálnám meg, egyszerre intézve mindent. Kérdésem, hogy a folyamatokat jól értem-e, valamint egyáltalán ez a stratégia jó-e egy kezdőnek? Ha igen, akkor 6 havonta a kb 1m forintból egy darabig minden ide menjen (mivel ez a gyűjtőév, megnyitnám a minimum 25k-val, aztán nyáron meg decemberben pakolnám rá a pénzt és vennék etf-et), vagy vegyek állampapírt is? Hiszen most csak az van. Valamint jelenleg 2.4m van huf papírban, 600k eur papírban. De az etf is eur lesz, szóval ha nem akrom megtippelni mit fog futni a forint, akkor állampapírt már csak huf kéne vennem? Másik kérdés, hogy meddig vegyek etf-et? Ameddig el nem éri a 60%-ot és akkor tartsam a 60-40-et? Esetleg valami teljesen más ajánlás? Még egy kis összegben aranyon gondokodtam. Vagy ennyi pénzt ne bontsak ennyi felé, majd csak ha nagyobb lesz a vagyon? Extra kérdés: van egy elfeledett OTP Nyugdíjpénztár, amiben van kb 900k, amiből 420 a töke, kb 13 éve fut, még munkáltató pakolt bele pénzt, de évekig sajnos nem ment bele semmi, most kezdtem el minimális pénzeket tenni oda, hogy valamit azért hozzon. Ott ugye 10+ év miatt az lenne a terv, hogy kiveszem a hozamot és vissza is forgatom bele, és annyit teszek hozzá az évben, hogy a 750k meglegyen a visszatérítés kimaxolása miatt. Azzal hosszabb távon mi legyen? Remélem érthetően összefoglaltam a helyzetet, a tapasztaltabbak segítségét megköszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák