Új hozzászólás Aktív témák

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz lajafix #13410 üzenetére

    Igen, ez a havi törlesztésre vonatkozik.
    De én teljesen máshogy látom, ahogy te. Te az ügyfél oldaláról látod.
    Azt én is látom, de azt is megnézem, a banknak mi az érdeke.
    Mivel a kettő ritkán találkozik egy adott időben, így a következő lesz:
    A banknak az az érdeke, hogy az adós NE fizethesse ki a gyűjtőszámlát egyben,
    pl 3 vagy 5 év után, mert akkor egy csomó kamattól elesik.
    Miért nem lesz sok olyan ügyfél, aki visszafizeti egyben,HA lehet, a gyűjtőszámlát?
    Na igen, ha a következő 3-5 évben felélik a megtakarítást, akkor gebasz lesz nekik....

    Mi 40.000-et minden hónapban beteszünk a malacperselybe.
    Ha 245 lesz a CHF, akkor 44-et, ha 250,akkor 50-et.
    Reméljük, hogy fölé nem megy..... de ha alá, akkor sem lesz a malacba 40-nél kevesebb betéve havonta.
    Én csináltam egy xls táblázatot, kiszámoltam a kamatokat 5 évre... szóval
    röhögve kifizetném a gyűjtőszámlát és még marad is szépen, amit be lehet osztani a futamidő további hónapjaira :))

    De nem mindenki lesz képes arra, hogy következetesen minden hónapban félretegye a megtakarított részt :(

    Tavaly milyen akció volt az előtörlesztésre?
    Mert csak végtörlesztés volt :(
    Bár lehetett volna előtörleszteni is 180ft-os áron.....
    Vagy mindenkinek áttették volna forintra a régi, hitel felvételekor meglévő ft törlesztőre
    Azaz akinek pl 2008ban 80.000volt a frank hitele, de 118.000lett volna a forint hitele, az
    választhatott volna, hogy most, 2011-ben akarod a párodul a hátralévő futamidőre a forint árfolyamot, vagy maradsz a CHF-nél, örökre....

    Sok lehetőség lett volna, de a józan paraszti ész a politikusokban nincs meg, azaz csak a paraszt fele....

    végül egy gondolat még ide:
    Sokat kárörvendtek, sokan irigykedtek, hogy lehetett végtörleszteni stb....
    de egyet elfelednek: valahol ez neki is rossz,mint egyénnek. Az országnak pedig egyértelműen káros.... :((

Új hozzászólás Aktív témák