Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz PredatorZoli #100272 üzenetére

    Köszi az infókat, továbbra is az Új Pillér a szimpatikus. (Bár nem tudom, hogy az avdh micsoda, de majd utánanézek.)

    Az Életút nekem kiesik, mert nincs kártyájuk, és a költésem nagy része EP kártyán keresztül megy. (Egyébként a linkelt táblázathoz képest az Életút is drágult kicsit, de még így is az a legjobb.) Anno gondolkodtam az Új Pillérben is, de akkor még nagyon rugalmatlanok voltak, és a Generalin is. A Generali jobban tetszett (Szegeden le lehetett adni a papírokat a Generali irodákban is), csak igazság szerint nem tudtam, hogy mennyi pénzt fogok évente egészségre költeni a gyerek megszületése után, és kevés befizetésre arányaiban sokat levont, ami megijesztett; de így utólag visszatekintve meglepett, hogy milyen könnyű kimaxolni vagy közel kimaxolni az éves keretet...

    Szóval lehet, hogy úgy van, ahogy írod, hogy nem jellemző, hogy kimaxolja az ember a keretetet. Ezt pénzügyi beszámolókból lehetne kimazsolázni (a rendszeres tagdíjfizetők átlagos vagyona adna valami támpontot talán). Én úgy gondolom, hogy ma nem olyan nehéz művelet a kimaxolás, pláne mivel jellemzően egy egész család használ egy EP-számlát. A magánegészségügyben 20e ft alatt rád sem néznek (az állami egészségügy pedig gondoskodik róla, hogy vegyél igénybe magánegészségügyet is: konkrétan valami kötelező babaszűrésre nem volt időpont az államiban, csak akkorra, amikor már nem aktuális stb.), a gyógyszertárakban is sokat költenek az emberek. Nekem egy kedvezményezett hallókészüléke már januárban elvitte az éves befizetés majdnem felét idén. Persze alapvetően attól függ, hogy a család mennyire egészséges.

    A levonásokkal kapcsolatban egyetértek.
    "Itt alapvetően szerintem a pénztáraknak nem az ügyfelek befizetéseiből (azokból való levonásból) kéne megélniük"
    Az EP-kártya használatért kérnek jutalékot (most megnéztem, a Vitamin 1.5%-ot), illetve a Vitamin szokott promózni dolgokat is emailben / honlapjukon, gondolom valami reklámozási díjért cserébe. Nem tudom, hogy milyen más egyéb bevételeik vannak, de ez a 7%-ot közelítő levonás (+ kártyadíjak stb.) már tényleg durva, és ha nem lenne EP-kártya, én nem is biztos, hogy szórakoznék a sok adminisztrációval, amivel a számlakifizettetés jár...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák