Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varsam

    őstag

    válasz andzsin73 #21177 üzenetére

    Ha eredeti méretbe nézed a képeket, akkor igen, van különbség, persze. Én viszont csak monitor méretbe nézem őket, szval kicsinyítve és így számomra teljesen megfelelnek. ISO állításra elég érzékeny, szval 400 pláne e fölött már zajosodik rendesen, de ez ugye a 10megapixel és kis érzékelő hibája, szinte minden bridge ilyen. Viszont iso 80-100 és még 200-on jól használható a gép és tud RAW-ot is ha kell.
    Ha kis térbe vagy, ahol tudsz vakuzni, akkor nem kell álvány, 4x5 méteres szobát full sötétbe is bevilágít. Ennél nagyobb térben már vagy állvány kell, vagy iso feltolni mert külső vakut meg nem lehet rá tenni.
    Ami nagyon jó az FZ38-ban sztem, az a képstabi. Iszonyat mit meg tud fogni, akár 1/10s záridővel tudsz kézből fotózni, akár tele állásban is (ekv. 486mm!!!). [link] Itt találsz pár képet, egyelőre keveset, este teszek még fel, mert tegnap lőttem párat.
    Mivel még én is kezdő vagyok, és nem vagyok pixelvadász sem, nekem bejön a gép nagyon. Persze ha tehetném, dslr-t vettem volna én is, de azt majd talán pár év múlva...

    dslr vagy bridge? Persze h jobb egy dslr, nagyobb képérzékelő, ergo kevesebb zaj, jobb dinamika, viszont drágább is. De hát egy 80e meg egy 150e Ft-os vagy mégdrágább gépet minek összehasonlítani? Egy dslr-t később tudsz fejleszteni, ahogy pénztárcád engedi, bridge-et nem igazán, max szűrőt tudsz hozzá venni.

    Ha van még kérdésed, jöhet :) Sajnos most tanulnom kell ezerrel, úgyhogy nincs sok időm fényképezni, ezért nincs is sok képem még feltöltve, de igyekszem.

    [ Szerkesztve ]

  • rumos14

    nagyúr

    válasz andzsin73 #21177 üzenetére

    az egy dolog, hogy nagyítóval nézed a képeket, hogy a kompakt hol zajosabb mint a tükrös. de sok különbség 10*15-ben előhívva is nyilvánvaló, pl. az említett mélységélesség, a színek, kontraszt, stb.

Új hozzászólás Aktív témák