Új hozzászólás Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    válasz Tin_Shield #55692 üzenetére

    Üdv,

    szombaton voltam a MediaMarkt-ban és pont volt két kiszemeltből.
    Meg tudtam fogdosni a Panasonic GF7-et 12-32-es objektívvel és a Sony RX100-at.
    Mind a kettő jól néz ki életben, de a GF7 kicsit szimpibb.Eléggé egyben van.
    Ki is próbáltam, mert exponáltam párat, de persze nem volt bennük kártya, tehát csak pár pillanatig láttam a képet.
    A GF7-nek kicsit mintha jobb képe lett volna, de lehet, hogy csak azért mert a Sony-nak volt fólia a kijelzőjén.
    Gyorsan fókuszált mind a kettő. A zoom egyiknél sem volt valami eget verő, de ezt tudtam. Lehet amúgy, hogy ennyi elég is lenne.
    Amin kicsit meglepődtem (még nem volt a kezemben cserélhető objektíves gép), hogy a GF7-nél tekerni kellett az objektívet kézzel, hogy változzon a zoom. Azt hittem van benne valami kis motor és a vázról lehet vezérelni.
    Ez nekem nem lenne gond, de azért kérdés, hogy az asszony mit szólna hozzá.
    Viszont ha jól láttam, a Pana vakuja nem ugrik fel automatikusan, vagy igen? Van egy manuális kioldó, de sajnos azt nem néztem, hogyha szükséges villannia és be van csukva kinyitja-e a gép.
    Ezt mér kipróbáltam a Sony-n, mert ott nincs is gomb. Ott kinyitja, ha villannia kell. Ez nagyon tetszett, mert szintén segítség a koca fotósoknak.
    Most kb. ugyanolyan árban vannak, tehát nehéz döntés.
    Jobb lenne az egyszerű, mindent kezelő Sony, de nagyon szimpi a GF7. Nagyon jó minőségűnek éreztem.

    Na ez most nehéz döntés.

    #sinick: Köszi a tanácsot az LX7-tel kapcsolatban. Mivel alig lehet már kapni, az le is került a listámról.

    Köszi
    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák