Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz Lidl #55696 üzenetére

    "A GF7-nek kicsit mintha jobb képe lett volna, de lehet, hogy csak azért mert a Sony-nak volt fólia a kijelzőjén."

    Ne a gépek LCD-jén hasonlítsd össze a képeket, az nagyon félre fog vinni. Ha lehet legközelebb vigyél magaddal kártyát, készíts pár képet, és rendes monitoron nézd meg. És azt is kell bele kell kalkulálni, hogy az áruházi demógépeket rendszerint össze-vissza elállítgatják.

    "Amin kicsit meglepődtem (még nem volt a kezemben cserélhető objektíves gép), hogy a GF7-nél tekerni kellett az objektívet kézzel, hogy változzon a zoom. Azt hittem van benne valami kis motor és a vázról lehet vezérelni."

    A manuális zoom a "normális". Gyorsabban és precízebben állítható mint a pöcögtetős villanyzoom. És a kétkezes fogás (egyik gépet, másik az objektívet) lényegesen stabilabb géptartást eredményez. A villanyzoom a videózáshoz jobb. Létezik egyébként 4-5 villanyzoomos objektív m43-ra.

    "Viszont ha jól láttam, a Pana vakuja nem ugrik fel automatikusan, vagy igen? Van egy manuális kioldó, de sajnos azt nem néztem, hogyha szükséges villannia és be van csukva kinyitja-e a gép.
    Ezt mér kipróbáltam a Sony-n, mert ott nincs is gomb. Ott kinyitja, ha villannia kell. Ez nagyon tetszett, mert szintén segítség a koca fotósoknak."

    Az automatán felugráló és elvillanó vakutól kevés idegesítőbb dolog létezik. A kedvencem amikor este automata géppel vakuzva próbálják mondjuk az Erzsébet-hídról a Várat lekapni :))
    Az RX100-on egyébként azért nincs vakunyitógomb mert menüből kell engedélyezni/tiltani.

  • lazac_

    tag

    válasz Lidl #55696 üzenetére

    Nemrég vettem Pana GF7-et, a vaku "csak" kézi nyitás után működik, és egy 2mm*8mm-es kis pöcköt kell eltolni oldalirányban, jó erősen, amihez lecsukott LCD-nél egyáltalán nincs hely... Mondjuk én még nem nagyon használtam a vakut, inkább bevállalom a mákostészta effektust a magas ISO-val, minthogy a 3 hetes babára villogtassak sötét szobában... Számomra a gép leggyengébb pontja, hogy nem lehet USB-n keresztül tölteni. Automata optikavédőt vettem hozzá utólag, szerintem must have kategória - pláne ha kompaktok között nézünk szét, illetve azokhoz viszonyítjuk. Nem is értem, miért nem alap vagy legalábbis opcionális tartozék (JJC Z-O14-42, Oly-hoz gyártották eredetileg, de az újabb csomagoláson már kifejezetten Pana 12-32-höz is ajánlják). Off, mert mégicsak MILC...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák