Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz Y72 #46397 üzenetére

    Ha bármilyen új cuccot veszel kapásból számolhatsz ~20% buktával, amint kilépsz vele boltból...
    Egy frissen megjelent gép esetében erre rájön még, hogy vastagon megfizetteti az első vásárlókkal minden gyártó az újdonság felárát. Az előd RX100II 230-240e körüli áron nyitott tavaly, most 170-180e között van, használtan nem hiszem 130-140e-től többet adnának egy hibátlan darabért (ez csak tipp, ezeknek a drága gépeknek nagyon pici piaca itthon...)
    De persze meg szabad venni egy friss gépet is, ha megengedheted magadnak, ha úgy érzed arra a gépre van szükséged, ha hosszú távra tervezel, ha nem befektetésnek tekinted stb. Én a megjelenésekor vettem egy Oly E-M5-öt, és nagyjából tisztában voltam hogy mi várható, most kb féláron tudnám eladni...de nem tervezem, elégedett vagyok a géppel, szeretem használni, még sokáig nálam marad.
    Az RX100III árgörbéjét megjósolni nem könnyű. Az előd(ök)nek nem igazán volt versenytársa, ennek most is van egy, a Canon G1X mII, és várható valami a Nikontól, jön a Fuji X30, a Pana LX8...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák