Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz #65675776 #566 üzenetére

    Oki-doki . Szóval most akkor van TÖBBZÓNÁS légvédelmi körgyűrű Budapest körül? Mert akárhogy hepciáskodsz, az már bizony nincsen. Szerintem a főváros légvédelme azért megérne egy misét, alias "stratégiai célpontok sűrű halmaza".
    Ismertem az árulós sztorit, meg hogy mindig ugyanott repült az F-117 Nighthawk (így kevésbé közérthető), de ha egy normál gépről lett volna szó, így ugyanúgy lelőhették volna .
    Mondtam hogy csövespárti vagyok, nem téma :) , de ha egy rakéta üldöz egy gépet aközben egy csöves könnyebben lelövi.
    Egy Igla-val pld. sokkal jobban lehet művelni a partizán harcmodort. (Számomra ez a legfontosabb szempont) Lősz a bozótból - nem sorozatot adsz le - és odébbálsz (Asta la Vista :D ). Míg egy nehézgépfegyvert valahova jó esetben telepíteni kell, kell neki stabil állvány, vagy baszomnagy jeep-re, BTR-re kell fölrakni, amit támadás után jó eséllyel ki is szúrnak, ha máshonnan nem a torkolattűzből. Így az egyik gépet HA :U gyorsan le is lövöd, a kísérő biztos rádtámad. Vállról indítható rakétával ha okos vagy csak a támadást érzékelik, azt hogy honnan azt már nem feltétlen. (Most az Iglák előnyeiről beszéltünk ugye és nem telepített rendszerekről !!!). De ha érzékelik is, minimum azért marad egy kis reakcióidőd hogy reagálj te is és nem kell feltétlen támadásban maradnod. És utólag nem mindegy az sem hogy mennyire látszol. Pld. 10 emberből nem feltétlen téged fognak kiszúrni, ha infrájuk is van stb, míg egy telepített fegyvert "biztos". (nem mondtam hogy egy Igla típusú fegyver a megoldás, de mindenképpen egy plusz esély, hogy pld. kilőjj egy csúnya nagy helikoptert, ami ott repked valahol. Az Igla kézifegyver, míg egy komolynak mondható gépágyú nem kifejezetten. Tehát mobilisabb - a rakéta általában a célra tart, így neked biztos nem kell korrigálnod, futika - és lehet hogy még talál is - oda sem kell nézni. Így értettem azt könnyedén kezelhető. Tankok ellen is hatékonyabbak, mint a gépágyúk (sőt igazán azok ellen érezhető az áldás). Pont az elébb tárgyaltuk, hogy míg a Loara csak letakarít egy Pszh-t, addig egy rakétával akár ki is lőhető. :(( Szóval ennyire mégsem szeretnénk mobilok lenni... megj. az általad FAVORIZÁLT rendszer az Avanger is csöves és rakéta alapú. Mind2t használja, gondolom nem viccből. Én azért favorizálom a csövest mert azzal tényleg valószínűsíthető a károkozás, jó eséllyel végzetes . A rakétákkal normál esetben tényleg sokat kell bénázni. De egy jó pozícióból okosan használva, hasznos kis portéka lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák