Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Kukipapa_rr #7151 üzenetére

    legutóbb, mikor kérdeztem, akkor akár oda-vissza utalgatással is teljesülhet a 300k (azt nem tudom, hogy hány részletből kell), és nem kell munkabérből érkeznie. Azt sem tudom, hogy ezeket a feltételeket beleírják e a hitelszerződésbe.

    Ha teljesíted a feltételt, akkor a fix 10 éves 4,99%-os ügyleti kamattal megy. Ha nem teljesíted, akkor csak abban a hónapban 5.99%. De utána újra lemegy 4.99%-ra, ha újra teljesíted. A kamatduplázás azért elég erős feltételezés. Egyébként úgy számolgattam, hogy egy átlagos nagyságú hitelösszegnél a 4,99% és az 5,99% között annyira kicsi a törlesztőrészletben a különbség, hogy a kedvezményes 4,99%-os feltételeinek teljesítése közben el is veszik az előny az utalási illeték + díj + drágább számlacsomag miatt (mert akkor ugye már odatelepszik az ember és az Uni lesz a fő számlavezetője). Még a 5,99% is jó ajánlat a piacon most. De szerintem rugalmasságban van ennél jobb ajánlat, ahogy számolgatom. Feltéve, hogy az ember 6 havi teljes kiadását megtartja aranytartaléknak, és közben is folyamatosan tesz félre valamit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák