Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    Egyébként van még néhány félregondolt dolog itt:

    - tempomatnak nincs cancel funkciója: természetesen fékre/kuplungra felold, de ha csak vitorlázva lassítanék (pl. VÉDA előtt), akkor vagy 1) rábökök a fékre, majd később resume, vagy 2) a kis szabályzó bütyökkel 'letekerem' a megálmodott sebességig (ami vagy annyi lesz, de inkább kevesebb, mert megint túlléptettem) vagy 3) rányomok a tempomat gombjára, mire átvált speedlimiter módba, ami offolja a cruise módot, majd később visszanyomogatom a tempomatra és újra rögzítem a sebességet; értelemszerűen 1) a leginkább praktikus. Ez természetesen 1000 vezetőből 999-nek nem gond...de ha valami megoldható lenne (máshol megoldott) hüvelykujj-mozdulatból, akkor miért kell 1) kézzel-lábbal (szó szerint) csinálni vagy 2) másodpercekig baromkodni a kormánykapcsolókkal?

    - az automata távolsági 'tapad-ragad' módban létezik: ha egyszer ráhúztam, akkor nem lehet inaktiválni; onnantól a kocsi kapcsolgatja magának (egyébként nagyon korrekt módon kezeli), vagy én fixre húzhatom. Cancel funkció itt sincs, csak úgy lehet kilőni, ha a világítást kilövöm vagy áthúzom valamelyik manuális állásba. Ez természetesen 1000 vezetőből 999-nek nem gond...de itt, a Pilisben, a szintkülönbségek okán nem egzotikum ősztől tavaszig egy emelkedőn felfele csapatva a tejfölködbe érkezes egyik pillanatról a másikra, és ott lehet pupillázni...

    - a fejegység kezelése (akár a kormányról, akár a műszerfalról) és a menürendszer en bloc istentelen, a telefonkezeléssel az élen...

    - a pillanatnyi fogyasztásmérő kijelzője: a kocsi mindenféle számot meg tud jeleníteni, sőt az örökátlagot fixen mutatja, ergo a numerikus kijelzés koncepciója valahol él...de a pillanatnyi fogyasztást egy szaros vízszintes, 0-30 közötti skálán kis fehér vonallal jelzi. Miért?! Most vagy 'mondja meg', hogy konkrétan mennyire saccolja...vagy hagyjon vele békén. Emlékszem: nagypapám '80-as évek végén vásárolt Samara-jában is volt egy 'átfolyásmérő', amin egy analóg mutató vándorolt valami absztrakt logika alapján a 'kevés', 'sok' és a sárgával jelölt 'qrva sok' zónák mentén; na, a Ceed megjelenítőjének pont ennyi értelme van. Ez természetesen 1000 vezetőből 999-nek ne...stb.stb.

    Összességében korrekt kocsi, és ahogy vannak kritizált aspektusai, úgy vannnak kifejezetten tetszetős dolgok is...sőt, az egyenleg bottomline plusszos; de attól még a fenti 'faszombamán' kategóriás dolgok nem lesznek kevésbé elfuserálva...

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák