Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkChild

    senior tag

    Sziasztok.
    Android-os Philips TV-n használom a "gyári" KODI-t, amit Play Storeból is lehet telepíteni.
    Sajnos a TV belső tárhelye nagyon kicsi, mindössze 8GB és ebből a KODI önmagában elfoglal 1.3GB-ot, úgy, hogy alig egy tucat film médiaadatait tárolja jelenleg. A filmek egy NAS-on vannak egyébként.
    Keresgéltem, hogy miként lehetne ezeket az adatokat (amelyek többsége kép, ha jól sejtem) átmozgatni máshová, hogy ne a TV tárhelyét foglalják, de csak ezt a leírást találtam, amivel őszintén szólva nem vagyok előrébb, mivel a TV root mappájába nem tudok írni, rootolni meg nem akarom (nem is értek hozzá), mert akkor buknám a garanciát.
    Tud esetleg valamelyikőtök egy olyan módszert javasolni, amivel a médiaadatokat egyszerűen át tudnám mozgatni a TV tárhelyéről máshová, akár egy pendrivera, vagy akár a NAS-ra?
    Köszi előre is :R

  • DarkChild

    senior tag

    válasz nfsu17 #40864 üzenetére

    Hmm, lehetséges :U
    Ha jól értem, akkor a jelenlegi fájlokból felépített adatbázist ezzel át tudom mozgatni egy külső tárolóra. Csak az a kérdés, hogy ezt követően a TV belső tárolóján elfoglalt helyet felszabadítja-e, vagy csak úgy viselkedik, mintha ezzel a művelettel egy biztonsági mentést készítettem volna a pendrive-ra az adatbázis aktuális állapotáról, de a későbbiekben továbbra is a TV tárhelyére menti le az újonnan elérhető filmek médiaadatait...?

  • DarkChild

    senior tag

    válasz gyűrű #40867 üzenetére

    Nekem sajnos nem engedte a TV, hogy a root mappában bármit létrehozzak. A Solid Explorer nevű fájlkezelővel odanavigáltam a root mappába, ott létre akartam hozni a leírásban említett "xbmc_env.properties" nevű fájlt, aztán kiírta, hogy nincs jogosultságom. Ebből gondoltam, hogy csak a TV rootolását követően lehetne ilyesmit csinálnom...
    Nem értem a KODI beállításai között alapból miért nincs egy ilyen opció, hogy a média adatbázist át lehessen helyezni máshová, mondjuk külső tárolóra...? :(((
    (Mondjuk a Philips is bekaphassa, hogy 2022-es OLED TV-be csak szaros 8GB belső tárhelyet pakol, aminek majdnem a felét lefoglalja az Android rendszer, meg a többi letörölhetetlen gyári sallang.)

  • DarkChild

    senior tag

    válasz gyűrű #40870 üzenetére

    Köszi. Na várjunk csak, nem vagyok sajnos annyira képben a linuxos fájlrendszerrel + könyvtárstuktúrával, de akkor ezt azt jelenti, hogy a "storage/emulated/0" mappába kellene létrehozni ezt az xbmc_env.properties nevű fájlt? Mert oda enged írni.

    Csak az zavart meg, hogy nálam ezt a mappát szimplán "sdcard" néven mutatja a TV és eredetileg én az "abszolút" (nem tudom hogy kell ezt mondani :U ) ROOT mappába akartam létrehozni a fájlt, ahol ilyen nevű almappák vannak, hogy config, dev, etc, mnt, oem és ide nem engedett írni semmit.
    És persze itt van az sdcard mappa is, amelynek a tulajdonságainál mutatja, hogy "storage/emulated/0". (Ezen belül meg olyan almappák vannak, hogy Android, Bluetooth, Donwload, Pictures, stbstb.)
    Szóval ha ezen a mappán belülre kell a fájl, akkor királyság, ide már tudtam létrehozni egy szimpla txt fájlt. :K

    [ Szerkesztve ]

  • DarkChild

    senior tag

    válasz gyűrű #40895 üzenetére

    Igen, azt észrevettem már tegnap, hogy a KODI userdata mappát valószínűleg nem lehet áthelyezni, mert az sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/.kodi mappát nem lehet még csak tallózni sem :(

    Arra gondoltam, hogy mivel úgyis resetelni akartam a TV-t, mert a legutóbbi frissítés óta eléggé laggol a rendszer, megpróbálkozom ezzel:
    1) KODI beállításokat backupolom, kivéve a Library-re vonatkozó részeket.
    2) Factory reset megy a TV-re.
    3) Behelyezem a külső tárolóként szolgáló pendriveot, csinálok rajta mondjuk egy "KODI_DATA" nevű mappát.
    4) A storage/emulated/0 mappában létrehozom az xbmc_env.properties fájlt, benne a KODI_DATA mappára mutató bejegyzéssel.
    5) Telepítem a KODI-t, majd visszaállítom a backupolt beállításokat.

    Azt gondolnám, hogy így akkor már rögtön a pendrivera kerülnek az adatok, a TV tárhelyének azonnali megkerülésével. Szerinted a fenti módszer működhet, vagy ne is fárasszam magam vele? (Azt vágom persze, a filmekhez tartozó korábbi infók ezzel elvesznek és azokat újra le kell majd szedni.)

    [ Szerkesztve ]

  • DarkChild

    senior tag

    válasz gyűrű #40897 üzenetére

    Na, az élet, pontosabban a technika megoldotta a problémámat :DDD Vettem egy pendriveot, beledugtam a TV-be, erre megkérdezte, hogy formázza le és helyezze át rá a felhasználói fájlokat? Mondom persze - leokéztam. Kicsit matekolt és láss csodát, a végén mutatja, hogy a TV belső tárhelyéből felszabadult közel 2GB.
    A KODI a korábbi 1.7GB helyett már csak 369MB-t foglalt a TV-n. Szóval ezek szerint így sikerült mindenféle trükközés nélkül a KODI adatbázisát is átmozgatni a pendrivera.
    Klassz :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák