Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
A formátum nem hátrány, mert lényegében két fő e-book formátum létezik, egyforma elterjedtséggel - és abból az egyik az Amazoné. Egyébként pedig rendszerező programmal (a sokat ajánlott ingyenes Calibre) automatikus az átalakítás ezek között, így végképp nem szempont.
A Word wise azonban csak Amazontól vett könyvekkel megy, ott sem mindegyikkel (mondjuk sokat nem számít, néha elég hülye szavakat jelöl meg magyaráznivalóként)
Általában nem éri meg a Voyage a normál többletet, csak ha akcióban éppen kellően alacsony az ára - de ez teljesen szubjektív, rajtad múlik.
-
Degeczi
nagyúr
válasz Oldman2 #20103 üzenetére
Így van, és talán pont ez a legfontosabb az átlagos felhasználónak!
Bár nem az "óra" (az állítható kézzel is), hanem a dátum nem állítódik be regisztrálás nélkül, és egy gyári alapértékről indul, ami kezdetben ugyan lényegtelen, számolja a napokat, a pontos dátum úgysem számít - ám ha bármi okból resetelni kell a készüléket, megint a gyári alapra ugrik majd vissza, és azzal fölborul a könyvek olvasási sorrendje (hiszen mind a "jövőbe ugrik" hirtelen)
-
Degeczi
nagyúr
válasz ArthurShelby #20089 üzenetére
Igen, egy dolog lett volna jó nyelvtanuláshoz: ha korrekt, színész által olvasott hangoskönyvek van szövege is, és abban jelölné (mondjuk aláhúzás vándorolna, h ne kelljen sokat frissíteni), h épp hol tart....
De kihúzom a kezem a biliből... létezett ugyan szöveggel párosított audiobook, de ilyesmi nélkül. -
Degeczi
nagyúr
válasz Mojzsa81 #20073 üzenetére
Ennek nincs köze a készülék típusához, sem a file kiterjesztéséhez: a bemenő DOC hibás, az készült PDF-ből trehány módon, ahol minden egyes sor önálló bekezdés, nincsenek még összefolyatva.
Ilyen vacak anyaggal nem érdemes tapasztalat nélkül foglalkozni, nem triviális a javítás: inkább szerezd be korrekt formátumban!
-
Degeczi
nagyúr
válasz Mojzsa81 #20071 üzenetére
Ez nem PDF, hanem PDF-ből "mentés másként"-tel konvertált anyag!
A PDF átalakítás azonban nem ennyiből áll, pont az egyik legalapvetőbb feladat az eredetileg máshol végződő sorok összefolyatása...De az ilyen könyvek beszerezhetőek e-book formátumban is, azzal pedig már nincs ilyen gond, jók a sorvégek.
-
Degeczi
nagyúr
válasz Mojzsa81 #20068 üzenetére
PDF-et nem tördel újra, tehát abban nem lehet nagyobb a sorköz, mint ahogy a könyv tördelője elkészítette...
E-bookokban már persze igen, de a gyári minimum-sorköz szerintem teljesen jó, inkább csak a margók túl nagyok. Jailbreak-elt készüléken az is javítható, Duokan nélkül is, gyári állapotún magukat a könyveket lehet módosítani, negatív margóval. -
Degeczi
nagyúr
válasz sarkan #20056 üzenetére
Nem meglepő, nem arra való, nincs a támogatott formátumok között
Vagy vedd meg/töltsd le eleve MOBI/PRC/AZW formátumban, vagy az ingyenes Calibre-val konvertáltasd. -
Degeczi
nagyúr
válasz sarkan #20053 üzenetére
Gyakorlatilag minden létező emailcímre érkezhet reklámszemét, de azt egyébként csak kidobod - itt azonban ha nem lenne korlátozva, az e-book olvasódon jellene meg minden... ezért kell kézzel megadnod egy engedélyező listát, milyen feladó emailcímekről akarsz fogadni anyagokat.
-
Degeczi
nagyúr
válasz Balinov #20036 üzenetére
Elvileg ez arról szól.
-
Degeczi
nagyúr
válasz snowdog #20028 üzenetére
A Gearbest-en most $0.69 egy ilyen készlet (50%0FF$1 kuponkóddal és 1 centes szállítással)
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz galbi1972 #19998 üzenetére
Mindenesetre az látatlanban is biztos, h kezeli az ékezeteket, másrészt közvetlenül az Amazontól magyar címre csak reklám nélkülit tudsz rendelni, tehát ha végigengedi a folyamatot, akkor az (aminek továbbra sincs semmi jelentősége, mert pár perc alatt ingyen reklámtalanítja a support)
-
Degeczi
nagyúr
válasz Proci85 #19994 üzenetére
Próbálj meg küldeni emailben AZW3-at, nem fog menni, és ilyen választ kapsz (most próbáltam, gondoltam hátha végre változtattak ezen - de nem):
The Kindle Personal Document Service can convert and deliver the following types of documents:
Microsoft Word (.doc, .docx)
Rich Text Format (.rtf)
HTML (.htm, .html)
Text (.txt) documents
Archived documents (zip , x-zip) and compressed archived documents
Mobi bookAz általad idézett oldal nyilván a régi AZW-re vonatkozik, ami a MOBI-val azonos.
-
Degeczi
nagyúr
válasz csatacsita #19987 üzenetére
Nincs köze az oprendszerhez, egyszerű háttértárként jelenik meg.
De a legegyszerűbb Linux alatt is a Calibre-t használni, és abban az eszközre küldés gombot. -
Degeczi
nagyúr
Pedig ezek szerint továbbra sem vagy tisztában azzal, h ez az Amazon célkészüléke a saját boltjához: baromira nem érdekli őket, h Kovács B. Géza milyen warezolt magyar könyveket pakolna rá, és milyen egyéb formátumokat szeretne még használni. Nem ő a célcsoport, ezen fölösleges nyafogni, érthető okokból sosem fog megváltozni, csak értelmetlen veszteség, pénzkidobás lenne az Amazonnak.
Nem a készülékeladás számukra az üzlet (sőt, az akciókban ráfizetéses is lehet), hanem a könyvesboltjukból vásárlás.
-
Degeczi
nagyúr
Mert értelmetlen pénzkidobás lenne az Amazon részéről:
- jelentősen megnőne a fejlesztés, és főként a support költsége is
- pont azért hozták létre az AZW formátumot, h abban saját DRM-et tudjanak használni, ne kelljen a jogtulajdonosnak (EPUB-nál azt hiszem az Adobe) fizetniük a használatáértRáadásul miért tennék? Elfejted, h ez egy céleszköz, az Amazon könyvesboltjában kapható könyvek olvasására! Ott pedig nem forgalmaznak EPUB-ot...
-
Degeczi
nagyúr
A MOBI/PRC a létező legbutább, bináris (lényegében adatbázis, rekordokként tartalmazva a szöveget) formátum, amiben alig van formázásra lehetőség, míg az AZW3 éppúgy html alapú, mint pl. az EPUB (azzal nagyjából egyenértékű is)
Ebből adódóan biztosan nincsen ilyen összehasonlítás, annyira totálisan eltérő formátumok, a rossz lehetőségek (különösen pl. a feltételes elválasztás hiánya) miatt pedig kerülendő a MOBI.Amikor utoljára néztem, a KFX az Amazon saját formátuma volt, Calibre vagy más programok által nem támogatva, ezért (ha ez változatlanul így van) ott sincs értelme ilyesmiről beszélni, hiszen nem tudsz magadnak abban anyagot gyártani.
Marad az AZW3.
-
Degeczi
nagyúr
válasz piocasember #19967 üzenetére
A Drive-on eddig nem is néztem, mindig a "your content & devices" alatt, ott a Docs-ra szűrés nekem egyezik a készüléken láthatóval (a Books már nem pont, a Drive alatt meg tényleg kevesebb látszik. Annyira azért nem érdekel, mert az utóbbi időben az elválasztás miatt csak AZW3-akat szoktam fölrakni, azokat pedig persze USB-n)
-
Degeczi
nagyúr
válasz piocasember #19963 üzenetére
A könyvlista szűrését ne "books"-ra vagy "docs"-ra állítsd, hanem "all items"-re, akkor mutat mindent.
-
Degeczi
nagyúr
válasz Mela Kehes #19944 üzenetére
Jó, csak a hely nem.
-
Degeczi
nagyúr
válasz silver-pda #19939 üzenetére
Ha már beregisztráltad az Amazonnál, akkor alvó állapotában látnád rajta a hirdetéseket.
Szóval vagy nem reklámos, vagy még nem regisztráltad (amit viszont hosszú távon nem érdemes elkerülni) -
Degeczi
nagyúr
Sorrendet tudsz váltani könyvcím, szerző, olvasási dátum (általában ez a legpraktikusabb, mert a frissen feltöltöttek is előre kerülnek, nem csak az épp olvasottak) szerint.
Mappa nincsen, helyette gyűjteményeket, "collection"-öket hozhatsz létre, ha nagyon szeretnél (nem a legkényelmesebb)
-
Degeczi
nagyúr
válasz huberpe #19881 üzenetére
Nincs háttérvilágítás! A kijelző fölött van a világítóréteg - ebből adódóan a pixelekhez semmi köze. Ha erősen fénylik valahol, ott sérült ez a világító üvegszálréteg. Más típusoknál elég gyakori, Paperwhite-ra szerencsére nem igazán jellemző - de persze előfordul, mert érzékeny rétegről van szó, már csak ezért is okvetlenül mindig tokban kell tartani (ilyen sérüléshez elég pl. annyi, h ráesik egy kulcs)
-
Degeczi
nagyúr
válasz SIR RICHARD #19876 üzenetére
Nem, egyszerű user error: tavaly tavasszal elég nagy hírverés volt róla, h a régi Kindle készülékeken engedélyezni kell a firmware frissítést (akár wifire csatlakozva, akár kézzel lefuttatve), különben a server biztonsági frissítése miatt nem lesznek képesek csatlakozni a wifire.
Ha ezt akkor nem tetted meg, kézzel töltsd le, és rakd föl a 4.1.3-at, és jó lesz.
De wifin regisztráld is majd be (úgy veszem ki az eddigiekből, h nem volt), mert a korrekt dátumot is csak akkor kapja meg, a bejelentkezéssel: anélkül visszaáll egy gyári alapértékre, ezért a régi könyvek ugranak elő (mert a dátum visszaállt a gyári alapértékre, mondjuk 2011.09.01 vagy vmi ilyesmire) -
Degeczi
nagyúr
válasz vonyarc #19856 üzenetére
Menüben van a visszaállítás.
Calibre-nek nincs köze hozzá, az csak fölmásolni tud anyagokat.[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz Marci93 #19850 üzenetére
Ahogy Hampidampi is említi, ez teljesen természetes e-ink technikai jellemző (festékszemcsék fizikailag mozognak a kijelzőben, ezért nagyon lassú, tizedmp-ekben mérhető a képváltás, és ezért kell időnként feketére törölni, h minden képpont szemcséi egyformák legyenek, ne maradjon szellemkép),
de miért lenne zavaró? Lapozás közben arra a fél mp-re egyszerűen nem olvasod - ahogyan egy papírkönyvet sem. -
Degeczi
nagyúr
válasz zsoltip #19833 üzenetére
"Refurbished"-el általában nem éri meg foglalkozni, mert a "felújítás" többnyire csak lepucolást jelent, akkucserét már nem, ezért az üzemidővel könnyen lehet gond.
Másrészt pedig akár a beregisztrálással is, mert előfordul, h Amazonnak hibásnak behazudott, ezért letiltott példányokról van szó, amiket nem is lehet majd beregisztrálni. -
Degeczi
nagyúr
Ezeket nagyon könnyű kiszűrni, hiszen ha egy oldalon végig van szöveg, és máskülönben az illető nem gyorsolvasó, akkor pofonegyszerű megoldani, h mittomén 2-3 mp-en belül ellapozás ne számítson az átlagsebesség, így a hátralévő idő meghatározásába sem.
Hasonlóképp az elalvás, mi sem egyszerűbb: ha készenlétbe ment át a cucc, ott sem számít annak ideje. Inkább gond, ha álmodozik, az olvasottakon gondolkozik az ember, ezért lapoz lassabban (meg persze külön kellene kezelni a nyelveket is, hiszen idegen nyelven nyilvánvalóan mindenki lassabban olvas)
Idevágó first world problemEgyébként bármikor egyszerűen kierőszakolható, h dobja el (majd számolja újra a következő pár lapozás során) a saccolt átlagsebességet, így gyorsan helyrehozható, ha elállítódik.
Szótárkezelésben az is jó lenne, ha ott is lehetne további szóra keresni, mert nem ritkán előfordul, h egy szónak annyi a magyarázata, h az egy másiknak a szinonímája. Igen, nagyon kedves - de jó lenne egyszerűen át is ugrani annak az alapszónak a magyarázatára - ám nem ad rá módot.
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz Jofi81 #19816 üzenetére
Furcsa... könyvtől függően oldalszámok nem feltétlenül vannak, sőt, "essünk túl rajta gyorsan" trehány konvertálások miatt néha fejezetek sincsenek definiálva, azonban ettől még az Amazon féle "location"-t mindig képesnek kellene lennie mutatni, ill. fejezet híján a teljes könyvből hátralévő időt saccolni - de perszer a menüben is ott kellene lennie a "reading progress"-nek, érdekes.
-
Degeczi
nagyúr
válasz csibak #19801 üzenetére
A lapozásonkénti frissítésnél látsz ilyen feketére törlést, mint pl. ebben a videóban, mégis, minden lapozás után marad ott szellemkép?
-
-
Degeczi
nagyúr
4.73 év
(értelmetlen kérdés: gyártási szórástól, használattól és körülményektől, a már használhatatlannak minősítő küszöbszinttől függően lehet alig 1-2 év, de éppúgy a sokszorosa is)Púposodás inkább noname akkukra jellemző, szerintem ezen a fórumon sem írt még senki olyan tapasztalatról - de tönkrement akkuról már persze igen.
A régi K3-on még könnyedén lehetett cserélni, tán még forrasztani sem kellett a csatlakozást, az újabb típusokban már ragasztva van az akku, óvatosan (ha sérül, magától ki is gyulladhat!), de persze megoldható a csere.
-
Degeczi
nagyúr
válasz Bosco01 #19724 üzenetére
Értelmetlen önmagában, specifikált igények nélkül tokot keresni, mert mindenki mást szeretne.
Van pl, akinek fontos a kitámasztó (én mondjuk sosem vennék anélkülit, mert hétközben csak az ebédlőben tudok olvasni), de éppígy szempont lehet az anyaga is (műanyag, műbőr, szövet), a mágneses ébresztés vagy egyben a mágneses zárás is, rugalmas bújtató a biztonságos egykezes használathoz, stb.
(ráadásul az árnál kérdés az is, hol vennéd, mert hazai eladónak simán kifizethetsz 1.5-2x annyit, mintha Kínából magad rendelnéd) -
Degeczi
nagyúr
válasz MegalodonS #19720 üzenetére
Igen, tévedsz, nincs ilyen összefüggés... pár dolognak nem tesz jót, mint a régi képcsöves megjelenítők, vagy természetesen a mágneses adattárolás, de a mai eszözök nagyrészének teljesen mindegy. Pláne ennyire pici, gyenge mágnes.
(és nem utolsósorban a gyári tok is mágneses - nomeg persze eleve nem mágneses ébresztést alkalmazna az Amazon, ha bármi hatása lehetne a működésre) -
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19718 üzenetére
Gyors ide-oda lapozásoktól meg tud kergülni. Idővel magától is helyreállhat, de egyszerűbb rákeresni a ";ReadingTimeReset" (pontosan így írva!) kifejezésre, és utána azonnal törli az addigi mérést, és a következő pár lapozás alapján már korrekt értéket fog mutatni.
-
Degeczi
nagyúr
válasz MegalodonS #19716 üzenetére
A #19684-ban linkelt videóban jól látható, hol a mágnes érzékelője a PPW-ban. Mitől lenne ártalmas?
-
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19712 üzenetére
Számítógép, lefagyhat. Sűrűn azért nem jellemző.
-
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19691 üzenetére
Nem "megszaggatja", hanem ez a PDF, soronként egy bekezdés, és más betűmérettel természetes, h egészen máshogy jön ki a tördelés, máshová esnek a sorvégek.
Ezért nem egyszerű "konvertálás"-ra van szükség, hanem teljes áttördelésre, sorok egybe-folyatására - persze csak ott, ahol valóban szükséges (ahol nincs valóban vége egy bekezdésnek).
Ez pedig borzasztóan összetett folyamat, amit a Calibre csak a sorhosszúság vizsgálatával próbál támogatni (line un-wrap factor értékét lehet állítgatni), jó megoldáshoz neked kell egy szövegszerkesztő programban olyan kifejezéseket megadni, h távolítsa el a sortörést, pl. ha kisbetűvel kezdődik a következő sor, nem pont-tal ér véget az előző - és ha ott történetesen elválasztás volt, akkor még a magyar nyelv speciális elválasztási szabályait is visszafelé kell alkalmazni a kettőzött többjegyű mássalhangzóknál ("gy-gy"->"ggy", stb)
Majd mindezek után persze átolvasni, és kézzel javítgatni, ahol muszáj...Szóval nem viccvől mondjuk itt pár hetente, h a PDF átalakítás borzasztó összetett, munkaigényes feladat, és nem egyszer "save-as" kérdése.
-
Degeczi
nagyúr
válasz hesszan #19683 üzenetére
Természetesen: burkolat nélkül jól látható
A plexiréteg próbálja egyenletessé teríteni a 4 LED fényét - nem egyszerű feladat -
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19667 üzenetére
Heuristic processingben a line un-wrap factor.
De tökéletes sosem lesz, ennél sokkal bonyolultabb a PDF konvertálás, jó eredményhez szükség van vmi szövegszerkesztő programban search&replace-ekre olyan kifejezések alapján, mint pl. h egy sor kötőjellel ér-e véget vagy egy sor kisbetűvel kezdődik-e, mert akkor jó eséllyel egybefolyathatóak.
Szóval nagyon összetett folyamat, ezért ajánljuk mindig az e-book formátumban beszerzést, ha van rá mód (és népszerű könyveknél többnyire van) -
Degeczi
nagyúr
válasz MrHurricane8 #19660 üzenetére
Műszaki dolgokban ne hallgass többet erre az ismerősödre.
-
Degeczi
nagyúr
Az Amazon abból indul ki, ezzel egyetértek, ők egy eszközt biztosítanak a boitjukból vásárláshoz, de nagyon meglepődnék, ha az itteni topiklátogatók min. 90%-a nem elsődlegesen magyar könyveket olvasna...
Itthon nem az Amazon boltja a fő választási ok, hanem a noname-hez képest kisebb gyártási szórás, jó minőség, jó garancia.
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19623 üzenetére
Ha semmit nem teszel vele, önmagában nincs jelentősége az AZW3-ra konvertálással, attól nem lesz jobb, azonban ha sok magyar könyvet olvasol, érdemes Calibre alá telepíteni a hyphenate plugint az elválasztáshoz, és azzal feltételes elválasztásokat betenni a könyvekbe. A magyar szövegek tipikusan hosszabb szavainál ez sokkal fontosabb, mint a pl. jellemzően rövidebb szavakat használó angolnál.
(és ez is csak AZW3 formátumnál lehetséges)Gondolom a Send-to-Kindle módon ráküldött anyagok számítanak az Amazonnál "doc"-nak, mint dokumentum (és nem könyv)
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz kovisoft #19610 üzenetére
Nem, mert a % univerzális: ha vki ismerősöd is olvassa ezt a könyvet, mondhatod neki, h "a kétharmadánál tartok", el tudja képzelni, míg az oldalszám csak neked mond - mit is? Mire jó az, h az 527., csak nálam érvényes oldalon tartok? Miért, mikor lenne szükségem ilyen infóra, mire használnál egy ilyen értéket? Még akkor is, ha ott van mellette az is, h "a 783-ból." Fene se akar számolgatni, arra jó a %
(ha pedig az érdekel, az ebédszünetbe belefér-e még egy rövid fejezet, arra hasznos a fejezetből hátralévő idő - amíg el nem rontja a saccolást. De szerencsére lehet nullázni)
-
Degeczi
nagyúr
válasz kovisoft #19608 üzenetére
De mire volna jó?
Csak a te eszközödön lenne egy semmitmondó szám, amire sosincs szükséged.
A %-ból rögtön látod nagyjából hol állsz, míg egy csak nálad, csak most (amíg nem állítasz vmi megjelenítési paraméteren bármit) érvényes oldalszámból semmit, magadnak kellene fejben osztagatni a max értékkel, h képet kapj a hozzávetőleges pozícióról...A fizikai könyvekben részben azért kell az oldalszám, h könyvjelző nélkül is meg tudd jegyezni, hol tartottál: ennek szerepe kiesik, hiszen automatikus a helyzet mentése, másrészt vki más felé is lehessen hivatkozni rá, ha úgy adódna. Ez utóbbi csak abszolút hivatkozással működik, ezért a "location".
-
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19602 üzenetére
Passz... pont azért, mert nem beállítás, mennie kell.
De ugye e-book-ot olvasnál rajta, és nem véletlenül PDF-et? -
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19599 üzenetére
A képernyő jobb felső sarkába böksz, akkor közvetlenül ott a lehetőség a könyvjelző beszúrására, egyébként a felső sáv megéintésével előugró menü jobb szélén is ott van ennek ikonja.
De egyébkén mégegyszer: valóban nem normális viselkedés így, mentenie kell a pozíciót magától is.
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz juhaszroli #19597 üzenetére
A "location" egyszerűen karaktereket számol, százvalamennyit, ezen természetesen nem lehet változtatni, különben értelmét vesztené. Könyvtől függően ugyan van mód oldalszámkijelzésre, de sok értelme annak sincs (és persze az sem lesz szinkronban a képernyőn épp megjelenített oldalakkal)
E-book olvasón eleve nem igazán értelmezhető fogalom az oldalszám (hiszen bármitől megváltozna: betűtípus, betűméret, margók, sorköz), ezért nem is jellemző a használata. Sokkal praktikusabb a % érték, mert az jól jelzi, merre jársz, vagy esetleg a fejezetből hátralévő olvasási idő kijelzése.Éppen lehet könyvjelzőket lerakni is, de természetesen meg kellene jegyeznie az utolsó pozíciót.
-
Degeczi
nagyúr
A régi, 167 dpi fölbontáshoz képest átlagos olvasási távolságból (30-40 cm) épp csak látható előnyt ad a PW és PW2 által használt 212 dpi, amihez képest a PW3 300 dpi-s további finomodása már csak egészen közelről, vagy nagyítóval szemlélve vehető észre.
Ellenben ha jól rémlik, a PW3 már vmivel kisebb kapacitású akkut kapott, szóval ha érezhetően olcsóbban szerezhető be egy PW2, akkor érdemes lehet azt választani. -
Degeczi
nagyúr
válasz Balinov #19577 üzenetére
Nem.
Gyártasz egy kindleforward@szolgaltato.com címet, és ott állítod be továbbítási címként az összes Amazonos készülékcímedet, a Send2Kindle alkalmazásokban pedig ezt a kindleforward@szolgaltato.com-ot állítod be címzettként, így egyetlen odaküldéssel mindenhová eljut. -
Degeczi
nagyúr
válasz Balinov #19573 üzenetére
Vagy esetleg regisztrálsz egy olyan emailfiókot valahol, ahol több továbbítási címet is meg lehet adni, és fölsorold az összes eszközöd.
De gondolom elég ritka az olyan helyzet, amikor tényleg minden készüléken szükség lenne az automatikus megérkezésre (kézzel kikeresve a felhőből pedig úgyis van rá mód) -
-
Degeczi
nagyúr
Az életkorából (és a töltöttségre panaszkodásból) adódóan valszeg döglött akku.
Cserélhető, bár házilag óvatosan, mert azt hiszem, már ragasztva van az akku, és sérülékeny (ami tűzveszélyt jelent)(ja, kikapcsolva persze már ki van, de az e-ink legfontosabb jellemzője, h az utoljára megjelenített kép rajtamarad energia nélkül is)
[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
válasz MegalodonS #19526 üzenetére
Semmi köze az USB fajtájához (vagy magához a töltéshez), az e-ink kijelzők jellemzője az enyhe szellemképre hajlam, ha nem történt teljes törlés azon a ponton
Ezért van minden x.-ik lapozásnál teljes feketére törlés is, különben könyvolvasás közben is látnád az előző oldalak nyomát. -
Degeczi
nagyúr
válasz Bosco01 #19517 üzenetére
A regisztráció lehetőségének hiánya semmivel, egy jól működő készülék esetén. Gáz akkor van, ha kénytelen lennél pl. factory resetre, és utána már nem tudnál visszaregisztrálni. De természetesen offline olvasóként akkor is használható marad (szemben az említett Nook-kal), hátrány csak annyi, h a dátumot sem fogja tudni beállítani, így az olvasási sorrend nézet tönkremegy egy következő resetnél (amikor visszaugrik a dátum egy gyári alapértekre, jó messzire a múltba)
-
Degeczi
nagyúr
Szerintem nem törlik, csak újat nem lehet már létrehozni az adott eszközzel
A Nook-kal is ilyesmi játszódott le korábban, csak ott kompletten (magát a regisztrációs szervert lőtték le)
Adásvétele már nem igazán van a régi készülékeknek, így inkább az szívhat, aki vmiért factory resetre kényszerül. Mindenesetre DX-et itteni fórumozók közt is akad, aki használ.
-
Degeczi
nagyúr
Ami érdekesebb ebből a cikkből (hiszen új e-book olvasó modellről gyakorlatilag semmi hír benne) az az, h megszüntették az első két széria (beleértve a DX modellek!) beregesztrálási lehetőségét!
Ez egyelőre nagyon sokakat nem valószínű, h érintene (bár a DX már inkább, azt sokan vették a mérete miatt amikor már olcsón lehetett hozzájutni), viszont előrevetíti, h idővel a még mindig népszerű, sokak által használt hármas, a Keyboard is majd erre a sorsra jusson...
-
Degeczi
nagyúr
válasz alfalibra #19498 üzenetére
Természetesen át lehet konvertálni, de a PDF átalakítása sosem egyszerű "save as" kérdése, rengeteg kézi munkával jár a jó minőség elérése (pl. a PDF-ben jellemzően minden egyes sor önálló bekezdésként jelenik meg, ezért azokat össze kell folyatni - de persze nem mindet, tényleges bekezdések végét nem. Ebben írásjelek, sorkezdő nagybetűk segíthetnek automatikus szabályok létrehozásában, de mindig át kell nézni kézzel is, és javítgatni)
Ha azonban népszerű könyvről van szó, szinte teljesen biztos, h vki más már megcsinálta mindezt, ezért sokkal célravezetőbb szétnézni különböző oldalakon (nem csak torrenten, pl. a juharlevelesen is)
Új hozzászólás Aktív témák
Mielőtt kérdezel, kérünk, hogy olvasd el a téma összefoglalót!
Tiltott témák
● könyvek illegális beszerzése
● 3G modem internet megosztása vagy a korlátozás kijátszása
- Veszprém és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Ukrajnai háború
- Torrent meghívó kunyeráló
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xbox Series X|S
- Külpolitika
- Spórolós topik
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Vodafone mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- Apple iPad 9., Space Gray, új állapotú, 64GB, Wifi, 10.2'' Retina kijelző + ajándék Pencil
- Honor Pad X9 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Garanciális M1, Apple iPad Pro 12,9 huvelykes (2021-es, 5. generációs) Wi-Fi + Cellular, 256 GB.
- APPLE IPAD 8.GEN /2020/ 32GB Wifi SZÉP ÁLLAPOTBAN ÜZLETBŐL, GARANCIÁVAL
- Samsung Galaxy TAB S8 8/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garanciával!
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest