Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ShiTmano #62753 üzenetére

    Jó, így már értem a vázméret problémád. Ilyen adottságokkal tényleg nehéz megtalálni az optimálist.
    Én is kicsit gondba voltam most a mérettel, hogy rendeltem a Cube stereo-t. Általában M-es vázakat szeretek használni, de a Cube méretezése érdekes kicsit. A Stereo 160, 18"-as váza 42cm-es, pedig ez 16,5". Ennek a váznak 590-es a horizontális hosszúsága. Ezt kicsinek gondoltam, a 20"-as meg 47 centis, ez tényegesen 18,5", ennek 608-as a horizontális hossza. Inkább ezt választottam. Remélem nem lesz nagy. A mostani Bergamont M-es vázam is 614-es horizontálisan, ténylegesen 588 és jónak érzem. Anno a 27,5"-os AM gépem M-es váza 45,5cm volt, horizontálisan 590, ténylegesen 560. Határeset volt. A 125mm-es Rock Shox reverb nyeregcső éppen hogy elég volt. Abból is inkább az L-es lett volna az ideális. Ez a 178cm körüli magasság ezért rossz, mert épp határon van az M és L méret, gyártónként meg eltérőek a vázgeometriák és könnyen bele lehet nyúlni egy kicsi vagy nagy vázba.
    Egyébként a cross bicajba hogy fért be neked a 2,25 és 2,1-es külső? Nem keverd egy 29"-es montival? :)

    Van lehetőség részletre kamatmentesen. 50-60 ezer az nyilván egy más kategória (alap decathlonos hobbi monti). Minőségi Trail/AM gépek kb 10-szer ennyibe kerülnek újonnan. Ott láthattad az árat a linken is, 1800 Euro az ajánlott kiskerára a Contrail 6.0-ának. 540-ért árultuk, extra akcióban egy 450-et el tudok intézni szerintem. Ez egy elég jó ajánlat.
    A banki áruhitel 25% befizetésével működik és kamatmentes. A futamidőt te választod meg 6-48 hónapig.
    Ha a meglévő bicajt építenéd fullyra akkor arra figyelj, hogy XC fully vázat vegyél 100mm úttal, mert az Epicon tudtommal 100mm-es XC villa. Ezt ha beraknád egy 120mm-es vagy még nagyobb rugóutas vázba akkor elég furcsa geot kapnál. Szerintem jobban jársz ha kompletten veszed, nem építgeted, mert az többe lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák