Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    sziasztok,
    segítsetek már légyszi, mert bekavarodok már ettől a sok kompatibilitás, láncvonal, stb. dologtól :D
    lenne egy régi, talán 2014-15-ös, egyedi "xc" bringám, amivel melóba járok, ritkán nagyobb távokra. ezen egy 3x9 xt hajtáslánc van, de a hajtóművön csak a 42-es tányért használom, és a kazettán is csak a közepét, nincs szükségem 11 vagy 36 fogra igazából. arra gondoltam, hogy átalakítanám 1x9-re és dobnám az első váltót. a láncnak is jobb lenne úgy, nem keresztbe futna állandóan. mindezt low budget persze.
    néztem most, hogy volna ez a cues rendszer a shimanótól, ebből lenne 1 tányéros 42-es hajtómű, de ez elvileg 11-es láncot használ (aminek nem örülök) és linkglide kompatibilis amiről most hallok először...? és 50mm láncvonal. elvileg most 47.5mm láncvonalam van, ez gond lenne? vagy kihézagolható? gondolom akkor lánc és kazetta csere is kéne, nade az xt hátsó váltó az kompatibilis-e ezzel a linkglide-dal és 11-es lánccal? valószínű nem... vagy igen? az is csere lenne? annyit már nem érne meg nekem anyagilag. vagy a linkglide hajtómű működne hg 9-es lánccal?
    szóval tudnátok egy beszerezhető, működő, olcsó kombinációt javasolni? vagy ez nem is megoldható egyáltalán?

Új hozzászólás Aktív témák