Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    Sziasztok!

    Furcsaságba ütköztem, váltóbeállítás:
    RD-M8000 SG váltó + SL-M7000 váltókar + CSMX8 11AZ 11-46 sor (funn ridge solo hajtás 32-es tányér 50mm-es láncvonallal, kmc e11 lánccal).
    Működni működik de...
    A 8-9-es fokozatban (15 & 18) kattog,mintha le akarná dobni az előzőre, vagy fel a következőre. Feszítek finoman addig, még elhallgat ok. Felváltva a 40-es lánckerékre most súrolja a 46-ost. Állítgatom, hogy egy leheletnyit súrolja néha egy adott ponton a teljes fordulatból.
    Vissza lemegyek 11-re, fel 15-re, kattog megint (feszíteni kéne, tehát le akarja dobni).
    Azt vettem még észre, hogy ha viszont fentről (nagyobb lánckerékről) váltok le valamelyikre (15 v 18) akkor alig venni észre pici kattogást, ami lehet amiatt van, mert új még minden.
    Szóval ez a 11-ről felváltás nem jó, de 21-től fel bármiről leváltok, akkor elfogadható, ezt mi okozhatja?
    Váltótartó fül nem kapott, legalább is mikortól elhoztuk a boltból, még nem kapott.
    Bowdenezést hagytam az sl7000-ben lévő gyárit, de kapott új bowdenházakat mindenhol. Lehet, hogy a bowdenezéssel lenne valami, még nem feszül a problémás fokozat fölé, addig másképp fesziti a bowdenházat is (részben vázban vezetett), majd miután túlhúztam rajta, visszalazuláskor nem igazodik vissza a ház annyit még nem megyek a 15-18 alá, hogy bajt okozzon?
    Köszönöm ha tudsz segíteni.
    Videó a kattogásról [link], meg fotó is, bár az csalhat némileg

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák