Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #241954 üzenetére

    Amúgy szerintem most a Shimano meglepően jó fej volt, mert ha belegondolsz:

    - ha kihagyták volna a kuplungot az alap verziókból és a Linkglideot is, akkor is örülnénk, ezek kellemes meglepetések, bónusz ficsőrök, amik remélhetőleg nem dobják meg az árakat
    - megtehették volna, hogy az összes új fogaskoszorút kizárólag microspline verzióban dobják piacra
    - majd bejelentik az új belépő agyakat microspline kazettatesttel, így amíg nem létezik más olcsó microspline agy, gyakorlatilag minden árérzékeny vásárló rákányszerült volna a Shimano agyakra. A gyártók szintén, ami a Shimanonak plusz biznisz lett volna...

    Amit én még majd meglépnék, az a Cues és a felső kategória közötti kompatibilitás, pl. nem csak HG, hanem microspline kompatibilis Cues kazetták is legyenek, filléres fapados boost agyak, az i-spec ev terjedjen el és tovább ne variálják. így pl. ha majd veszel egy fapados 1x9 Cuest-el szerelt bringát, idővel akár XTR-ig tuningolhatnád, mert microspline, boost, i-spec ev, minden adott lenne hozzá :D . Szerintem az oké, hogy ha kategóriákban feljebb lépsz, egyre könnyebb-jobb alkatrészeket kapsz, de az nem oké, hogy az újabb szabványokat csak egy szint fölött kapod meg. A szabvány az szabvány, legyen mindenki számára elérhető.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák