Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz xy.zsolt #190903 üzenetére

    Szerintem egyik pedelec-es sem elismerésre vágyik. A probléma azzal van ha lenézik őket! Ráadásul teszik ezt olyanok akiknek zéró tapasztalatuk van pedelec-el, főleg az a kifejezetten vicces, amikor tapasztalt montist néz le egy outis vagy sima trekkinges a pedelec miatt. Ha már azt taglaljuk, hogy mit illik és mit nem, talán ezen is érdemes lehet elgondolkodni. Azt sem értem, hogy miből gondoljátok, hogy analóg bringát feltétlenül mindenki sportolásra vesz? Mert mindig úgy beszéltek róla, hogy az analógos a hős, a pedeleces a bohóc. Miközben mindkèt bringát lehet alap szinten és sportolásra is használni. Ezek a nagyokosok egyszer ülnének fel egy pedelec endurora, jönnének el egy 1500-2000-es szintre, 70-100km es távon, közepes/nehezebb technikai tudást igénylő terepen, bokájukat lefosnák a trekking meg outi után! És ezt nem azért írom mert bármilyen elismerésre vágyom, de nevetséges amikor nulla tapasztalattal egymásnak esnek emberek. És ezzel egyáltalán nem az outisokat vagy a trekkingeseket akarom degradálni, mert az is tud kemény lenni, csak máshogy, de legalább a minimális tiszteletet adjuk már meg egymásnsk basszus. Főleg úgy, hogy ha csak ugatjuk azt a sportot (kategóriát) amit le akarunk húzni. Nem vitatom, hogy van aki kényelem miatt vesz pedelecet vagy bármit, de analógot sem mindenki azért vesz mert tourt vagy xc világkupát akar nyerni. Felhasználón múlik, hogy mit hozol ki a bringából és az edzésedből.

    Analógot is hajtok, de a pedelec montival jobban meg szoktam fingatni magam. Ki hogyan bringázik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák