Új hozzászólás Aktív témák

  • verti1

    tag

    Sikerült elfaragni megint egy kis sárgarezet. Terveztem egy egyedi vízterítőt a GC-mhez. Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy el van tolva a víz bevezetése a fejen és ezáltal féloldalas a vízterítés, mert a víz nagy része a legrövidebb úton a két közelebbi furaton távozik a gyári vízterítőn. Szép gödröket csinált a pogi tetejébe. A hat furatos ugye reménytelen, mert átfedésben vannak a furatok, gyakorlatilag egy nagy sugárban jön a víz. Az alu és a négy furatos rézzel jobb a helyzet, de nekem nem volt tökéletes. Ezen a filter papír és később a szűkítőzés sokat segített, de azért mégis megcsináltam ezt a két részes vízterítőt, minél tökéletesebb, annál jobb szerintem. A lényeg, hogy két darabból áll. A felső középre tereli a vizet és a közepén lévő furaton jut egy köztes térbe ahol hat furaton keresztül jut ki a víz a felső szűrőhöz. Mivel két keskeny térben is áramlik a víz a vízterítő sokkal hatékonyabban át tudja adni a hőenergiáját a víznek, talán stabilabb lesz egy árnyalattal, de ezt ki kellene pontosan mérni. Most tettem be a gépbe, indul a próbaüzem... :)




Új hozzászólás Aktív témák