Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz BlacKSouL #1144 üzenetére

    Most revideálom magam.

    A Lavazza blue bármelyik kapszulása csak és kizárólag tejszínezve, cukrozva elviselhető.
    Fasza krém megy a tetejére, szóval olyan "fancy" kávét ad, szemre jó, meg illatra is nagyon jónak tűnik, de most párszor játszottam magamnak a "főzési" idővel, vízmennyiséggel, de nem tudtam annyira ristretto-sra engedni, hogy ne híg, felvizezett ízű, állagú, sűrűségű legyen. Pont mintha a rendes espressot felönteném ugyanannyi vízzel. És akkor is ilyen, ha 5 másodpercnyi kávét folyadékot engedek csak ki. Meg is találtam a megfelelő jellemzőt: zacc-ízű kávét csinál.
    Mondjuk az előző postom óta lefőztem jó pár (párszáz?) adagot a Delonghi olcsó karosommal, kezdve a 30 éves kézi tárcsás darálóval egyenetlenre őrölt, Omnia Silk-től, haladva a Tchibo-Sega-Lavazza irányába, ahol egyelőre tartok, de karakterét, erejét, összetettségét, hatását tekintve azt kell mondjam, hogy a Blue kapszulásai erősen nem érik meg az árukat, még úgy sem, hogy ez nekem ingyen van. Az 1 hónapja nyitott zacskójú előre őrölt Segafredo Intermezzo sokkal finomabb kávét adott ki.

    Hát ez van. Tényleg az a helyzet, hogy ez csak egyirányú út.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák