Új hozzászólás Aktív témák

  • -HajTömeg-

    őstag

    válasz krx21 #1092 üzenetére

    Köszi a részletes választ.
    Picit utánajártam már a témának, mert nagyon érdekel és mert imádom a jó kávékat.
    A kotyogósokról tudom,hogy "megégetik" a kávét, ennek ellenére ezt a Bialetti Brikkát annyian dicsérik,hogy elgondolkoztam rajta.
    Bár ha ez is kotyogós,akkor pontosan nem értem,hogy ez hogy nem égeti meg...
    Sok helyen írják,hogy kényes a szemcseméretre, ezért is jeleztem,hogy milyen kávét használok.
    Hm,nem egyszerű a dolog.
    Értek én mindent,amit írsz és tudom,hogy mikor az átlag emberek idejönnek kérdezősködni,hogy "hogy úszom meg olcsón, daráló, drága kv stb. nélkül?" az kb. olyan,mintha megkérdeznék egy szakácsot,hogy mi a fontosabb, az alapanyag, a rutin vagy a recept?
    Mind fontos, és ez a bajom nekem is :D
    Értem,hogy a Via veneto nem egy top gép, meg,hogy az előre őrölt kávé nem a legjobb, de ha veszek egy dupla ilyen drága gépet, egy kávéőrlőt és minőségi kávékat,akkor az elég sokba lesz. :)
    Mert akkor már jó gépet, jó őrlőt vegyek, tömörítsek, használjak valami jó minőségű vizet stb...
    Oké,hogy ez kéne az igazi kávéhoz,de nem tudok rá 50-60ezret szánni.(gondolom ez a minyima)
    Mi marad ilyenkor? A mostani főzőm? :D
    Egyébként ezt a Via venetot is több helyen ajánlják és régebben volt is nekem, a mostanihoz képest mindenképpen előrelépés, szerintem finom kávét főzött.
    Te mit ajánlanál,mint belépő felkaros? Ami már minőségi kávét főz...

    Musicbox Köszi :)
    Sajna őrölt Lucaffe classic nem volt,de vettem osanban kimbot. :DDD
    Most meg egy főzőn gondolkozom,mert ha őszinte akarok lenni nem estem hasra a kimbotól, asszem ebben a gagyi karos gépemben minden kávénak kb. egy íze lesz. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Alias: Júzer error

Új hozzászólás Aktív témák