Új hozzászólás Aktív témák

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Vertic #147 üzenetére

    'ha nem vagy hajlandó vitatkozni, csak dogmatikus kinyilatkoztatásokat teszel, aztán ha vki nem ért egyet, akkor az degenerált, és hánysz tőle. akkor inkább tartsd meg magadnak - miért kellene, hogy bárki elgondolkodjon azon, amit írsz, ha te sem vagy hajlandó befogadni semmit?'

    ezert kar volt irnod. ha olvastad volna, ez vitakent indult. noramlisan. ervekkel. de 1 erv sem volt eleg, hiaba cafolta azt amit fujtak. akkor meg minek? erre volt nekem a reakciom ez. nem velem kell egyeterteni...ebbol is latszik, hogy felesleges is lenne veled leallni vitazni barmirol is. :)

    'mindenki birka (mszps, kommunista, usa-, izrael-szimpatizáns, stb.), ha mást mond mint te'
    ezt meg latissimus vonatkozasaban irtam, amit o biztos megert, es 2-3 topicon ativelo elotortenete van,amire neked nagy ralatasod lehet igy. :D de nem baj.

    'a ''terrorista'' fogalmat maradéktalanul kimeríti, aki a fegyvertelen polgári lakosságot irtja '
    hol van erre vmi hivatalos definicio? mert ezzel amerika sem ertene egyet :D ok is vigan olnek fegyvertelen polgari lakossagot.meg meg nagyon sokan..regularis hadseregek,felkatonai szervezetek,onallo emberek stb

    'Semmi nem jogosít fel ilyen tettekre senkit. amit az usa csinál ugyanolyan gusztustalan, de ettől az arab vallási fanatikusok nem lesznek ám jobbak egy picit sem!'
    azert nagy kulonbseg van az ok es az okozat kozott. de talan ez sem eleg ervnek :DD es jo hogy te egy mondattal elintezed, hogy aki arab vallasi fanatikus az terrorista, vagy ha terrorista,akkor vallasi fanatikus....vagy nem ertem. jaa lehet ha arab,akkor vallasi fanatakus es terrorista? ez a pontos definicio a terroristara? :)

    hiaba ...nem tudok annyira cinikus lenni, hogy eszrevegyetek mennyire kepmutatoak vagytok :) a tema kerdeseben is, es az en hozzaszolasaim kerdeseben is :) ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan. en meg senkit nem iteltem meg itt a forumon a stilusa miatt. inkabb a tartalom :D




    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz mikoljan #148 üzenetére

    erre nem is irok semmit,mert nincs ertelme.
    az hogy te mit erzel az en hozzaszolasaimbol a te dolgod, a TE ERZESEID. nem az enyemek. es az olyan velemenyek, hogy 'arabok terroristak' stb amik elofordultak itt, azok lekicsinylest valtanak ki belolem is. akcio-reakcio.
    nagyon egyoldaluan szemleled a dolgokat.

    'Valóban nem kellett volna meghalnia annyi embernek sem Irakban, sem az WTC elleni merényletben, sem Spanyolországban. Teljesen mindegy mennyi ember halt meg, már egy ember halála is elszomorító.
    Ha vegigolvastad tenyleg, akkor tudnad, hogy pont en irtam, hogy milyen alapon relativizalja barki is barkinek a halalat?? igen..1 ember halala is elszomorito, ez nem kerdes....de az nem jarhto ut, hogy az amerikai halala elszomorito, az irakie meg szuksegszeru rossz. az ilyen szemlelet (es tobb ilyen megnyilvanulas is volt,olvass vissza) belolem lekicsinylest valt ki.

    'Nem tagadom, elítélem az USA tevékenységét, de elítélem a terrorizmust is!'
    ezt nem ertem? tehat akkor az USA tevekenysege nem terrorizmus, hanem a terrorizmus az USA-val szemben allo vmi? ezt olvasom ki belole. tevedek?
    szerintem meg amit az USA csinal, az terrorizmus, es igy ez a mondat ertelmetlen.
    a terrorizmus nem az egyik vagy a masik oldal privilegiuma. terrorista modszereket mindig is hasznalt az ember a tortenelemben, de csak most valt a hatalom propaganda eszkozeve.

    ''izraelnek meg mihez van joga azt hagyjuk. mert szereny velemenyem szerint meg leteznie sem szabadna''
    Bármilyen vallási és párt hovatartozástól függetlenül mondom, a fenti mondatoddal saját magadat is egy szintre helyezted az USA-val, és a terrorakciót végrehajtó csoportokkal.'
    te most ugyanugy felettem itelkezel, mint amit az en viselkedesemben kifogasolsz :DDD akkor te mitol lennel kulonb nalam?? es egy ilyen kijelentesert miert lennek terrorista? :D melyik az a szint? melyik az a csoport??
    nem en frocsogok altalanossagban osszevissza. igyekszem konkretumokat,erveket irni...de mindhiaba :D

    nem akartam belemenni a kerdesbe, de megmagyarazom: tudod hogy jott letre izrael? tudod ki volt sharon annak idejen? zsido terrorszervezetekrol hallottal mar?
    mi magyarok IRREDENTAK vagyunk, ha csak arra gondolunk, hogy a 80 eve elszakitott, ma is magyarok altal lakott teruleteket visszacsatoljak. de a zsidok 3000ev tavlatabol sem azok. nekik jar az, meg ha el kell uzni onnan tobb millio embert,el kell lopni a foldjeiket, le kell gyilkolni, szarmazas alapjan megkulonboztetni.az se baj ha eddig 50 evig tarto haboruskodassal is jart. es ha nem tetszik vkinek, es van pofaja a lehetosegehez merten tenni a megszallo hatalom ellen,akkor terrorista????
    izrael emelett vegyi, biologiai,nuklearis fegyverarzenalt halmoz fel mindenfele ellenorzes nelkul. ugynokei az egesz vilagon diplomaciai botranyokat okoznak. egy ENSZ hatrozatot sem tartanak be ( ugyanezert mas orszagokat amerika megtamad)
    ennyi eleg ervkent? vagy az EUban keszult kozvelemeny-kutatas miszerint az EU lakossaganak 59%a szerint izrael a legnagyobb veszely a vilagbekere.



    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • WN31RD

    addikt

    válasz Jeanes #118 üzenetére

    Nem akarlak megbántani, mert a soraid alapján úgy tűnt, hogy jó szándékkal írtál, ezért igyekszem arra, hogy az indulataim ne jöjjenek át a válaszon.

    Én nem tisztelem a katonákat úgy általában. Az én szemembe hiába nézne büszkén egy katona (hacsak más oka nincs rá). A katonai feladatok szerintem a legjobb esetben is a piszkos, aljas, de elkerülhetetlen munkát jelentik. Sajnos előfordul néha, hogy valakinek el kell végeznie az ilyesmit, de ez csak - jó esetben - egy lelkiismeretesen végzett, és a társadalom számára hasznos hóhérmunka. (Tisztában vagyok vele, hogy a katonák nem napi 24 órában gyilkolásznak, a hóhérmunkát nem így értettem.)
    Nem véletlenül írtam, hogy a legjobb esetben, ugyanis véleményem szerint igen ritkán fordul elő, hogy katonai erőt jóra használjanak.

    Visszataszítónak, egy emberhez méltatlannak találom - hacsak nem az együttműködés érdekében teljesen önkéntes alapon és bármikor felmondható módon történik -, hogy valaki feladja a döntési szabadságát, és egy katonai rendbe beilleszkedjen. Ha valakit ilyesmibe sikerül belekényszeríteni, az az én szememben megalkuvó (persze ettől még nem ítélem el az embert, mert bizonyos körülmények között nem érdemes nem megalkudni), ha pedig önként veti alá magát ilyesminek, akkor megvetésre érdemes.

    A magyar zászló számomra nem jelent semmi különöset. Egy csoport jelképe, amely csoport semmivel nem jobb a többinél (nem is rosszabb), de azáltal, hogy különválik (nem fizikailag, mert az természetes, hanem gondolatban) csak a csoportok közötti (jelentős károkat okozó) feszültségeket növeli.
    Szép dolog persze, ha valaki szereti az embertársait, és segíteni akar nekik, közösséget vállal velük (ideális esetben akár ennek a jelképe is lehetne a zászló), de nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amelyben ehhez szükség lenne bármilyen nemzeti zászlóra. Ha törődök az emberekkel, ezt megtehetem zászlózás nélkül is (ami persze nem jelenti azt, hogy az egész világgal foglalkoznék, mert az praktikusan nem megoldható), tehát szükség nincs rá, bajt viszont okozhat (és okozott és okoz is számtalanszor).

    Ezeket azért írtam le, hogy lásd, nem csak lustaságból, vagy kényelemszeretetből lehet ellenezni a kényszersorozást és a katonásdit úgy általában, hanem ennél komolyabb indokok alapján is.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz WN31RD #154 üzenetére

    mielott kiszallnek ebbol a tocsikbol is, mint a kommenista tocsikbol latissimus es kadar elvtars nagy oromere :D es a sajat egeszsegem erdekeben...meg annyit, hogy van amiben egyet ertunk :DD
    en sem tisztelem a katonakat. abszolut a tekintelyelvuseg ellen vagyok.

    de amit a zaszlorol irsz...

    na sok szerencset..es egy jobb vilagot :)

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • Vertic

    aktív tag

    válasz -=Sawtooth=- #152 üzenetére

    ''hol van erre vmi hivatalos definicio?''

    idegen szavak szótára szerint:

    terrorista lat I. 1. politikai célokból rémtetteket (gyilkosság, bombamerénylet stb.) elkövető személy 2. átv erőszakoskodó, a megfélemlítés eszközeivel élő személy II. a terrorizmuson alapuló, rá jellemző

    azert nagy kulonbseg van az ok es az okozat kozott. de talan ez sem eleg ervnek es jo hogy te egy mondattal elintezed, hogy aki arab vallasi fanatikus az terrorista, vagy ha terrorista,akkor vallasi fanatikus....vagy nem ertem. jaa lehet ha arab,akkor vallasi fanatakus es terrorista? ez a pontos definicio a terroristara?

    szerintem emberek megölésére nincsen mentség. bármely részről. :(
    rosszul fogalmaztam, igaz. az arab vallási fanatikus mögül lemaradt a terrorista jelző. valóban nem minden vallási fanatikus terrorista, nem mindegyikük arab, nem minden arab vallási fanatikus, és nem minden arab terrorista, és nem minden terrorista arab. huhh, remélem mindent lefedtem :DDD

    ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan.
    tényleg nem, és nem is mondom ezt. viszont megpróbálom elkerülni, hogy másokat sértegessek, amennyire lehet, és szeretném, ha te is megpróbálnád ezt, mivel úgy sokkal előrébb lehet jutni szerintem. a flameben elveszik a lényeg, és nem jó senkinek.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Vertic #156 üzenetére

    az elso kiserlet sok hozzaszolas ota ervekkel vitazni...es te vagy az elso aki elismeri, hogy:
    'ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan.
    tényleg nem, és nem is mondom ezt'

    de mar mind1...nem erdekel a tocsik :D de ha mar irtal, neked meg valaszolok.
    a sertegetesnek csupan annyi lenne a funkcioja, hogy eszrevegyek paran, hogy ok siman megsertenek ,lekicsinyloen beszelnek milliokrol,nepekrol,kulturakrol. eszre sem veszik,de amikor valaki csak lehu...ezi oket, mar egybol ki vannak akadva. aztan amikor ok mondjak masra,akkor megint nem veszik eszre...


    ne haragudj, de nem hiszem, hogy barmely politikai ero, hatalmi tenyezo az idegen szavak szotara alapjan ertelmezne a terrorizmust :) naiv pelda :) eszerint a definicio szerint pont az amerikaiak es az izraeliek a terroristak :D

    'szerintem emberek megölésére nincsen mentség. bármely részről'
    ebben egyetertunk, es tobbszor irtam is hasonlot.
    de az o reszukrol ez VALASZREAKCIO sajat eletuk kockaztatasaval/felaldozasaval. csak a media hiteti el az emberekkel, hogy az arab akkor is terrorista lenne, es jonne robbantani, ha nem lenne ra oka. muktada asz-szadr egybol felhivta az osszes iraki fegyverest, hogy spanyolokat ne tamadjanak. al-kaida kijelentette, hogy felhagy a spanyol erdekek elleni tamadasokkal,amiert kivonultak. akkor van ertelme egyezkedni 'terroristakkal'. amint az okot megszuntetnenk, a bazisat is elvagnank az ilyeneknek.
    de felszamolni, legyozni soha ne lehet.

    szex,drog,rák&roló

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #140 üzenetére

    Az a baj Veled, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye a Tiéddel, akkor azt teljesen leírod, összehordassz általad nem ismert emberekről mindenféle f@szságot, amikről tulajdonképpen fogalmad sincs.

    ''ezt is akarja elerni a hatalom a median keresztul. hogy mindenki ilyen birkamodon gondolkodjon'',''belegondolsz te 1 percig is mirol beszelsz??? '',''tudod az a kulonbseg, hogy te a hirekben elmondott es az arra hajazo ideologiakat fujod tovabb. amit leirtak, mondtak ugy van. kesz'',''tudod az a kulonbseg, hogy te a hirekben elmondott es az arra hajazo ideologiakat fujod tovabb. amit leirtak, mondtak ugy van. kesz''

    Amiket itt írsz, az már nem vélemény, pusztán sértegetés. Megsértettelek, hogy a kis kebelbarát terroristáiddal nem tudok egyetérteni, Te meg ilyen módon válaszolsz?

    Nekem is hánynom kell attól, ahogy Te gondolkodsz, és viselkedsz (akár csak itt a fórumon is), mégsem írom, hogy ilyen-meg olyan ember vagy, mert nem ismerlek.

    Amiket írsz, azok közhelyek, egyáltalán nem látom bennük egy félperci gondolkodás eredményét sem. Amiket írsz, mindent olvastam, láttam már valahol, mint vélemény - szóval hiába futtatod magad, hogy mekkora gondolkodó vagy.

    Szóval nem vitatkozom Veled tovább, mert NEM LEHET, sértegetéssel meg fölösleges szennyezni a topicot.

    Én maximálisan egyet értek az USA val, és nem azért mert azt sugallják, hanem mert így gondolom: ki kell írtani minden terroristát, és mindenkit, aki támogatja, hogy végre béke lehessen.

    (ui: Írd még le nyugodtan a sértegetéseidet válaszul.)

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #144 üzenetére

    Hát példáidat inkább hagyjuk. Számold össze, hányszor írtad le szegény iraki gyerekeket, akik az embargómiatt meghaltak. Ugyan már...

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • heihachi

    addikt

    válasz Zenty #149 üzenetére

    Így van Én is így érzem, hogy felelsleges veled is és Swaw-al is vitatkozni.
    A filmekkel (is) folyamatosan magad ellen beszélsz, szóval inkább hagyjuk.
    Ráadásul Te is olyan vagy, mint Swaw, honnan tudod, hogy mit tekintek Én hiteles hírforrásnak? Dobálózni persze bármivel lehet, csakhát ugye...

    ''Van tv-ém és néha nézem a híradódt,de nem azt tartom tutko hír forrásnak ahogy te!'' <-> ''Tegnap volt a viasat3-mon a 60 perc cimü sorozat! Az elején volt szó WCT-ről érdemes ezt is megnézni elgondolkodtató!''



    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • hipernick

    tag

    Üdv mindenkienk!

    Régebben még talán volt értelme a sorkatonaságnak, akkro valószínűleg azt mondtam volna hogy ok rendben van , ez a kötelességem, de. Miután a faterom 20évig volt katona (persze nem sorkatona:)) és a tavalyi évben azt mondták neki hogy pá-pá azaz sajna belekerült a 30%-ba akiket ''leépítettek'' a katonaságnál akkor egy kicsit eltűnödtem a dolgon. Faterom egész életében katona volt felsőfokú végzettség jó pár felsőfokú nyelvvizsga, szóval elég magasan képzett. Aztán gondolnak egyet és elköszönnek tőle!? És ennek ellenére kötelességem hogy bevonuljak? Hogy van ez?
    :((( Ez az egész nagyon felháborít engem hogy ennek ellenére még a mai napig is sok embert zaklatnak azzal hogy ''ugyanmár legyél sorkatona mert ez a kötelességed'' a túrót.


    Egyébként 18 vagy 19 voltam amikor először küldték a sorozási papírt, akkor bevittem egy papírt hogy még nem megyek :DD mert még tanulok, meg tanulni is fogok.
    Aztán egyik évben elfelejtettem beküldeni a tanulói jogviszonyigazolást. Jött is a papír hogy szeretettel várnak itt és itt. Gyorsan kérelemírás, tanulói jogviszonyigazolás, stb. (ma már 24 múltam) halasztás elfogadva.
    Aztán ez év januárjában jön egy kis levél a helyi szabálysértési osztályról hogy a hadkieg feljelentett ,vagy mi a ''sorozáson való megjelenés elmulasztása'' miatt. Erre mondom magamban hogy mi a f**zom ez, nem kaptam semmiféle papírt a sorozásról. Egy kis utazás után a szabálysértési osztályon felvilágosítottak hogy elvileg 2003 augusztusában kaptam két értesítést is a sorozási papíromról, amit én nem kaptam meg!!! , egyiket sem. A legnagyobb poén az hogy én hiába mondtam azt hogy nem kaptam meg, mert a postának van egy kis ''hivatalos'' papírocskája hogy márpedig megkaptam ( a ku**a anyját a postának). Ezek után a minimálisan kiszabható bírságot 15e Ft (maximálisan 100e Ft) kellet befizetnem. Aztán még a mai napig is néma csönd. Szóval még plusszban ez is idegesít.

    Ha netán megkaptam volna a sorozási papírt, természetesen elmentem volna mivel még mindig tanulok ,szóval elvileg nem vihetnek el :DDD.
    Egy kis érdekesség még: még nem voltam sorozáson. mindig elég volt egy tanlói jogviszonyigazolás.

    Remélem azért még megúszom ezt a sorkatonásdit :DD

  • amargo

    addikt

    válasz hipernick #161 üzenetére

    Igen én is így látom, de a kedves bizottság úgy látja, hogy semmi biztosítás nincs nekik arra, hogy engem felvesznek a suliba.. ezért 2hónapra valszeg katona leszek.. és elesek minden munkalehetőségtől.. hogy kapják be!
    a fenti srácnak, aki katona, pont a Te faterod helyzetét ábrázoltam..
    hiába minden a magyar ''jogrendszerrel'' a harcot felvenni nem tudom.. kevés vagyok hozzá. már a polgári szolgálaton gondolkodok.. olvasgattam is róla. csak nem tudom, hogy itt is leszerelnének e ha felvettek.. elvileg kötelesek :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Vertic

    aktív tag

    válasz hipernick #161 üzenetére

    amúgy nem tudom mi alapján hívják az embereket, gondolom kb. találomra. Egyszer hívtak engem is, mikor elsőéves voltam, vittem papírt, mondták, hogy legközelebb már előre küldjem el, blabla. A köv. négy évben ezt egyszer tettem meg összesen, de nem kaptam behívót azóta... remélem továbbra is elfelejtenek amíg vége az egész sorkatonásdinak, és nem kell fél évet ott szarakodni teljesen értelmetlen módon. Ha lenne vmi haszna - és nem csak a tökömet vakarhatnám fél évig gyakorlatilag (mint ahogy a katonaságot megjárt ismerőseimtől hallom), azt mondanám rendben, de csak azért, hogy mondhassam, ez is megvolt, valahogy nem akaródzik...

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • szakszi

    csendes tag

    válasz amargo #162 üzenetére

    hali
    Csak javaslom, hogy ha mégis be kéne vonulnod, akkor nem javaslom a polgári szolgálatot, mert egyrészt hosszabb jóval, mint a sima szolgálat, másrészt, ha beraknak egy szociális otthonba wc-t pucolni......no comment.
    Inkább gyors 6 hónap, aztán letudva. Abból ugyis csak 1 hónap kiképzés, azután mondhatni hawaii.(Kivéve a díszelgőket, mert az hatalmas szopás):)

    ''Mi ez Virág! Bástya elvtársat már meg sem akarják ölni? Én már szart érek?!''

  • Cruz

    aktív tag

    Hát Kedveskéim!
    LOL már.
    Az éremnek két oldala van. Nem akarok sorkatona lenni, mert nem tenne jót a karrieremnek, állás ugrott stb. Nincs kedvem a sorkatonai bohóckodást végigcsinálni, tanulok is meló mellett, stb...
    Amennyiben viszont gáz van, akkor mennék ha kell (kifent kaszával), mert én ilyen hazafias barom vagyok, hogy értetek, kevésbbé hazafias barmokért szétlövessem a picsámat.

    Nehezen tudtok meggyőzni arról, hogy a 6 hónap alatt olyan sok mindent lehet sorkatonai kiképzésen megtanulni, amit ne tudnék most, vagy szükség esetén a 20-as iq-mal rövid idő alatt (akár saját káromon) megtanulni. De pl tudom hogy mikor fognak behívni és hova, mert @va nagy A minősítésem van.

    A baj az, hogy az emberek nagy részének gőze nincs arról az összetartásról, fegyelemről, stb amit egy normális ált. ill középsulinak meg kellene adnia. Nagy baj, hogy külön intézményt kell erre működtetni, majd amikor kiderül, hogy sz@rt-se ér, akkor leváltani az egészet hivatásosra, aminek még az alapjai sincsenek teljes egészében lerakva.

    Ajánlom mindenkinek a hittanórákról a Jézus által borrá változtatott vízről szóló történetet. Nagyon jól jellemzi a társasdalmi morált Mo-n... csak épp itt nem fog csoda történni.

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • Zenty

    őstag

    válasz heihachi #160 üzenetére

    ON
    jó tisztázuk:
    ''Hát onnan, hogy nézek TV-t, olvasom a netet, csakúgy mint Te (gondolom). Hogy Te mit tekintesz hiteles hírforrásnak Én mit tekintek annak, az nyilván különbözik''
    Tessék itt a válasz!

    Meg plz egyet idéz,hogy én hol mondtam azt ,hogy nem nézek filmeket,és nincs tv és soha nem láttam tv müsórt ha?
    A megnézés és a szeretés és a elhiszés a különböző dolgok!

    Egyébként pont olyan vagy,hogy eltérsz kérdésektől és mást állitasz még ha nem is a témáhozz vág ,hogy kitérjél! Ezért írtam néz meg 60 percet mert ott is az amcsi riportel megkérdezi az egyik képviselőt ,hogy miért kellet megtámadni irakot,ha nem volt ott atom meg biologia fegyver semmi!Képviselő válasz röviden nemtudodt rá mit mondani ennyi!Elkezdet beszélni ,hogy csak és kész ,hát ez igazán tuti válasz!

    Sértegetésről annyit ,hogy te egyre jobban engem sértegetsz,meg ,hogy kivel hasonligatsz össze az is vicc!Meg egyfojtába mondod ,hogy én sértegetlek idézz plz!Mert ha amit írtam az neked sértés,akkor mit csinálnál ha orrb@ szájb@ káromkodnának veled :)? Szoval nem lelkivel,kell eltérni válasz elől és én a hozzá szolásaid alapján ítélek!Majd ha személyesen csevegnék veled, akkor lehet más véleményem lenne rólad!De most fórumozunk,hogy ezt is tisztázuk!
    ''Dobálózni persze bármivel lehet, csakhát ugye...''
    Evvel be is bizonyittotam ,hogy pont te csinálod hm.

    Én elfogadom mindeki véleményét,de te még egy normalis érdemleges választ se adtál miért is annyira jóh,korrket usa!Sőt nem is válaszoltá csak engem ítélsz stb.Inkáb olvasnék egy normalis érvet mint egy kitéréses lelkizést!
    Szoval hadjuk ki kinek nem fogadja el a véleményét!



    ''Én maximálisan egyet értek az USA val, és nem azért mert azt sugallják, hanem mert így gondolom: ki kell írtani minden terroristát, és mindenkit, aki támogatja, hogy végre béke lehessen.''

    Jóh Usa-ával kezheted!
    Látod ilyen kijelentések a hülyeségek,talán nem is tudsz érdemlegesen meg győzni ,hogy usa miért jóh!

    Egyébként azért válaszoltam ,nem akartam csak ,hogy tisztázuk kicsit tulzásba viszed kijelentéseidet !Kiváncsi vagyok mi a válasz ,ha ilyen hasonló külön témákat hozz fel akkor várhatod,hogy nem lesz válasz!Mert erre már válaszoltam :)! bye
    OFF

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • heihachi

    addikt

    válasz Zenty #166 üzenetére

    Látom nem tudsz leszakadni a saját TV-nézős logikai bukfencedről. Az a baj, hogy hiába is magyaráznám, szerintem úgysem értenéd meg. Nem azért, mert azt gondolom, hogy nincs meg hozzá a szellemi képességed, hanem azért, mert akkor sem adnál igazat, ha igazam lenne. Persze erre az lesz a válasz, hogy kitérő választ adtam. Ezért mégiscsak kénytelen vagyok elmagyarázni:
    Ezt írtad:
    ''Gondolom az amcsi akció filmeket is birod ,ahol percenként mutatják a hős amcsi zászlót?''
    Két lehetőséget látok: vagy megnézel egy rakás ilyen filmet, és akkor tudod, hogy milyenek ezek a filmek, vagy nem nézel meg, és akkor nem tudod milyenek. Az, hogy elhiszed, vagy sem amit látsz, tetszik vagy sem itt teljesen mellékes. Mivel Te tudod, hogy ezekben a filmekben percenként mutatják a hős amcsi zászlót, ezért nyilván megnézed Őket. Innnentől kezdve tök mindegy, hogy Én megnézem-e vagy sem, mert ha meg is nézem, akkor még mindíg ott vagyok, ahol Te: eldönthetem, hogy hiszem vagy sem (ahogy Te is). És el is döntöm, hidd el Én (is) gondolkodó ember vagyok.

    ''Egyébként pont olyan vagy,hogy eltérsz kérdésektől és mást állitasz még ha nem is a témáhozz vág ,hogy kitérjél! ''
    Persze a Te válaszaid nem ilyenek. Akkor nézzük, az első hozzászólásodból: ''Meg írtad usa korrekt volt!Hát kb ez nagyon is vicces,mert ő történelem során és most is kb,ki lehet jelenteni soha nem volt korrekt háborúba se,máshol sem!Lehetne példázni,de most inkáb nem! Tul sok lenne! ''
    Hmmm, ez aztán korrekt példa.
    ''Nah jó vietnám.Mondjuk ott sem volt korrekt ,de talán aránylag normalisan háboruzot!(ezt ugy értem,hogy nem bombazot annyit és mert 50-nél több ameriakai gyalogos katona harcolni !Hát el is vesztették háborút!Ez miatt már csak F19-eseket tudják nyomatni! ''
    Ez a Te saját egyéni véleményed, mindenféle tény és konkrétum nélkül (na jó, hogy bebukták az tény...).

    Aztán vegyük elő mégegyszer a MCDonaldsos példát. Azt ugye tudod, hogy Amerikában a McDonalds egy utolsó kis putri, a legocsóbb és legigénytelenebb gyorséttermek közül, csakúgy mint a világ néhány többi országában, pl Németországban is. Egyáltalán nem olyan dolog ott betérni egy McDonaldsba, mint it, magyarországon. Ott kajáldának tekintik, ahol megeszel egy (nem túl jó) hambit, aztán lelépsz. Nálunk van csak ez, hogy a McDonalds ilyen szintet tud képviselni, ennyien látogatják, és ilyen drága. Emiatt nincs az az ember amerikában, aki az életét adná.

    Lépjünk tovább, nézzük a második hozzászólásod:
    ''Másik meg eléggé össze vissza beszélsz és tényektől eltérsz!''
    Mivel nem közöltél tényeket, nem volt mitől eltérnem. A TV-s dolgott fentebb leírtam, hagyjuk.
    ''egy amcsi alakulat meg akarta ölni szádámot!De eltolták és hellyete 50-100 iraki katonát öltek meg! Nah szerinted ez korrket?Hogy egy államfőt csak ugy naturba meg akarnak ölni és méghozzá előre nem szolnak ''
    Itt jön képbe a hiteles hírforrás. Biztosan nem amerikaik voltak, vagy ha igen, akkor háború és Bush ellenes amerikaik, akik ezt nyilvánosságra hozták. Mivel az információ egyoldalú, ezért nem feltétlenül tekinthető hitelesnek. Azonban tegyük hozzá: katonát öltek meg, nem civileket. Én látok különbséget.

    A következő hozzászólásodban érdemben nem volt semmi, csak panaszkodtál ugyanarra, amire Én. Az egyetlen kiemelhető dolog:
    ''''akkor az USA-é miért nem? Csak azért kell utálni, mert nagyhatalom? Mert erősebb, mint bárki más? Mert több embere van?''
    Előre mondom nem sértés ,de ezt téleg lehet agymosásnak nevezni!''

    Azt nem értem, hogy ha az agymosás, amit az „USA párti” média csinál, amit a filmek sugallnak, hogy ez az egész csak nagy félrevezetés, a birkaagyúak megtévesztése stb, akkor az nem lehet, hogy akik ezt állítják, éppen azok mossák az emberek fejét, egyébként teljesen nyilvánvaló és ellentétes célból?
    Nem, ez nyilván ki van zárva teljesen, hiszen akik még nem estek át az agymosáson, azok tiszta fejjel gondolkodva be tudják látni, hogy Ők még nem estek át az agymosáson… Igaz, azok is így gondolkodnak (nyilvánvalóan) akik már átestek. Szóval akkor honnan is lehet eldönteni, hogy ki esett már át az agymosáson? ??? Áhhh, megvan! Aki az USA-val ért egyet!

    Végül jött a mostani hozzászólásod.
    Csupa tény és adat, pontosz számok és dátumok, észérvek.
    Ráadásul félreértessz: nem akarlak meggyőzni, hogy az USA korrekt vagy jó, pusztán elmondom a véleményem. Akar a franc meggyőzni, úgyse lehet, Te se tudsz engem. (De zárójelben megjegyzem, hogy Te sem írtál egyetlen okot vagy indokot, ami igazolhatná az álláspontodat, és a terroristák igazát.)

    A sértegetés nyilván szubjektív, szerintem Te voltál az első, aki a filmes témát elég negatív hangnemben vetette fel. Én csak válaszoltam...

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • heihachi

    addikt

    Azt nem értem, hogy hogy van az, hogyha valaki az amerikai állásponttal ért egyet (mégha azt saját önálló gondolkodásból is teszi), akkor az egy agymosott kretén állat, aki bugyuta amerikai nemzeti öntudatot serkentő filmeken nő fel, csak a leghiteltelenebb forrásokból tájékozódik, nem gondolkodik, nem találhat még véletlenül sem hiteles hírforrást, nem tudja felfogni az észérveket, nincsenek saját érvei, és amik vannak, azok is csak saját kis beteges belső világának szüleménye és csak az érzelmeire hagyatkozva írja és egyébként is egy seggfej állat.
    Ezzel szemben akik gyűlölik az USA-t, legalábbis azt, amit képvisel és azt, amit (és ahogy) csinál, akik egyetértenek a terroristák módszereivel, eszközeivel és céljaival, azok viszont mind f@szagyerekek, akik csak a legtutibb forrásból szívják magukba az infót, ahol biztosan nem vezetik félre őket, nem esnek áldozatul semmilyen agymosásnak, a lehető legjobb érveik vannak amiket nem lehet nem megérteni (és ha valaki esetleg nem érti meg, akkor az biztosan hülye), akik mindent a lehető leglogikusabban végiggondolnak, megvitatnak és mindig ugyanoda lyukadnak ki, hogy igazuk van.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • concret_hp

    addikt

    szerencsére nemsokára eltörlik a sorkatonaságot. szvsz semmi értelme nincs.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • Zenty

    őstag

    válasz heihachi #167 üzenetére

    Hi! nah tudsz te értelmesebben is válaszolni! :)
    Nah pár tisztázás és befejezhetjük ezt végre! :)

    Hiteles hír forrásokat te sem emlitesz csak,hogy tv stb én legaláb mondtam minden-re pld-át hogy ,hol lehet informálodni. Bár az szubijektív ,hogy hiteles!

    Vietnámi pl-dára lehetne sok cikket linkelni,de minek?Az amcsik is ezt mondják,hogy ez után a háború útán változot meg katonaság stb.Pl iraknál le bombáznak mindet és 5000 tengerész gyalogos rá ront 10 iraki katonára! :)

    Mcdonaldsos hm .Ahogy mondani szokták amelyik órszágba mcdonalds van ott amcsi hatalamom bele tette a kezét a dolgokba :)! És itt nem minőségre meg milyen hamburgerük-ről van szó!

    Szádámos: ''Itt jön képbe a hiteles hírforrás.'' 2 éve kb régebben interneten mindehol fent volt,hogy evvel is népszerüsitsék ,hogy amerika milyen hős commandósai vannak!Még azthiszem fokúsz is kiment meg látogatni a delta alakulatot és külön interjut csináltak velük!Az mindegy hogy téleg igaz e a történet,de maga az amerikai hadsereg állitota!
    ''Biztosan nem amerikaik voltak,''
    Nah látod ez a media hatása lehet írni ,hogy mi jóh meg mi nem!Gondolom nem néztél utána ,hogy igaz e kapás-ból rá vágod,hogy nem!

    Busht inkáb hadjuk!Mai kor új hitlere kb csak szép háttér mediával! :)

    Civilek megőléséről meg tárgyaltunk.Mind a 2 oldal-nál,csak iraknál pár millával több áldozat!Lehet azt mondani ,hogy háborús övezet volt stb.Ilyen alapon spanyol vonatós dolog is háborús övezet!Mert spanyolok is irak ellen harcoltak stb.Ezért kéne nekünk is gyorsan eldzsalni onnan,mi már picit eleget háboruztunk! :)

    Agymosás dolog meg picit kacifántós!Ezt téleg nem lehet eldönteni ki agymos-ot :DD
    De kécséktelen ,hogy amerika csinálja propaganda és istenitő reklámaijit stb.
    Ezért mondtam ,hogy bus kis hitler ,mert ha mindeki tudná ,hogy rossz bácsi,akkor mint a második világháború-ba azért probálnának valamit tenni ellene!
    De mivel jó a reklám jó az ember meg a nemzet is!

    Most ez nem csak bush ez egész amerikára igaz,ezért is szokták mondani az amcsikra ,hogy butoskák erurópaikahoz képest!Mindet befesznek! :)

    A filmek,meg ez a farok csovája cimű filmben is!
    Mutatják,hogy csak jó szándékból csinálják az egészet!Nincs igazán olyan amcsi film ami tiszta erőteljesen meg mutatná ,usa hibáit!Sőt még a nagy háborus filmjeiben egy olyan sincs ,hogy ők valamit roszul csináltak!Régebi filmjeik-ben még jónak is mondták,hogy ledobtak 2 atomot,mert szent célt szólgált,hogy usa fent maradjon!

    Nah be is fejezhetjük szerintem ezt jól kivesésztük aránylag :)!

    Majd az idő eldönti kinek lesz igaza,bár remélem nem világháború,de azért ezt se jó ami most van! :(
    bye

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • heihachi

    addikt

    válasz Zenty #170 üzenetére

    Na ez a válasz már Nekem is tetszik. Itt be is fejezhetjük. A vélemenyeket tsiztáztuk, dönteni meg úgyse tudunk.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • amargo

    addikt

    Lehet nem sok mindenkit érdekel, de leírom a határozatott.
    Végül is nem visznek be.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • ArchElf

    addikt

    Az az igazság, hogy nem volt kedven az 40.-50. után tovább olvasni, de mivel van véleménye, ezért leírom.
    Engem nagyon azvar, hogy általában azoknak a legnagyobb a szájuk, akik vagy még nem voltak, vagy valamilyen ''trükkös'' módon megúszták a sorozást. Nekem van olyan ismerősöm, aki váltikg állította, hogy be akar vonulni, de csak E-t kapott. Ez mondjuknem tartozik annyira ide.
    Ami szerintem a lényeg, hogy akik azt mondják, hogy professzionális zsoldos seregre van szükség, azok azt szokták felhozni a sorkatonaság ellen, hogy szar körülmények, 6 lőszer, nem indul a teherautó, 2 zuhany 20 emberre, stb. Belegondolt egyikük is abba, hogy ha 15 000 sorkatona szar ellátása helyett (+6000Ft/hó zsold) 15 000 zsoldost ki kell fizetni, a fullos ellátással (és legalább minimálbérrel) az kinek a jövedelmét fogja megterhelni???
    Én személy szerint több mint 8 évet lehúztam a seregnél különböző jogcímeken, és nem azt mondom hogy visszavágyom, de... Szerintem igenis szükség van arra, hogy az embereket megtanítsák a fegyelemre, arra, hogy a dolgok nem mindíg úgy történnek, ahogy ők akarják, arra, hogy a moslék is ehető, és ''egy szál késsel'' is túl lehet élni.
    Nem vagyok egy militarista, de szerintem igaza van annak az ismerősömnek aki az aláábiakat mondta:
    ''Ha ebben az országban a fiatal lakosság nagy része rokkant, akkor rokkan sorkatonákra van szükség''...
    Ja igen, és pénzre az államtól. Mert ha pénz lenne már nem is lenne olyan szörnyű ez az egész...

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • Cruz

    aktív tag

    válasz ArchElf #173 üzenetére

    Egyrészról egyetértek veled, másrészől nem: Szerintem már régen rossz, ha a az általános fegyelmet a sorkatonaságnak kellene belenevelnie az emberekbe. Egész egyszerűen az esetek döntő többségében ez az intézmény nem alkalmas arra, hogy huszonx évesen pótolja azt, amit 12-15 éves korig kellen a családban, iskolában, barátok közt megtanulnia mindenkinek. Ha nagyon erőltetik, akkor viszont az emeberk nem teljesen százas lekiállapotban fognak onnan előkerülni, még jobban fog növekedni az ''elkerülni a behívást'' mozgalom. Ne érts félre: én is el akrom kerülni, mert a karrierem kb 8 másodperc alatt omlana össze (és vszínű az életem is, mert a hiteleket nem tudnám miből fizetni, stb) amit nem engedhetek meg... de fizikális, vagy fegyelmi téren nem tudna újat nyújtani, pláne nem 6 hónap alatt. És szerintem egy modern államtól elvárható az, hogy fenntartson egy ésszerű mértékű és hatékony hivatásos sereget. Mint ahogy az is alap, hogy ha külső fenyegetés van akkor az emberek (civilek) mennek önként és dalolva.
    Katasztrófahelyzetben is jobb, ha kiképzett profik segítenek, mintha csak ''azért csinálom mert mondják'' sorkatonákat állítanak be kukoricát címerezni...

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • ArchElf

    addikt

    válasz Cruz #174 üzenetére

    Az az igazság, hogy valahol megértelek...
    2x évesen, néha feleség/gyerekek/bankkölcsön... sok mindenkinél bejátszik. A folyamat nem jó ami mögötte van... Ha mindenkit behívnának főiskola elött, annak mondjuk lenne értelme.
    De azzal, hogy a fiatalok megtanulják a fegyelemet, egyáltalán nem értek egyet.
    Ahogy mondtad amit 12-15 éves korig kellen a családban, iskolában, barátok közt megtanulnia mindenkinek... De ez sosincs így... nem sok olyan ismerősöm volt akinél ez jelen lett volna 18 éves korában.
    Nem azt akarom mondani, mi olyan hiper-szuper odaadók és fegyelmezettek voltunk (mert lógtunk amikor csak tudtunk), de megtanultuk, mit mikor szabad, és mikor nem.
    Más:
    Mint ahogy az is alap, hogy ha külső fenyegetés van akkor az emberek (civilek) mennek önként és dalolva.
    Szerinted hogyan képzelhető ez el kiképzés nélkül?

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • Cruz

    aktív tag

    válasz ArchElf #175 üzenetére

    Én inkább azt tudom elképzelni, hogy szerény hazénk külpolitikai súlyát mérlegelve (NATO és EU) olyan haderőt kell fenntartania, ami kötelezettségeinknek megfelel és akkor a külső agresszió elhárítható elkerülhető (az Alkotmányban szereplő elrettentés önmagában megvalósul; olyan álapotban tartjuk a haderőnket, hogy az önmagában elrettenste a külső támadást, illetve annak sikertelenségét valószínűtsítse).
    Más kérdés, amikor megbénül valami miatt a védelmi szövteség és akár belső, akár külső támadás éri az országot. Én erre gondoltam, hogy ilyenkor igenis menni kell, mert egyrészt állampolgári kötelezettség, másrészt a hazafias értékek ezt diktálják.

    6. hónap kiképzés alatt nagyon minimális dolgokat lehet csak megtanulni szerintem. Rangfokozatok, laktanya belső rendje, minimális erőnlét, minimális fegyverismeret. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ha bármilyen helyi konfliktusról készült felvételeket nézel a fejlődő országokból, akkor látható (bár szörnyű dolog), hogy 12 éves gyerekek lőnek AK-val, pisztollyal, puskával. Egy ilyen jellegű fegyver kezelését kb 1 óra alatt lehet megtanulni, és ha szükség van rá, akkor kb 10 perc alatt elsajátítíani (itt nem az elsütő billentyű v. az irányzék érzékenységállítására gondoltam, hanem lő/tölt/ürít/elakadt lőszert kivesz/újra tűzkész állapotba helyez/kibiztosít/egyes/sorozatlövés). Jól lőni viszont csak rendszeres gyakorlással és sok-sok ellőtt lőszer felhasználásval lehet.
    Persze, nyújt olyan tudást is ami fogósabb (pl aknafajták ismerete), de gondolj bele, ha én mondjuk 92-ben sorkatona és letöltöttem a szolgálati időt, az akkor megszerzett tárgyi tudás jó része a fejlődés következtében nem sokat ér. Az kkor és most is rendszerben lévő dolgok avultsági foka meg elég nagy lehet.
    A szükség nagy úr... Ha előjön az a helyzet, hogy vmit nem ''meg kell tanulni'', hanem ''megtanulod'' van, akkor nem biztos, hogy sokat számít hat hónapnyi bohóckodás.
    Ezért van szerintem jelentőségfe a hivatásos seregnek. Legyenek képzettek, profik, tartsanak lépést a technikai fejlődéssel, képesek legyenek megvédeni az országot. Ha ugyanis a civil lakosságnak is fegyvert kell fogia akkor már nagy baj van.

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • ArchElf

    addikt

    válasz Cruz #176 üzenetére

    Ha ugyanis a civil lakosságnak is fegyvert kell fogia akkor már nagy baj van.
    Ebben egyet értünk... Bár az elrettenetésnek (ahogy korábban is írtad), az is az eszköze, hogy szükség esetén a lakosság 30%-a (3 000 000 magyar állampolgár) hadrafogaható.
    Szerintem az alapvető probléma nem abban van, hogy sorkatonaság, vagy zsoldos seeg, hanem abban, hogy adnak-e rá pénzt/paripát vagy sem...
    Szerintem, a legkétbalkezesebb embert is meg lehet tanítani tisztességesen lőni, ha lenne hetente lövészet, és fegyelemre/harcra lehet tanítani, ha van havonta hadgyakorlat...

    AE

    [Szerkesztve]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • fokukac

    nagyúr

    válasz ArchElf #177 üzenetére

    ezt kétlem, hogy annyi ember hadrafogható lenne. összesen van annyi munkavállaló magyarországon. (ffi+nő) még 3-3,5 millió nyugdíjas (szintén ffi+nő), van 1,5 millió fiatalkorú és gyerek , a maradék meg nem csinál semmit, inaktív.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • ArchElf

    addikt

    válasz fokukac #178 üzenetére

    Ha összeadod:
    3+3+1,5 az mennyi? szerintem nem 10...
    De lehet, hogy nem 3 Millió hadrafogható van, hanem csak 2 ...

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • fokukac

    nagyúr

    válasz ArchElf #179 üzenetére

    őőő hagytam én ott egy egyenlegező tételt, ''a maradék'' megnevezéssel...
    egyébként én nem vagyok benne biztos, hogy van annyi egészséges hadköteles korú, nem túlsúlyos férfi ebben az országban.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • yurop

    csendes tag

    válasz ArchElf #177 üzenetére

    Nőket gyerekeket az első vonalba golyófogónak, nagymami az utánpótlásba és máris megvan a 3 milka...

    Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

  • Cruz

    aktív tag

    Szerintem körülbelül 500e hadrafogható férfiember (civil, max sorkatonai szolgálat) van ma Mo-n (20 és 40 között, meg tudja különböztetni a bal és jobb kezét, képes önerőből felmenni a 4. em-re). De mernék arra tenni egyet hogy szerény hazánk nem tudna mindegyikőjük(ünk) kezébe puskát adni, ha szükség lenne rá. Pláne mert az 30 millió lőszert is jelent, ami kb 2 percnyi harcra elég. (bár a lőszer a kisebb probléma, honnan kerítünk annyi AK-t).
    Tudom: kapában és kaszában jók vagyunk...

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • yurop

    csendes tag

    Biciklis gyors hadtest :))

    Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

  • Cruz

    aktív tag

    válasz yurop #183 üzenetére

    Elképzelem...
    farmer, póló, sportcipő, robog a mezőn keresztül 500e nemzetiszínű szalagos magyar honvédő a mezőn, majd egyéni vérmérséklettől függően ki legázolja az ellenséges bakát/tankot/ágyút, ki a bringát vágja hozzájuk...
    :D

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Cruz #184 üzenetére

    Lányi Zsolt megmondta : egy magyar katona szuronnyal többet ér, mint tíz amerikai rakétavetővel....

    :DD

    [Szerkesztve]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Cruz

    aktív tag

    válasz fokukac #185 üzenetére

    :DD

    Hát ezt jól megmondta...
    :D

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • yurop

    csendes tag

    válasz fokukac #185 üzenetére

    lehet, de én mégis gyorsan átállnék az amcsikhoz...

    Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

  • Cruz

    aktív tag

    válasz yurop #187 üzenetére

    Én a helyedben besz@rnék, amikor majd támadásban látod a biciklis-szuronyos magyar gyorshadtestet (még akkor is szövetséges lennél)...
    :)

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Cruz #186 üzenetére

    Az ezt megelőző négy évben ő volt a honvédelmi bizottság elnöke. Igazi jó kis megmondós kisgazda... :))

    Jelenleg Budapest, V. kerületének örmény (!) kisebbségi önkormányzati képviselője.

    [Szerkesztve]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • yurop

    csendes tag

    válasz Cruz #188 üzenetére

    Az amerikaiak legtöbbször már csak monitoron látják az ellenfelet, a többit a távirányítású cuccaik elintézik...

    Az iraki háborúban az amerikaiak kijelentették, hogy nem fair, amit az irakiak csinálnak ti.: bevonulnak a városokba és ott vívnak utcaharcot, csak azt nem tették hozzá , hogy a tüzérségük hatótávolsága kb 4km-rel (min.) nagyobb, mint az iraki tüzérségé szóval ez sem túlzottan fair...

    Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

  • Cruz

    aktív tag

    válasz yurop #190 üzenetére

    Az érem másik oldlala. A gerillataktikával megint nem tudnak mit kezdeni az elektronikai fölény ellenére. Ezt pedig már párszor megtanulhatták volna. Távolról nem lehet háborút nyerni. Mindenképpen kell a katona, mert egy országnak minden egyes négyzetcentimére nem lehet bombát dobni.

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • ch.peter

    aktív tag

    válasz heihachi #158 üzenetére

    Olvasgattam a témát, nem igazán akartam beleírni, de ezt már nem hagyhattam szó nélkül:

    //idézet ON
    Én maximálisan egyet értek az USA val, és nem azért mert azt sugallják, hanem mert így gondolom: ki kell írtani minden terroristát, és mindenkit, aki támogatja, hogy végre béke lehessen.
    //idézet OFF

    (ha túl durva ide, akkor egy erre járó moderátor kigyakja)

    Mondd. Te a szüzességért b@sznál?????
    Mert kb ilyen dolog harcolni a békéért.
    Valakinek még az aláírásában is benne van itt a PH!-n

    Vagy ha ez nem rémlik, akkor ilyen közhelyek, mint az erőszak erőszakot szül, és társai? Nem dereng valami?
    Utálom a szélsőségeseket! Akasszuk fel mindet!
    Érted mire célzok ezzel?

  • fokukac

    nagyúr

    válasz ch.peter #192 üzenetére

    a szüzességnek nincs értelme, a békének meg van...

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Cruz

    aktív tag

    válasz fokukac #193 üzenetére

    A szüzességnek is van értelme csak egy bizonyos kor után egyre kevesebb.
    :))

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • ch.peter

    aktív tag

    válasz fokukac #193 üzenetére

    A szüzesség ugyanúgy célként jelenik meg ebben a mondatban, mint a háborúzással elérendő béke, és a kettő ellentmondásosságára kívántam rávilágítani (háború <--> béke , kufircolás <--> szüzesség).

  • WN31RD

    addikt

    válasz ch.peter #192 üzenetére

    ''Mondd. Te a szüzességért b@sznál?????
    Mert kb ilyen dolog harcolni a békéért.
    ''
    Ez így, ilyen formában, hülyeség. A szexuális aktus garantáltan megszünteti a ''szüzesség'' állapotát (bármit is nevezzünk annak), míg a háborúzás ugyan általában nem a béke irányába tereli a dolgokat, de ez korántsem mindig ennyire egyértelmű. Elképzelhető ugyanis olyan helyzet, amikor a rövid távú békét ésszerű feladni a hosszabb távú béke reményében.
    Természetesen igazad van abban, hogy általában ''az erőszak erőszakot szül'', és igyekezni kellene békés módon megoldani a konfliktusokat... Sokkal inkább törekedni kellene erre (akár komoly, előnytelen kompromisszumok árán is), mint az általában történik. De a fenti (egyébként sokfelé ismételt) fordulat egyszerű demagógia. Jól hangzik, ''van benne valami'' (tényleg van), csak éppen nem igaz.

    [Szerkesztve]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • yurop

    csendes tag

    Én amikor elgondolkodok a világ dolgain ill problémái megoldásán mindig arra jukadok ki, hogy az ember túl tökéletlen a megoldáshoz... a közelkeleti béke megteremtéséhez már valami totális megvilágosodás, valami felsőbb értelem kellene... persze én ateista vagyok :DDD Ha más nem előbb utúbb csak kiirtják egymást (remélhetőleg nem velünk együtt)

    Doom3warez-t bannoltam, igaz nem volt még hozzászólása, de erős a gyanúm, hogy készült valamire.. Bash (mod)

  • fokukac

    nagyúr

    válasz WN31RD #196 üzenetére

    a békességért szüzességet elvenni... az már egy jobb hasonlat... :)

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • ch.peter

    aktív tag

    válasz WN31RD #196 üzenetére

    2 példát mondj légyszíves, az elmúlt 100 évből, amikor egy befejezett háború békét és megnyugvást hozott, és nem hagyott hátra még nagyobb utálatot.
    Ahol nem kellett békefenntartókat otthagyni, hogy ne essenek újra egymásnak.

    ''A szexuális aktus garantáltan megszünteti a ''szüzesség'' állapotát''
    míg a háború (szerintem teljesen egyértelműen) megszünteti a béke állapotát.
    Tehát miért is hülyeség?

    Különösképp igaz ez az itt felhozott
    Irak - usa
    meccsre, ahol egy
    (bevallottan az usa titkosszolgálatának segítségével hatalomra juttatott)
    vezető leváltásának szándékával sodortak háborúba egy egész országot, gyilkoltak meg közvetve milliónyi embert, és még mennyit fog megölni a radioaktív homok, ami még a sivatagi vihar idején kilőtt urántartalmú lövedékek környékéről jön.

    Ugyanis az emberbarát és békepárti amerika a nemzetközi joggal ellenkezve, azt sem engedte meg az Irakiaknak, hogy eltakarítsák a szétlőtt roncsokat, úgyhogy azok most szépen sugároznak, a szél pedig széthordja a sugárzóvá vált homokot.
    ''Öröm'' lesz nézni, amikor az Irakból hazatérő, ''békéért háborúzó hősök'' kopaszon 40 kilósan fognak haldokolni. Mert a homok az nem válogat, annak mindegy, hogy terrorista, békeharcos (hülye egy szó), vagy ártatlan civil. Irakban az elmúlt 10 évben iszonyatos módon megnőtt a rák / veleszületett rendellenességek miatti halálozás

    Könnyű más p*csével verni a csalánt :(((

    Valóban úgy gondolod, hogy ésszerű megoldás volt azt mondani:
    Figyu gyerekek, lőjünk ki 10.000 rakétát 3 nap alatt Irakra (az első 3 nap statisztikája), bombázzunk le mindent amit látunk, mert ez megoldja a helyzetet, és beköszönt a világbéke?
    Valaki még ugyanígy gondolhatta, de ''szerencsére'' ráfaragott, és mostmár azok is utálják Irakban az amerikaiakat, akik eddig örömmel fogadták/elfogadták jelenlétüket.

    Esetleg ésszerű lenne Észak-Koreával csapni egy kis háborút?
    Mert bizony, ha ott megbukna a kommunista vezetés, az valószinűleg nagy áldás lenne annak a szerencsétlen országnak. Csakhogy É-Korea _valóban_ rendelkezik tömegpusztító fegyverekkel, és használni is merné őket.

    Kérlek mondj egy olyan állapotot, amikor béke van, de célszerűbb felcserélni ezt az áldatlan állapotot, egy kis békítő háborúra.
    Egy olyat, ami miatt nem sajnálnád feláldozni a szeretteidet, úgy hogy te magad túléled őket.

  • WN31RD

    addikt

    válasz ch.peter #199 üzenetére

    ''Valóban úgy gondolod, hogy ésszerű megoldás volt azt mondani: [...]''
    Írtam én ilyet?
    Na ugye.
    Akkor nem értem, hogy mi bajod van. :F

    Nem fogok konkrét példákat keresni egy olyan szöveg miatt, ami már az első logikai ellenőrzésen is megbukott:
    1. szüzesség: csak egyszer lehet vége ennek az állapotnak (az idióta operációkat most hanyagoljuk), és nincs többféle szüzesség
    2. béke: akárhányszor vége lehet, és újrakezdődhet, és lényegileg különböző fajtái vannak (lehet egész jó időszak, vagy lehet alig elviselhető diktatúra)
    3. szexuális aktus: garantáltan és visszavonhatatlanul megszünteti a szüzesség állapotát
    4. háború: megszünteti a békét itt és most, de ettől még akármi lehet később
    Tehát az analógia rossz, félrevezető, szélesebb közönség előtt előadva demagógiának minősül.

    Ha a háborúskodás ellen emelsz szót, tedd. Még az is lehet, hogy támogatnálak (sok esetben biztosan). De ettől még nem hunyok szemet a szerintem tisztességtelen csúsztatások fölött.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák