Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #39 üzenetére

    83as. és ebben az évben kezdtek el engem zargatni kőkeményen..
    eddig nem is érdekeltem őket. és most :(
    ha nem találnak meg akkor nem is fognak zargatni téged :)

    még egy kérdés inkább Egontól: ha van iskola látogatottságom, de már egy ilyenre kértem halasztást ami 1hónap múlva jár le. de a sulitól kérek még, hogy hosszabbítsák meg. ha lehet. akkor megadják a katonaságnál a halasztást?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #71 üzenetére

    Szerintem azért van némi különbség a között, hogy az USA kijelenti, hogy meg fogja támadni irakot, és kb két hónap múlva meg is teszi, meg a között, hogy valaki felrobbant egy vonatot, vagy egy irodaházat. Ha a terroristák is bejelentenék előre, hogy két hónap múlva felrobbantjuk a (pl.) Keletit, akkor járnának el korrektül. Ok, mindenki hasznája a saját módszerét, de használja KORREKTÜL!
    Valamint azt se feledjük, hogy nem csak rombolnak a katonák Irakban (meg máshol), hanem segítenek is. Csak ott ezt nem fogják fel, mert buták, mint a zokni.

    Egyébként érdemes TV-t nézni, sok mindent meg lehet belőle tudni:
    Túszul ejtettek Kínaiakat. Aztán amikor kiderült, hogy Kínai katona nincs irakban, Kína elengedte Irak államadóságának jó részét, Kína jelentősen részt vesz az újjáépítésben, akkor elengedték Őket. A baj az, hogy sík hülyék, foggalmuk sincs, mit miért tesznek, és mik az arányok, ezért terroristák.

    Még annyit: Ha valaki katonaként meghal, az OK. Ha valaki meghal háborúban, az nem annyira OK, de végül is ezért háború. Ha valaki meghal reggel 8 óra 37 perckor a munkahelyén, mert rázuhan a felső szint, az egyáltalán nem OK.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • xcbiker

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #83 üzenetére

    ''Ezek utan ha valaki csodalkozik, hogy en annak orulok, amikor azt mondjak a hirekben, hogy ma is meghalt par amerikai katona, igy jart...amig ott vannak,ahol nem kene lenniuk, es azt csinaljak amit...addig sajna ilyennek kell''

    Tudod az a szopás ebben, hogy minderő ''fent'' döntenek és a katona issza meg a levét.

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #83 üzenetére

    AZ ILYENEK, MINT TE TEREMTIK MEG A HATTERET AZ ILYEN RENDSZEREKNEK.
    Erre a logikus válasz az, hogy az ilyen emberek, mint Te teremik meg a hátterét a terrorizmusnak. Akkor ez így egál? :)

    Nem akarlak meggyőzni, és nem is tudlak, Te se akarsz, Te se tudsz.
    De remélem belátod, hogy van különbség aközött, hogy ha valamire fel lehet készülni, meg ha valamire nem.
    Az x száz/ezer/millió gyerek/ember/asszony/terrorista élete megmenthető lett volna, egy embernek sem kellett volna meghalnia. Annak az élete nem, aki a pályaudvaron álldogált, vagy a WTC-ben dolgozott.

    Egyébként ha az jó volt, ami eddig Irakban volt (igaz, diktatúra, de rend, fegyelem)
    akkor Én sajnálom az ott élő embereket. Irak a föld egyik leggazdagabb országa lehetne, ha tudnának bánni azzal, amilyük van. De nem tudnak, mert ilyen a felfogásuk, mint Neked (ne haragudj ). Fegyverkeznek, kötekednek, ellenállnak mindennek, ami van. Szadám sem tetszett, Amerika sem tetszik, semmi nem tetszik. Annyi olajból, ami ott van, minden egyes homokszemet gyémántra lehettt volna már cserélni - ha nem fegyverekre költöttek volna, meg Száddámra. Ezek után megnyílik erre a lehetőség, reméljük tudnak vele élni!

    Szerintem dobjuk a témát, úgyis elég OFF jellegű.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • Latissimus Dorsi

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #90 üzenetére

    off
    Képviseleti demokrácia van, nem demokrácia, úgyhogy kimerül ott a fenenagy demokrataság, hogy megválasztod őket. Meg esetleg ha van 1 népszavazás, és megkérdezik a véleményedet.
    on

    MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #93 üzenetére

    Látod, ez a terrorizmus.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • tildy

    nagyúr

    válasz -=Sawtooth=- #120 üzenetére

    És erre volt ugye válasz, hogy terroristával nem kötnek egyezséget?:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • fokukac

    nagyúr

    válasz -=Sawtooth=- #120 üzenetére

    ezt hogy hány zsidó nem ment be dolgozni, ezt a dumát talán hagyjuk...
    bár elhiszem, hogy Csurka nevezetű drámaírónknak nagyon pontos információi vannak a new york - tel aviv tengely újabb összeesküvéséről, de azt hiszem, őt nem nem szabad komolyan venni.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #127 üzenetére

    Bocs, öcsém, de azt hiszem én kultúráltan fejtettem ki a véleményem, ami
    rólad nem elmondható! Röhögni fogsz, de van arab barátom is, mert az
    embereket én EGYENKÉNT ítélem meg és nem onnan, hogy hogy
    honnan jött, milyen a bőrszíne stb. A terrorizmust viszont elítélem és
    nem is érdekel mi az indok rá, mert nem lehet rá indok! (mindenfajta
    terrorizmust!) Ja, és akkor szerinted 1 mrd terrorista él a földön?
    Azért remélem ennyire nem sz*r a helyzet...

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #131 üzenetére

    Ezt igen félreértelmezted! Úgy értettem, hogy a vallási fanatikus terroristák
    (pontosabban vezetőik, mert ők csak eszközök) törekednek vallási
    globalizációra! (Sajnálom, ha félreérthető voltam!) Végig róluk beszéltem.
    Az olyan embereket, akik tiszteletben tartják mások vallását ill. azt, hogy
    ateisták, semmiképpen nem bántanám, illetve skatulyáznám be legyen az
    iszlám, zsidó, keresztény vagy bármi. Más szóval, soha nem szóltam meg
    senki vallását, ha ő tiszteletben tartotta, hogy én nem vagyok vallásos.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #120 üzenetére

    Elgondolkodtam: szerintem ha háborúban meghal x katona, vagy y civil, az nem egyenrangú azzal, mintha békeidőben, mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül felrobbantanak ezt-azt. Ha választanom kéne, hogy háborúban haljak meg lövöldözés közben, vagy a felrobbanó kettes metrón, akkor az elsőt választanám.

    Azért nem értem a hozzáállásotokat (nem csak a Tiédet), mert ha a terrorsiták módszerei korrektek, vagy nem korrektek, de elfogadhatóak, akkor az USA-é miért nem? Csak azért kell utálni, mert nagyhatalom? Mert erősebb, mint bárki más? Mert több embere van? Ha Ők is felrobbantgatnák magukat, sokszáz ártatlannal a buszokon, az jobb lenne?

    És azok az emberek, akik örülnek az amerikaiaknak irakban? Ők vannak egyenlőre többen...

    ''De mi Isten akaratából tovább harcolunk ellenük...'' ezért nem lesz soha vége.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • Latissimus Dorsi

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #136 üzenetére

    Ha terrorizmust, mint védekezési módszert elfogadhatónak tartod az eléggé szomorú. Ha ezek a szerinted szabadságharcosok, katonai, nem pedig civil célpontokat támadnának akkor rendben is lenne a nagy honvédő háború elmélet, de sajnos nem így van, Szándékosan a polgári lakosság megfélelítése a cél. Ez pedig nem elfogadható! Repüljenek bele mondjuk az Edwards légibázis irányítótornyába, az oké, de civil épületekbe?

    MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #136 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy az USA féle ''eljárásrend'' váltja ki ezt az emberekből, tehát a tyúk-tojás ellentétet megoldottuk.
    Abban is egyetértünk, hogy joguk van védekezni, tehát nem vitatom, hogyha valaki megüt, akkor visszaütök, ez is rendben van.

    A probémám az, hogy a terroristák szándékosn a civileket írtják, míg az USA nem szándékosan írtja őket. Persze ha meghal valakinek a szerette, akkor ez szinte mindegy, de maga az elv az amerikaiknál efogadható, míg a terroristáknál nem (számomra). Ha a terroristák is katonai célpontokat támadnának, akkor megérteném, és elfogadnám. De nem, Ők a civileket likvidálják célzottan. Ezt senki nem engedheti meg magának, még az USA és Izrael sem.

    Hogy honnan veszem, azt, hogy többen örülnek, mint ahányan nem? Hát onnan, hogy nézek TV-t, olvasom a netet, csakúgy mint Te (gondolom). Hogy Te mit tekintesz hiteles hírforrásnak Én mit tekintek annak, az nyilván különbözik. De mindenesetre a most ellenálló néhányezer milicistát ne tekintsük már többségnek...

    Igazi mi? :)


    És még valamit. Igazad van, nem küld az USA sem távratot. De bejelentette, hogy meg fogja támadni Irakot, méghozzá jó előre. Volt idő felkészülni, csapatokat felfegyverezni, összevonni, beásni magukat, megszervezni a védelmet. Egy hónappal a háború előtt, már mindenki tisztában volt vele, csupán ''terrorista barátaink'' nem?
    Persze ez nem ok vagy indok a civilek halálára, de ha esetleg nem a fontos katonai építmnyek köré csoportosították volna szándékosan a civileket, akkor ez megelőzhető lett volna! Azoknak a civileknek a nagy részét FELÁLDOZTÁK!

    [Szerkesztve]

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • Latissimus Dorsi

    senior tag

    válasz -=Sawtooth=- #139 üzenetére

    Ha nem kivánsz vitatkozni mások véleményével az a te bajod. Én sajnos túl sok helyről (baloldali TV-k, rádiók) informálódom ahoz, hogy egysíkú legyen a véleményem a dolgokról:)

    Sajnálom ha úgy véled, hogy a polgári lakosság célirányos irtását (hívhatjuk terrorizmusnak?) összefüggésbe lehet hozni a pártpolitikával. Az hogy melyik oldallal szimpatizálok annak semmi köze ahoz, hogy miként ítélem meg ezt a kérdést. Azt meg hogy én az amerikai - izraeli oldalt védeném nem tudom honnan veszed. Az amcsi háborús (gazdasági) taktikáról szóló hozzászólásomat nem tudom olvastad-e (#114) Szóval ennek tükrében nem hiszem, hogy vádolhatnál ilyesmivel:)

    Miután megkaptam tőled a beosztásomat (liberálbolsevik, kommunista), szeretném megkérdezni tőled, ha ilyen könnyen osztogatod ezeket a jelzőket, te milyen csoporthoz oldalhoz sorolod magad, mivel eddig nem derült ki:) Azt már visszautasítottad, hogy a fideszhez húznál, meg azt is, hogy csurkához. Tehát igazán érdekelne, hogy melyik ideológia áll hozzád a legközelebb. Netán mindenfajta ideológiától mentes, szabad és független gondolkodó vagy?

    ui.: Remélem nem baj, hogy mertem írni ide:))

    MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

  • WN31RD

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #139 üzenetére

    ''egyre tobb van beloletek az a baj...''
    ''hanynom kell attol, hogy ilyen emberekkel,es ilyen velemenyekkel kell egy tarsadalomban elnem.''
    Ezek aztán az erkölcsi magaslatok...! :U :C

    (Le akartam még írni a véleményemet a korábbi néhány hozzászólásod kapcsán, de inkább mégsem. Hülyékkel igyekszek nem vitatkozni.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Vertic

    aktív tag

    válasz -=Sawtooth=- #144 üzenetére

    (((elképesztő vagy. mindenhol osztod az észt, de neked senki ne mondjon semmit ha mást gondol, mert úgyse lehet rád hatni, mindenki birka (mszps, kommunista, usa-, izrael-szimpatizáns, stb.), ha mást mond mint te... azt nem tudom, mi a ráknak írsz bárhova bármit is, ha nem vagy hajlandó vitatkozni, csak dogmatikus kinyilatkoztatásokat teszel, aztán ha vki nem ért egyet, akkor az degenerált, és hánysz tőle. akkor inkább tartsd meg magadnak - miért kellene, hogy bárki elgondolkodjon azon, amit írsz, ha te sem vagy hajlandó befogadni semmit? komolyan sajnállak, elég szar életed lehet, állandóan hülyékkel vagy körülvéve...)))

    magyarázod, hogy a terroristák nem terroristák. ettől még azok maradnak, tökmindegy minek hívod őket, a ''terrorista'' fogalmat maradéktalanul kimeríti, aki a fegyvertelen polgári lakosságot irtja (és ők is a célpontok, nem csak belekerülnek a szórásba). Kreálhatsz rá új megnevezést, de semmi értelme.
    Ennek pedig semmi köze ahhoz, hogy milyen undorítónak tartom az usa külpolitikáját. Semmi nem jogosít fel ilyen tettekre senkit. amit az usa csinál ugyanolyan gusztustalan, de ettől az arab vallási fanatikusok nem lesznek ám jobbak egy picit sem!

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • mikoljan

    tag

    válasz -=Sawtooth=- #140 üzenetére

    Hello!

    Szépen eltértünk a topic főszáljától. Türelmesen végig olvastam a mellékszálat is (USA, terrorizmus stb.).

    Nem is akartam beleszólni, de mégis kénytelen vagyok a hozzászólásaid miatt, amikből egyértelműen érződik az gyűlölet, a nagyképűség, a lekicsinylés. Másrészt felháborítónak tartom, hogy fórumozó társaidat különböző jelzőkkel illeted.

    Valóban nem kellett volna meghalnia annyi embernek sem Irakban, sem az WTC elleni merényletben, sem Spanyolországban. Teljesen mindegy mennyi ember halt meg, már egy ember halála is elszomorító.
    Nem tagadom, elítélem az USA tevékenységét, de elítélem a terrorizmust is!

    ''izraelnek meg mihez van joga azt hagyjuk. mert szereny velemenyem szerint meg leteznie sem szabadna''
    Bármilyen vallási és párt hovatartozástól függetlenül mondom, a fenti mondatoddal saját magadat is egy szintre helyezted az USA-val, és a terrorakciót végrehajtó csoportokkal.



    [Szerkesztve]

    - - - We Enter Into The Future - - -

  • Vertic

    aktív tag

    válasz -=Sawtooth=- #152 üzenetére

    ''hol van erre vmi hivatalos definicio?''

    idegen szavak szótára szerint:

    terrorista lat I. 1. politikai célokból rémtetteket (gyilkosság, bombamerénylet stb.) elkövető személy 2. átv erőszakoskodó, a megfélemlítés eszközeivel élő személy II. a terrorizmuson alapuló, rá jellemző

    azert nagy kulonbseg van az ok es az okozat kozott. de talan ez sem eleg ervnek es jo hogy te egy mondattal elintezed, hogy aki arab vallasi fanatikus az terrorista, vagy ha terrorista,akkor vallasi fanatikus....vagy nem ertem. jaa lehet ha arab,akkor vallasi fanatakus es terrorista? ez a pontos definicio a terroristara?

    szerintem emberek megölésére nincsen mentség. bármely részről. :(
    rosszul fogalmaztam, igaz. az arab vallási fanatikus mögül lemaradt a terrorista jelző. valóban nem minden vallási fanatikus terrorista, nem mindegyikük arab, nem minden arab vallási fanatikus, és nem minden arab terrorista, és nem minden terrorista arab. huhh, remélem mindent lefedtem :DDD

    ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan.
    tényleg nem, és nem is mondom ezt. viszont megpróbálom elkerülni, hogy másokat sértegessek, amennyire lehet, és szeretném, ha te is megpróbálnád ezt, mivel úgy sokkal előrébb lehet jutni szerintem. a flameben elveszik a lényeg, és nem jó senkinek.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #140 üzenetére

    Az a baj Veled, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye a Tiéddel, akkor azt teljesen leírod, összehordassz általad nem ismert emberekről mindenféle f@szságot, amikről tulajdonképpen fogalmad sincs.

    ''ezt is akarja elerni a hatalom a median keresztul. hogy mindenki ilyen birkamodon gondolkodjon'',''belegondolsz te 1 percig is mirol beszelsz??? '',''tudod az a kulonbseg, hogy te a hirekben elmondott es az arra hajazo ideologiakat fujod tovabb. amit leirtak, mondtak ugy van. kesz'',''tudod az a kulonbseg, hogy te a hirekben elmondott es az arra hajazo ideologiakat fujod tovabb. amit leirtak, mondtak ugy van. kesz''

    Amiket itt írsz, az már nem vélemény, pusztán sértegetés. Megsértettelek, hogy a kis kebelbarát terroristáiddal nem tudok egyetérteni, Te meg ilyen módon válaszolsz?

    Nekem is hánynom kell attól, ahogy Te gondolkodsz, és viselkedsz (akár csak itt a fórumon is), mégsem írom, hogy ilyen-meg olyan ember vagy, mert nem ismerlek.

    Amiket írsz, azok közhelyek, egyáltalán nem látom bennük egy félperci gondolkodás eredményét sem. Amiket írsz, mindent olvastam, láttam már valahol, mint vélemény - szóval hiába futtatod magad, hogy mekkora gondolkodó vagy.

    Szóval nem vitatkozom Veled tovább, mert NEM LEHET, sértegetéssel meg fölösleges szennyezni a topicot.

    Én maximálisan egyet értek az USA val, és nem azért mert azt sugallják, hanem mert így gondolom: ki kell írtani minden terroristát, és mindenkit, aki támogatja, hogy végre béke lehessen.

    (ui: Írd még le nyugodtan a sértegetéseidet válaszul.)

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • heihachi

    addikt

    válasz -=Sawtooth=- #144 üzenetére

    Hát példáidat inkább hagyjuk. Számold össze, hányszor írtad le szegény iraki gyerekeket, akik az embargómiatt meghaltak. Ugyan már...

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

Új hozzászólás Aktív témák