Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz amargo #38 üzenetére

    szal csepeli vagy. mikori szuletesu? en 78 es meg nem voltam :D eccer voltam sorozason 98ban,de akkor fosulira jartam,es csak bementem,mutattam egy papirt es jottem is.
    azert kerdem, mert ha most is visznek meg 78asokat, akkor nem remenykedhetek abban, hogy elkeveredett a kartonom.
    na mind1...engem el nem visznek az tuti :D

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    remelem. mert utoljara 2 eve hallottam,hogy csepelen elvittek 78as figurakat :D

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz _az #59 üzenetére

    'manapság a terrorizmus az ellenség'

    ki mondta ezt? kinek az ellensege? ki a terrorista? ki mondja ezt meg?
    szerintem bush,saron,usa,izrael stb a terrorista...
    az eroszak eroszakot szul

    ne gondolja senki, hogy ezek a terroristaknak nevezett vkik, jokedvukben csinaljak ezt. ez mar csak valasz valamire...

    es a terrorizmus ellen nem is tud megvedeni semmi es senki. csak mi magunkat, hogy teszunk arrol, hogy az altalunk valasztott vezetok/mukodtetett vilag nem okoz olyan dolgokat a vilagban, ami masokbol ilyen reakciot valtana ki.

    csak a mediaban a hatalom parancsara mutatjak be ugy, hogy ez egyoldalu dolog...pedig altalanos iskolaban fizika oran megtanitjak, hogy akcio-reakcio.
    a terrorizmus ellen nem lehet harcolni, nem lehet megszuntetni. lehet tenni, hogy megszunjon a kivalto oka.

    eleg csak az iraki es a palesztin kerdesre gondolni. teljes joggal tesznek meg kepessegeikhez es lehetosegeikhez merten BARMIT, hogy a megszallokat eluzzek. aki ezt nem igy latja, az hogy szamol el pl 56-tal? .
    azert mert csak a WTC aldozatok, meg a spanyol palyaudvar halottjai mennek a nyugati mediakban, attol meg ennek a tobbszoroset gyilkoljak meg a 'nyugat ' neveben. de azokert nem sir itt ugye senki, meg csak nem is beszelunk roluk. ha igen, akkor is csak ilyeneket, mint pl madeleine albright usa exkulugyminisztere: az 1millio iraki gyerek halala moralisan megmagyarazhato azzal, hogy az embargo celja szaddam husszein hatalmanak megtorese
    hmm mibol gondolja barki is, hogy akkor a masik oldalon ez a par ezer aldozat moralisan nem magyarazhato?

    de milyen vilag az ahol ilyenekrol beszelnek, hogy moralisan megmagyarazhato akar 1 ember halala is...

    szal ha a tvben azt mondjak valakire terrorista, az kb annyit jelent ma, hogy szabadsagharcos :D lazado.
    che, castro, garibaldi, kossuth, spartacus ezek ma mind terroristanak szamitananak....

    ne nezz annyi tv-t

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz heihachi #79 üzenetére

    oda is ok nelkul mentek :D
    ez a mostani helyzet jobb, mint szaddam idejeben?????

    ki hiszi ezt? lehet diktatura volt...DE REND!!! nem halt meg hetente tobb szaz iraki...aztan csak egy valvonas amerikai reszrol....moralisan megmagyarazhato.
    mint az a magyar hulyegyerek...meg o a hibas, hogy lelottek

    usa nem jelentette ki hogy 2 honap mulva megtamadja irakot. hazug tenyekre hivatkozva egy szuveren orszagot tamadott meg, mindenfele nemzetkozi jogi norma felrugasa mellett. en meg nem itelem el sem a WTC merenyletet, sem a palyaudvar felrobbantasat. ha egy kulfoldi hatalom magyraorszagot megszallna, es fegyverek,hadsereg,valasztott szuveren vezetok hijjan, en is beszivarognek az ellenseges orszagba, hogy a LEHETOSEGEIMHEZ ES KEPESSEGEIMHEZ MERTEN TEGYEK ELLENE VMIT.

    ki es mi alapjan donti el, hogy a palyaudvar felrobbantsa szornyuseg...es az 1 ev alatt megolt 11ezer iraki civil MORALISAN MEGMAGYARAZHATO ALDOZAT A SZABADSAG OLTARAN.
    AZ ILYENEK, MINT TE TEREMTIK MEG A HATTERET AZ ILYEN RENDSZEREKNEK.
    A terroristak gondolkodasa nagyon is logikus. vegyuk a palesztinokat. sajat orszagukat elloptak,megszalltak,eluldoztek oket. Se szuveren iranyitas, se sajat hadsereg, se igazi fegyverek. izrael ezzel szemben evi 4-5milliard dollart kap fegyverekben es fegyverkezesre a tobbi amerikai segely mellett. en nem tudok egy palesztin ongyilkos merenylot sem elitelni. egy nyiltan naci, fasiszta militans megszallo ero ellen probalnak harcolni, es nem feladni magukat. ha nekik is lennenek tankjaik, f16osaik, vegyi es biologiai fegyvereik, 300!!! nukleris robbano tolte, koztuk H-bomba is...akkor ok se ilyen akciokkal harcolnanak.

    izrael sosem szamolt el tomegpusztito fegyvereivel. oket meg sem tamadjak meg, nincsenek szankciok...semmi. sokkal nagyobb veszelyt jelent a vilagbekere, mint az osszes iszlam orszag egyutt...amit tukroz egy EU-s kozvelemenykutatas is, mi szerint az europaiak 59%a gondolja ugy, hogy izrael a legveszelyesebb a vilagbekere.

    lehetne meg 1000 ervet felhozni, de a birkaknak mind1 :D az uy nevezett terroristak ugyanazt csinaljak, amit a amerika. amerika is a civil lakossag szenvedesein keresztul probalja elmozditani a helyi hatalmat altalaban. a terroristak is erre jatszanak. azokat a birkakat kell felelembe taszitani, akik megteremtik a gazdasagi es jogi alapjat egy ilyen rendszernek....

    es mielott meg felreertene valaki, en nem orulok a 'terrorakcioknak' es en iz biztos nagyon odalennek, ha az en hozzatartozom halt volna meg vmelyikben, DE akkor milyen alapon relativizalja barki is barkinek a halalat. annak az 1 millio iraki gyereknek a halal, akik az embargo miatt haltak meg 91-2002 kozott, az moralisan megmagyarazhato, a 2000 WTC meg a 200 palyaudvari aldozat meg szornyuseg. furcsa vilagszemleletet tukroz. es amig nem teszunk mi, hogy az altalunk krealt vilag, valasztott vezetok a MI nevunkben ne tehessenek ilyet senkivel, a MI gazdasagi,biztonsagi erdekeinkre hivatkozva, addig majd a masik oldalon tonkretett, megnyomoritott milliok meg fognak tenni MINDENT, hogy rabirjanak.
    JA, hogy ez nem vezet sehova? nem hat. eroszak eroszakot szul. de amig ilyen a helyzet, mint most...en az igazsag oldalan allok...es amig a nyugati hatalmak a mi nevunkben ezt teszik, ne is varjunk mast...es addig nem tudok elitelni 1 'terrorakcionak' minositett tettet sem. inkabb gondoljatok bele MIT TEHETTEK NEPEKKEL, EMBEREKKEL, HOGY ILYEN REAKCIOT VALTANAK KI BELOLUK?

    1-2 adalek. a nagy sivatagi vihar ahogy tortent : a hatter megallapodasok eredmenyekent 91ben az iraki hadsereg megkezdte a kivonulast kuwaitbol. EZUTAN INDULT A TAMADAS. 10ezer jarmubol allo oszlopot bombaztak szet az amerikaiak az autopalyan. visszavonulo teljes hadsereget. genfi torvenyek ertelmeben ez haborus bun. kit vontak felelossegre? lebombaztak a konvoj elejet es veget az elso hullamban, aztan egesz nap tobb hullam,ban a megrekedt konvojt szarra bombaztak.

    ATALAKITOTT BRADLEY TANKOKKAL TOBB EZER IRAKI KATONAT TEMETTEK BELE ELVE A LOVESZARKOKBA, ES ELINTEZTEK AZZAL, HOGY UGYIS MEGHALTAK VOLNA.

    Ezek utan ha valaki csodalkozik, hogy en annak orulok, amikor azt mondjak a hirekben, hogy ma is meghalt par amerikai katona, igy jart...amig ott vannak,ahol nem kene lenniuk, es azt csinaljak amit...addig sajna ilyennek kell orulni.. :DD
    ha mar relativizaljuk az emberek halalt, a masik oldal vagy akar EN miert ne tehetnem? ugye milyen szornyuen hangzik?
    nna reszemrol ennyit a kerdesrol. asszem ebbol kb minenki leszurheti en, hogy latom ezt a kerdest. aki szerint ez nem helyes, az tartsa meg a velemenyet :DD az enyemet ugysem tudja/lehet megvaltoztatni.

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz fokukac #80 üzenetére

    off
    de akko ma nem lenne mszp. nem lennenek budos kommunistak se liberalbolsevikok :D
    lendvai,horn,kovacs nem lennenek senkik :D mi lenne igy veled ? :DD

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Damage #53 üzenetére

    mnem nem. rendorok visznek el a sorozasra, ha nem mesz. haveromert is jottek :D azert jobb egyedul menni, mint diszkiserettel :D

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz xcbiker #88 üzenetére

    amerikaban nem kotelezo katonanak lenni. lattam par riportot amerikai katonakkal. tobb rokonom is szolgal az amerikai hadseregben....airforce,navy. tudom milyen lelkuletuek ezek az emberek. 'szetlojjuk a kurva arabok segget' es ezzel mindent elmondtam a gondolatvilagukrol. NEM KAR EGYERT SEM. NEM KELL BEVONULNI, ES ILYEN HELYZETBEN MEG KELL TAGADNI A PARANCSOT, VAGY LESZERELNI, AKARMIVEL IS JAR. A GYILKOSSAGRA, EMBEREK TOMEGES IRTASARA,MEGNYOMORITASARA,STB NEM MENTSEG AZ,HOGY VALAKI KATONA.


    'Tudod az a szopás ebben, hogy minderő ''fent'' döntenek és a katona issza meg a levét.'
    olvasdd el megegyszer amit irtam. elvileg demokracia van,nem.? demokracia azt jelenti nepuralom. mi hozzuk a torvenyeket, mi valasztjuk a vezetoket (papiron)
    TANULJUNK MEG DEMOKRATANAK LENNI.

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz heihachi #92 üzenetére

    nem :D teljes tevedesben vagy, de irtam,hagyjuk.
    amiket irsz felhaborito. ha rajtam mulna agyu ele kotnelek, vagy irakba egy olyan hazba zarnalak amibe 1 oran belul tuti becsapodik egy amerikai raketa. haggya

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz heihachi #98 üzenetére

    akkor tehat szerinted is sok millio iraki el amerikai terrorban, meg a sajat hazaban is? :))
    kezded erteni :D asszem :C

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    mitol korrektebbek az usa eszkozei az ugynevezett 'terroristakenal'??? hm heihachi? egy hadiflotta 50ezer emberrel,300repulogeppel, 10000 aldozatot hagyva korrektebb, mint ket szaros torony, 2000 zsiros madarral? pl :D es akkor ne is beszeljunk, arrol, hogy 20000 zsido elfelejtett aznap munkaba menni a WTCbe :DD tok veletlen :)

    olvasdd el ezt!

    ''Ez az üzenet fegyverszüneti ajánlat a Földközi-tengertől északra élő szomszédainknak, válaszul az utóbbi időben körükben tapasztalt kedvező fejleményekre. - A szeptember 11-i és március 11-i események megtorló akciók voltak azért, hogy megértsétek, a biztonság mindenki számára alapvető. Nem fogjuk elfogadni, hogy kisajátítsátok a biztonság igényét...''
    ''Amikor bennünket terroristának, tetteinket pedig terrorcselekménynek nevezitek, tudatában kell lennetek, hogy rátok és tetteitekre ugyanez érvényes. Tetteinkkel az Afganisztánban, Irakban és Palesztinában elkövetett rombolásra és gyilkosságokra válaszoltunk. Elegendő arra az esetre gondolni, amely az egész világot megdöbbentette: az idős, tolószékbe kényszerült Ahmed Jaszin sejk meggyilkolására...''

    ''Bush elnök és környezetének vezető politikusai, a nagy médiaintézmények, az Egyesült Nemzetek Szervezete (...) mind az emberek megtévesztésének és kihasználásának eszközei. Mind halálosan veszélyeztetik a világot, és a legveszélyesebb köztük a cionista lobbi. De mi Isten akaratából tovább harcolunk ellenük...''

    ''Mindezért (...) és emlékeztetve arra, hogy az európai közvélemény többsége fegyverszünetet akar, felhívom az igazakat, különösen a tanultakat, az egyházi embereket, és a kereskedőket, hogy alkossanak egy állandó tanácsot, és így erősítsék az európaiakban ügyünk jogosságának tudatát.

    ''Fegyverszünetet ajánlok (az európaiaknak) azzal az ígérettel, hogy beszüntetjük a támadásokat azok ellen az országok ellen, amelyek felhagynak a mohamedánok elleni támadásokkal és az ügyeikbe való beavatkozással.''

    ''A fegyverszünet akkor lép életbe, amikor az utolsó katona is elhagyja országunkat, és az ajtó ennek az üzenetnek a közzétételétől számított három hónapig nyitva lesz... ''


    lehet gondolkodni ki a korrektebb...


    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz fokukac #122 üzenetére

    ehh :D amerikai forras volt erre. nem csurka :D de erdekes, hogy egybol ez a reakciod kadar elvtars :D mi kozom nekem csurkahoz istenem ? :DDD mindennap meglepsz kukac :)) nem veletlen volt a hazat is fekete es lukas :DDD tisztara mint a lelked :D
    azert abban egyetertunk, hogy feltunoen kevesen haltakmeg ahhoz kepest, hanyan tartozkodnak altalaban bent. stb stb...de erre nalam hitelesebb forrasok is vannak. meg ugye sok egyeb kerdes is van :D de ebbe ne menjunk bele .

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz tildy #121 üzenetére

    jo :D ne kossenek. AZ FELELOS VEZETO, aki nem teszi meg???? ezzel kiteve a lakossagot a fenyegetettsegnek,tamadasoknak. igaza van. semmikozunk hozza. es nekik is joguk van a biztonsaghoz es szabadsaghoz.

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz fokukac #122 üzenetére

    a cionista osszeeskuvesre gondolsz? ez nem osszeeskuves...hanem vmi olyasmi mint a pareto elv :DD es ez nem csurka talalmanya. aki kinyitja a szemet az latja.
    eleg megnezni izrael-tobbi orszag viszonylatat. nekik mindent lehet. kik ezek, hogy 20millioan igaban tarthatnak egy egesz vilagot??

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Lord Myn #126 üzenetére

    te egy pelda vagy a teljesen agymosott, megfertozott agyu birkara :D igen ez valszeg serto volt, de te 1 milliard embert sertettel meg. van egy kis kulonbseg. :C

    biztos arab tanszeken tanitasz :) sok sok arab baratod van, soot a fogorvosod is a terroristanak belyegzett palesztin volt :D

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Lord Myn #129 üzenetére

    csak ideznelek

    'Már ne is haragudj, de szerintem te nem tudsz különbséget tenni, sértett
    emberek és terroristák között. Szóval, szerinted ők csak azt akarják,
    hogy hagyják őket békén, amúgy áldott jó emberek? Aha... gondolom még
    nem voltál arab lakosságú területen... Azért elárulom, hogy az Iszlám
    ugyanolyan vallási globalizációra törekszik, mint a középkorban a
    keresztény egyház! Kis túlzással állíthatom, hogy ugyanott tartanak,
    mint Európa a középkorban...'


    'de szerintem te nem tudsz különbséget tenni, sértett
    emberek és terroristák között. Szóval, szerinted ők csak azt akarják,
    hogy hagyják őket békén, amúgy áldott jó emberek? Aha... gondolom még
    nem voltál arab lakosságú területen..' KONKRETAN ITT TERRORISTANAK TITUALSZ MINDEN ARABOT.

    1 mondattal kesobb,ezt kiterjeszted az iszlamra is. tehat te olvasatodban arabok,iszlamok = terroristak,akik kozepkori szinten elnek,gondolkodnak. ez folyik a mediabol, ezt akarjak az okosok, hogy gondolj. ezert mondtam amit. az, hogy hogyan, az mar tok mind1. a lenyegen nem valtoztat, hogy az vagy ami.
    utana irhatod mar, hogy van arab baratod meg, hogy te egyenkent iteled meg az embereket...ez mar csak frocsoges. kivancsi lennek arab baratod mit szolna ahhoz,amit leirtal. es az amit leirtam, sajna inkabb utal egy tendenciara, a hatalom torekvesere, pontosan amit el szeretnenek erni. hogy igy gondolkodjanak az emberek, mint te. ez pedig nem lenne mas,mint egy agymosott birkatarsadalom.

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz heihachi #134 üzenetére

    na elmagyarazom megegyszer.

    az usa terrorakcioi valtjak ki ezeket az emberekbol.
    az usa sem kuld taviratot, hogy kedves ahmed abdul ma on es meg 400 iraki civil meg fog halni raketa tamadasban.

    MILYEN HABORU?? MIERT KELL HABORU>? ha egy nagyhatalom haborut indit egy kis orszag ellen az korrekt? nincs e joga az adott nepnek barmilyen eszkozzel vedekezni? de bizony van.

    'És azok az emberek, akik örülnek az amerikaiaknak irakban? Ők vannak egyenlőre többen'??? TE HONNAN VESZED EZEKET? Te is egy IGAZI vagy :DD

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Latissimus Dorsi #137 üzenetére

    'Szándékosan a polgári lakosság megfélelítése a cél'

    igy van...de ezt mar kifejtettuk elotte. mas eszkoz nem marad nekik.
    tovabba amerikai,izrael is a lakossagot felelmliti meg. de aki ezzel vitatkozik,azzal nekem semmilyen targyalnivalom nincs :D
    belefaradtam, hogy ilyen emberekkel es ilyen velemenyekkel kell egyutt elni :D

    Az edwards legitorony bazisaba nem tudnanak belerepulni, annyira vedve van.
    Igen a polgari lakossag megfelelmlitese nem elfogadhato...mert ez a polgari lakossag retegeibol 'terrorizmusnak' beleyegzett valaszreakciokat valt ki.
    Nem egy bonyolult kerdes ez...nem azert robbantgatjak fel magukat,veluk egyutt x polgari szeemlyt, mert nekik ez a jo....de mind1
    Mondom...nalatok mar celt ert az agymosas...szal veletek vitatkozni felesleges.

    Latissimus: liberalbolsi vagy, mszp szimpatizans(ne adj isten szdsz az meg roszabb :D) , amerikat-izraelt veded, akik a jogaikert-szbadsagukert harcolnak terroristanak nevezed...eek a dolgok szepen felfuzhetoek egy lancra :D megpedig arra, hogy egy media, es a propaganda altal agymosott vki vagy. aki meg arra sem veszi a faradtsagot, hogy kinyissa a szemet vagy gondolkodjon.

    a kommenista topicbol pont miattad jottem el :D asszem vagy neked kene visszamenni oda, vagy nekem nem irni ide se :D

    egyre tobb van beloletek az a baj...

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz heihachi #138 üzenetére

    ' probémám az, hogy a terroristák szándékosn a civileket írtják, míg az USA nem szándékosan írtja őket'

    ??? nem szandekosan??? olvasdd el mi folyik nedzsefben, faludzsaban mostansag. mit irnak amerikai ujsagirok a sajat hadseregukrol es tetteikrol.

    'de maga az elv az amerikaiknál efogadható, míg a terroristáknál nem (számomra).'
    igen. ezt is akarja elerni a hatalom a median keresztul. hogy mindenki ilyen birkamodon gondolkodjon, mint te. belegondolsz te 1 percig is mirol beszelsz??? :)
    terroristak eleg sok katonai celpontot tamadnak. USS COLE, izraeli katonak, tamaszpontok,konvojok.

    te jottel azzal, hogy ez haboru. haboruban fontos strategia, hogy a masik oldal polgari lakossagat terrorizalva gyengitsuk az ellenfel helyzetet. szonyegbombazasok 2.VH-ban, embargo irak ellen. stb stb.
    sztem egy embargoval 10 ev alatt megolni 1millio gyereket sokkal nagyobb bun, mint valaszul erre felrobbantani az elkoveto orszagban 200 vagy 2000embert. ez a minimum, amit meg kell tennie egy nepnek, ha mar fegyverei, orszaga, hadserege nincs. es itt ilyen orszagokrol beszelunk.

    izraelnek meg mihez van joga azt hagyjuk. mert szereny velemenyem szerint meg leteznie sem szabadna :D

    'Hát onnan, hogy nézek TV-t, olvasom a netet, csakúgy mint Te (gondolom). Hogy Te mit tekintesz hiteles hírforrásnak Én mit tekintek annak, az nyilván különbözik'

    tudod az a kulonbseg, hogy te a hirekben elmondott es az arra hajazo ideologiakat fujod tovabb. amit leirtak, mondtak ugy van. kesz.

    en meg olvasok itt, ott. latok...aztan osszerakom logikusan. nem szorulok arra, hogy vki nekem megmagyarazza,mit miert gondoljak.

    az meg, hogy meg mindig itt vagy leragadava, hogy terroristak nem szolnak elore, meg lakossagot, usa meg bejelenti elore,es nem a lakossagot. emberek halalat relativizalod, es erdekes modon, mindig amerika javara.

    hanynom kell attol, hogy ilyen emberekkel,es ilyen velemenyekkel kell egy tarsadalomban elnem.

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Latissimus Dorsi #141 üzenetére

    nem. torgyan is kivagta magat parszor az ekes szolasaval sok nehez helyzetbol, megse gondolja rola senki, hogy normalis :D

    nem azt mondtam, hogy ez a ketto dolog egymasbol adodik. csupan szepen felfuzhetoek egy ideologia menten. tipikus 'baloldalinak' titualt 'gondolkodo' emberek ideologiaja. sok egyforma jegyet hordozol ezekkel. ennyi. partpolitika is az egyik resze, de most sulyokat ne szamoljunk, se korrelaciot. ok? :DDD

    gondolom azert ha jol belegondolsz te is azt mondod, hogy amennyire ennyi infobol lehet, jol itellek meg :DDD

    tipikus valaszreakcio : te melyik oldalhoz sorolod magad. mert akkor majd egybol keresunk valamit amivel azt lehet tamadni?

    nem tartozom oldalakhoz. a tapasztalataimon, tajekozottsagomon, logikan alapulo sajatos,radikalis velemenyem-vilagnezetem van. nem szorulok arra, hogy oldalakra alljak. nem nyugszom, amig vmit nem ertek. nem elegit ki, annyi amennyit a tv-ben mondanak. amikor az atlag birka mondja: engem nem lehet manipulalni . jaj dehogyisnem...es meg nem is tudjak, milyen pszichologiai es egyebb modszerek vannak erre. pl a legutobb a fal ellen tunteto lelott palesztin. 1-2 helyen elmondjak, hogy 17 eves palesztin gyerekrol van szo. rtlklubbon,atvn,tv2-n,napkelteben nem mondjak,hogy 17eves. palesztin ferfi. stb stb
    es akkor tegyuk melle azt a tenyt, hogy ezek a mediumok, csak ugy mint a vilag mediumainak nagy resze zsido kezben van. ezzel ugye nem mondtam ujat, es nem is hazudtam. MIERT? ha igy van, szerintetek nem hasznalnak fel minden eszkozt a sajat celjaik erdekeben? te nem tenned? :D ...igy megy ez.

    az, hogy itt ott irsz 1-2 dolgot amerika rovasara az nem szamit. te attol, meg melysegesen egyetertesz a politikajukkal, csak a modszereikkel nem mindig. de a masik oldal szemet terrorista, stb. lehet nem ezekkel a szavakkal irod le, de ezt jelenti vegulis.

    es egyebkent mi a meglepo ebben? van egy hatalom aminek a gazdasagi es jogi alapjait mi adjuk. a hatalomnak vannak celjai. hogy novelheti a hatekonysagat? ha elhiteti az alapjat megteremto emberekkel - en erre hasznalom a birka szot - hogy nekik is ugyanazok az erdekeik. ne gondolkozzon, ne merlegeljen. a birka azert van, hogy az alapot megteremtse. ha valaki ketelkedik abban, hogy a hatalom igy nezne rank emberekre, az eleg naiv. ebbol kiindulva pedig eleg logikus dolog a birkakat tamadni, hogy a hatalom alapjat megrenditsuk. eleg osi taktika, egyik formaja a kieheztetes. csak a hatalom akarja azt, hogy a birkak ugy lassak, hogy amit ok tesznek az jo, a jo ugyet szolgalja. mas fel sem merulhet!!? :C abbol kiindulni, hogy esetleg pl izrael a terrorista, teljesen lehetetlen. MIERT????
    jelenleg ugy tunik ilyen axiomak alapjan mukodik a vilag a birkak szamara. ezeket az archetipusokat programozzak bele az emberekbe szuletestol fogva. iskola,tv,ujsag,munkahely stb. jo pelda erre amit ez a 'galiciai jottment' mondott ennek a holocaust muzeumnak a megnyitojan : 'egy diak se erettsegizzen annelkul, hogy lett volna nalunk' innen 1 ugras a holocaust tagadas buncselekmenye nyilvanitasa. ami mar AGYREM. gondoljunk csak bele...borton jar azert, mert te valamit, amirol sehogy nem szerezhetsz mar bizonysagot nem hiszel el, ketsegbe vonsz, vagy csak siman nem hiszed el, hogy ugy tortent, ahogy ok mondjak.

    na meg mindig egybol az erdekel, hogy nna te melyik oldalhoz tartozol? :) tipikus bolsevik reakcio....
    na melyik oldalhoz??? mondjal vmi okosat. oldalhoz csak a birkak tartoznak:))

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz WN31RD #142 üzenetére

    igy van :D en sem akarok. ezert ide se irok inkabb tobbet, mert ugy laccik minden topicba utanam jonnek :D vagy jottok? :D melyik a jo szo most??

    nem eleg elolvasni vmit...ertelmezni is kene. en altalaban minden velemenyemhez irtam is 1 peldat alatamasztando...nem csak fujom ugyanazt, hogy a terroristak civileket, nem szolnak elore. usa meg milyen korrekten elore szol, es nem a civileket. :DD az ileyeneknek hiaba ir az ember 1000 peldat ellenervkent...ugysem veszik eszre.

    de a ti peldaitokra nagyon kivancsi lennek...
    56 sem szabadsagharc volt. ellenforradalom ugye? a pesti sracok meg terroristak...


    'Hülyékkel igyekszek nem vitatkozni'
    a dilihazban az orultek a normalist nezik hulyenek...szal reszedrol ez bok :D

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Vertic #147 üzenetére

    'ha nem vagy hajlandó vitatkozni, csak dogmatikus kinyilatkoztatásokat teszel, aztán ha vki nem ért egyet, akkor az degenerált, és hánysz tőle. akkor inkább tartsd meg magadnak - miért kellene, hogy bárki elgondolkodjon azon, amit írsz, ha te sem vagy hajlandó befogadni semmit?'

    ezert kar volt irnod. ha olvastad volna, ez vitakent indult. noramlisan. ervekkel. de 1 erv sem volt eleg, hiaba cafolta azt amit fujtak. akkor meg minek? erre volt nekem a reakciom ez. nem velem kell egyeterteni...ebbol is latszik, hogy felesleges is lenne veled leallni vitazni barmirol is. :)

    'mindenki birka (mszps, kommunista, usa-, izrael-szimpatizáns, stb.), ha mást mond mint te'
    ezt meg latissimus vonatkozasaban irtam, amit o biztos megert, es 2-3 topicon ativelo elotortenete van,amire neked nagy ralatasod lehet igy. :D de nem baj.

    'a ''terrorista'' fogalmat maradéktalanul kimeríti, aki a fegyvertelen polgári lakosságot irtja '
    hol van erre vmi hivatalos definicio? mert ezzel amerika sem ertene egyet :D ok is vigan olnek fegyvertelen polgari lakossagot.meg meg nagyon sokan..regularis hadseregek,felkatonai szervezetek,onallo emberek stb

    'Semmi nem jogosít fel ilyen tettekre senkit. amit az usa csinál ugyanolyan gusztustalan, de ettől az arab vallási fanatikusok nem lesznek ám jobbak egy picit sem!'
    azert nagy kulonbseg van az ok es az okozat kozott. de talan ez sem eleg ervnek :DD es jo hogy te egy mondattal elintezed, hogy aki arab vallasi fanatikus az terrorista, vagy ha terrorista,akkor vallasi fanatikus....vagy nem ertem. jaa lehet ha arab,akkor vallasi fanatakus es terrorista? ez a pontos definicio a terroristara? :)

    hiaba ...nem tudok annyira cinikus lenni, hogy eszrevegyetek mennyire kepmutatoak vagytok :) a tema kerdeseben is, es az en hozzaszolasaim kerdeseben is :) ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan. en meg senkit nem iteltem meg itt a forumon a stilusa miatt. inkabb a tartalom :D




    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz mikoljan #148 üzenetére

    erre nem is irok semmit,mert nincs ertelme.
    az hogy te mit erzel az en hozzaszolasaimbol a te dolgod, a TE ERZESEID. nem az enyemek. es az olyan velemenyek, hogy 'arabok terroristak' stb amik elofordultak itt, azok lekicsinylest valtanak ki belolem is. akcio-reakcio.
    nagyon egyoldaluan szemleled a dolgokat.

    'Valóban nem kellett volna meghalnia annyi embernek sem Irakban, sem az WTC elleni merényletben, sem Spanyolországban. Teljesen mindegy mennyi ember halt meg, már egy ember halála is elszomorító.
    Ha vegigolvastad tenyleg, akkor tudnad, hogy pont en irtam, hogy milyen alapon relativizalja barki is barkinek a halalat?? igen..1 ember halala is elszomorito, ez nem kerdes....de az nem jarhto ut, hogy az amerikai halala elszomorito, az irakie meg szuksegszeru rossz. az ilyen szemlelet (es tobb ilyen megnyilvanulas is volt,olvass vissza) belolem lekicsinylest valt ki.

    'Nem tagadom, elítélem az USA tevékenységét, de elítélem a terrorizmust is!'
    ezt nem ertem? tehat akkor az USA tevekenysege nem terrorizmus, hanem a terrorizmus az USA-val szemben allo vmi? ezt olvasom ki belole. tevedek?
    szerintem meg amit az USA csinal, az terrorizmus, es igy ez a mondat ertelmetlen.
    a terrorizmus nem az egyik vagy a masik oldal privilegiuma. terrorista modszereket mindig is hasznalt az ember a tortenelemben, de csak most valt a hatalom propaganda eszkozeve.

    ''izraelnek meg mihez van joga azt hagyjuk. mert szereny velemenyem szerint meg leteznie sem szabadna''
    Bármilyen vallási és párt hovatartozástól függetlenül mondom, a fenti mondatoddal saját magadat is egy szintre helyezted az USA-val, és a terrorakciót végrehajtó csoportokkal.'
    te most ugyanugy felettem itelkezel, mint amit az en viselkedesemben kifogasolsz :DDD akkor te mitol lennel kulonb nalam?? es egy ilyen kijelentesert miert lennek terrorista? :D melyik az a szint? melyik az a csoport??
    nem en frocsogok altalanossagban osszevissza. igyekszem konkretumokat,erveket irni...de mindhiaba :D

    nem akartam belemenni a kerdesbe, de megmagyarazom: tudod hogy jott letre izrael? tudod ki volt sharon annak idejen? zsido terrorszervezetekrol hallottal mar?
    mi magyarok IRREDENTAK vagyunk, ha csak arra gondolunk, hogy a 80 eve elszakitott, ma is magyarok altal lakott teruleteket visszacsatoljak. de a zsidok 3000ev tavlatabol sem azok. nekik jar az, meg ha el kell uzni onnan tobb millio embert,el kell lopni a foldjeiket, le kell gyilkolni, szarmazas alapjan megkulonboztetni.az se baj ha eddig 50 evig tarto haboruskodassal is jart. es ha nem tetszik vkinek, es van pofaja a lehetosegehez merten tenni a megszallo hatalom ellen,akkor terrorista????
    izrael emelett vegyi, biologiai,nuklearis fegyverarzenalt halmoz fel mindenfele ellenorzes nelkul. ugynokei az egesz vilagon diplomaciai botranyokat okoznak. egy ENSZ hatrozatot sem tartanak be ( ugyanezert mas orszagokat amerika megtamad)
    ennyi eleg ervkent? vagy az EUban keszult kozvelemeny-kutatas miszerint az EU lakossaganak 59%a szerint izrael a legnagyobb veszely a vilagbekere.



    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz WN31RD #154 üzenetére

    mielott kiszallnek ebbol a tocsikbol is, mint a kommenista tocsikbol latissimus es kadar elvtars nagy oromere :D es a sajat egeszsegem erdekeben...meg annyit, hogy van amiben egyet ertunk :DD
    en sem tisztelem a katonakat. abszolut a tekintelyelvuseg ellen vagyok.

    de amit a zaszlorol irsz...

    na sok szerencset..es egy jobb vilagot :)

    [Szerkesztve]

    szex,drog,rák&roló

  • -=Sawtooth=-

    tag

    válasz Vertic #156 üzenetére

    az elso kiserlet sok hozzaszolas ota ervekkel vitazni...es te vagy az elso aki elismeri, hogy:
    'ti kicsit sem vagytok kulonbek nalam a hozzaszolsaitok/stilusotok alapjan.
    tényleg nem, és nem is mondom ezt'

    de mar mind1...nem erdekel a tocsik :D de ha mar irtal, neked meg valaszolok.
    a sertegetesnek csupan annyi lenne a funkcioja, hogy eszrevegyek paran, hogy ok siman megsertenek ,lekicsinyloen beszelnek milliokrol,nepekrol,kulturakrol. eszre sem veszik,de amikor valaki csak lehu...ezi oket, mar egybol ki vannak akadva. aztan amikor ok mondjak masra,akkor megint nem veszik eszre...


    ne haragudj, de nem hiszem, hogy barmely politikai ero, hatalmi tenyezo az idegen szavak szotara alapjan ertelmezne a terrorizmust :) naiv pelda :) eszerint a definicio szerint pont az amerikaiak es az izraeliek a terroristak :D

    'szerintem emberek megölésére nincsen mentség. bármely részről'
    ebben egyetertunk, es tobbszor irtam is hasonlot.
    de az o reszukrol ez VALASZREAKCIO sajat eletuk kockaztatasaval/felaldozasaval. csak a media hiteti el az emberekkel, hogy az arab akkor is terrorista lenne, es jonne robbantani, ha nem lenne ra oka. muktada asz-szadr egybol felhivta az osszes iraki fegyverest, hogy spanyolokat ne tamadjanak. al-kaida kijelentette, hogy felhagy a spanyol erdekek elleni tamadasokkal,amiert kivonultak. akkor van ertelme egyezkedni 'terroristakkal'. amint az okot megszuntetnenk, a bazisat is elvagnank az ilyeneknek.
    de felszamolni, legyozni soha ne lehet.

    szex,drog,rák&roló

Új hozzászólás Aktív témák