Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Rimuru #11726 üzenetére

    De pont erről magyaráztam, hogy a Logout-cikk gondolom kap egy törölt flaget, így nem látható a felületen, de az adatbázisból a rekord nem kerül kiirtásra. Ettől még nem kell, hogy a hozzászólásaid összes szerkesztését (amiből 5 perc alatt lehetne akár 30 is, ezt most számold ki a ~450k userre) is egyenként eltárolják, mint a revisionöket... :U A kettő teljesen más, így a linkelt példád pont azt igazolja, amit állítottam, hogy a Logoutos cikkek kapnak egy törölt flaget, vagy hasonló, de azt nem igazolja, hogy a hozzászólások (!!) összes szerkesztését (!) is tárolnák. Ettől még lehetne a háttérben revision logging, de a kettő nem összemosandó. Ha már erről beszélünk, azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy moderálás esetén tárolják az eredeti hsz.-t, meg a moderált hsz.-t is (hogy utólag lehessen tudni a moderálás okát), meg hogy a törölt hsz.-ek (moderálás vagy saját kérés miatt) ugyanúgy csak egy törölt flaget kapnak (ergo visszaállíhatók lennének, de az is lehet, hogy nem így van megoldva), de mivel csak feltételezésekről, lehetséges megoldásokról beszélgetünk, kezd értelmetlenné válni. :DDD Végül is a lényeg úgyis az, hogy a felületen inkább ne legyen látható a history, mert csak konfliktusokhoz, félreértésekhez vezethet, és nem kell a plusz kötekedési lehetőség a fórumra.

    (#11727) Phvhun :
    hümm? :) Hogy oldod meg, hogy most küldesz egy üzit, és pontosan tudsz róla, hogy valaki mondjuk egy hét múlva melyik napon, hány órakor nézi meg, vagy hogy egyáltalán biztosan megnézte (még ha a dátumot nem is tudod), még ha azóta volt is online (attól még, mert belekukkantott a fórumba, nem biztos, hogy privátokat is nézegetett)?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák