Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz manchester85 #40507 üzenetére

    Ha UK, akkor 3000£ a tandíj/év, viszont arra nagyon kedvező diákhitelt kap mindenki, mivel csak akkor kell elkezdeni törleszteni, ha eléri a fizetésed az évi 21000£-ot és csak a 21000£ fölötti rész 9%-át kell törleszteni évente, ami valljuk be őszintén, nem éppen sok és ennyit simán megér az, hogy a világ legjobb 20egyetemének egyikén tanuljon az ember... :)) Amúgy Angliában csak top20egyetem a cél, de lehetőleg top5, mivel pl az Imperialra nem nehéz bekerülni és a 4.legjobb angol egyetem, IT-ban meg 2., bár most nagyon gondolkozóba estem,h IT helyett villamosmérnökire menjek...Skóciában is vannak elég jó egyetemek, pl Glasgow, St.Andrews, Edinburgh top20 UK viszonylatban szintén és ott ugye nincs tandíj sem, tehát csak a megélhetést kell kifizetni...
    A megélhetés pl Londonban 1000£/hó körül van, de vidéken olcsóbb, pl Cambridge-ben is és ha dolgozol egyetem mellett, simán megkeresel ennyit, sőt, többet is...
    Az USA más tészta, ott tényleg elég durvák az árak ösztöndíj nélkül, így csak Ivy League egyetemek jöhetnek szóba, mivel azoknak van elég pénzük az ösztöndíjra, így ha elég jó lesz az SAT-m (amerikai érettségi), illetve elég jó esszéket írok, akkor akár az MIT-ra is van reális esélyem teljes ösztöndíjra, így gyakorlatilag teljesen ingyen lenne az ottani életem a világ legjobb műszaki egyetemén tanulva... :)) Ösztöndíj nélkül az Ivy League egyetemek megélhetéssel, mindennel együtt 13millió/évet kóstálnak, de az USA-ból nem ugrasz haza évente 4-5x, max 2x...
    Arról nem is beszélve, hogy külföldinek kétszer annyi.
    Ez hülyeség, ugyanannyi külföldiként is a tandíj, legalábbis az Ivy League egyetemeken...

    28évesen olyan végzettséggel, amivel kint nem igazán tudsz elhelyezkedni sajnos valóban sokkal nehezebb a helyzet, szerencsére én még időben eszméltem, kb 16évesen, így a legjobb időben tudom elhagyni az országot...Bár ígyis elszalasztottam egy lehetőséget, apámmal kimehettünk volna 1 évre Qatarba úgy,h a cég fizette volna a lakást, amerikai iskolát, mindent, csak kiköltözni nem akartunk, viszont mivel a 2 ország között nincs kettős adózást kizáró egyezmény, úgy nem érte volna meg a dolog, ha csak apám megy ki, így maradtunk...Mostmár bánom,h nem voltam elég bátor a költözéshez... :(

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Új hozzászólás Aktív témák