Új hozzászólás Aktív témák

  • blu79

    addikt

    válasz zebra_hun #11748 üzenetére

    Azt észrevettem hogy 4266-on bármennyire is polírozom az időzítéseket ha aidaban jobb is a bench, TR teszt alatt szinte semmi javulás nincs, 4300 kellene a javuláshoz :) , sajnos "normálisabb" feszekkel nem tudtam működésre bírni még a 4266mhz-et, 4133-már sokkal jobb, de van kis veszteség persze.
    Nálam a legjobb a 4000mhz mivel itt nagyon alacsony feszekkel megy :D . Én egyelőre nem váltok ddr5-re, várok még hogy jobb fejlődés legyen és majd akkor :)
    Azt nem tudom hogy ha jön a Raptor refresh az belemenne e ebbe a z690-es lapba?

    A másik dolog amit észrevettem, hogy a procinál ha emelem az órajelet, pl 5.5Ghz 1.252v és hozzá emelem a vid-et akkor instabil lesz egyből, ha auton hagyom akkor nincs gond, de terhelés alatt lemegy 1.165-1.154vra a vid miközben a vcore 1.252v , ha offsetelem minuszba a global vid-et akkor sincs gond de ha emelem már instabil, ugyanígy van 5.8Ghz-nél is, ott is lemegy 1.2 alá a vid miközben a vcore 1.368v (socket sense), érdekes...

    fudi2002 a Strix A tárolja :)

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Új hozzászólás Aktív témák