Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szeva000

    addikt

    válasz tzsolesz #23028 üzenetére

    Én is kidobálnám a kondikat inkább,de végiglesném egy ESR mérővel őket....Rossz esr értékeknél előjönnek ilyen jellegű lüktető feszültségek.

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz tzsolesz #23028 üzenetére

    Így keresztbe nekimenni azért kicsit meredek nekem látatlanban. De volna egy-két elképzelésem.

    Mindenképp kontaktushibá(k)ról van szó, ha nyomkodással/kopogtatással jelentkezik/tűnik el. Amivel kezdeném azok a forrasztások. Azokat, amik szabad szemmel nem mutatnak semmi furcsát, szemre válogasd szét "kövérekre" meg "soványakra". Kövérnek nevezem azokat, amikból nem látszik ki az alkatrészterminál. Sovány pedig amin "alig" van forrasz, de szépen látszik a ahogy az ón körülfolyta és "nedvesítette" a lábakat (ami tökéletesen elég is). Az előbbieknél egy vaskos pötty bármit rejthet, ezért inkább egyenként lecsökkenthetők. Oxidáltabb lábak is rejtőzhetnek alatta, ha pedig elszívod róla az ónt, kiderülhet, hogy annyi éven át csak a Szentlélek biztosította az érintkezést.
    Ha vannak mozgó kapcsolók, azok is megérnek egy kontaktspray-es kezelést.
    Bagatelleken túljutva a pattogások szerintem műszerrel is láthatóak. Tegyél műterhelést a hangszórók helyére és a műszer "kilengései" árulkodhatnak (tökéletes lenne rá egy analóg műszer, ha még találsz).
    Finomabb diagnosztikát meg úgy képzelnék el, hogy ha esetleg tényleg valami(k) feszültség miatti átütései okoznak kisülésszerű jelenséget, hogy valamilyen módon csökkentsd a tápfeszültsége(ke)t, pl. sorbakötött Zenerekkel (előtte kissé utánaszámolva a disszipált teljesítményeknek és lehúzott jelszintekkel zsonglőrködve).
    Meghomorodott kondikat még nem nagyon láttam, de ha vannak és száradás miatt, akkor inkább brummot okozhatnának.
    Érdekes lehet még az, amit tranzisztorok megnövekedett visszáramai produkálhatnak. Ha van melegedő alkatrész, akkor ez sem kizárt. Melegedéssel ezek az áramok láncreakcióként, öngerjesztve növekednek, amíg átütést is okozhatnak. Az is okozhat pattogást. Itt lehet kísérletezni a hideg spray-vel.
    Egyelőre ennyit. Sok türelem kell hozzá. Sikert!

Új hozzászólás Aktív témák