Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz PuMbA #33468 üzenetére

    "Mindegyik 24/96 szóval semmilyen hibának nem kéne lennie." Ezt nem értem, egyébként én a hangfelvétel hibáira utaltam, nem a konverzió hibáira - miközben persze a konverzió során is szoktak keletkezni hibák, de ez a mondandóm szempontjából mindegy. Arra utaltam, hogy például a hangfelvételben levő bizonyos, a fülnek kellemetlen hibákat elfedhet a konverziós lebutítás, és így adott körülmények között, adott hangrendszerben akár kellemesebbnek is hallhatjuk a butább formátumot. A másolt CD például általában/sok esetben "kellemesebben", "fülbemászóbban", "hallgathatósabban", "látszólag analógosabban" szól, mint az eredeti.

    (#33469) Mustármag: A fátyolosság érzete jelen esetben nem elsősorban a hangdoboz hibája, hanem a fejhallgatód túlzott transzparenciájára utal. Ne fejhallgatóhoz hasonlítsd a hangdoboz hangját, mert a kettő közül messze a hangdoboz tónusa a mérvadóbb, reálisabb. A Canton ilyen alapon minden bizonnyal "még fátyolosabb" lesz, mint a Tannoy, tehát ne a Tannoy "fátyolossága" miatt válaszd a Canton-t, hanem mert az egy magasabb kategóriájú, méretesebb hangdoboz..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák