Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tototos #31388 üzenetére

    A partíciós tábla néhány bájtos terjedelme nehezen sérül ilyenkor, miután nincs is állandó írás alatt, az csak fix adat.

    A fájlrendszer inkább sérülhet, bár az NTFS-t felkészítették az áramkimaradásra is, így nekem például nem is sérült még soha. Sőt régebben, az XP-t szerettem FAT32-n járatni (gyorsabb is, DOS-ból is kezelhető), annak sem lett soha baja. Legfeljebb ScanDisk-elt egy kicsit áramszünet után és haladt tovább.

    Amikor így belassul, én legalábbis felülírnám a HDD-t szektorszinten diskeditorral, vagy valamelyik célprogrammal, utána elválik, hogy megjavul, mert csak "összekuszálódott" valami, vagy netán komolyabban károsodott.

    A szektorok kinullázása (Zero Fill stb. néven) partíciós táblától kezdve végigtörli az egész lemezt, vagyis a vásárláskori üres állapotnak felel meg. Ezért célszerű alkalmazni a HDD eladása esetén is, hogy a vevő ne tudjon róla adatot menteni, a formázás ugyanis nem elég az adatok teljes törléséhez.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák